Indywidualne zaproszenia ślubne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo! 

Indywidualne zaproszenia ślubne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo! 

Lobos.promo to profesjonalna firma, która pozwala na przygotowanie własnych, zaprojektowanych indywidualnie zaproszeń weselnych. Można je potem wysłać pocztą do adresatów lub wręczać samodzielnie, tak jak to jest zapisane w polskiej tradycji zapraszania gości weselnych. Co trzeba wiedzieć, by przygotować takie zaproszenia na czas i by były odpowiednio efektownie dopracowane?

Termin wysłania zaproszeń

Zaproszenia muszą być wysyłane z odpowiednim wyprzedzeniem i dobrze jest też, kiedy jest na nich RSVP, czyli prośba o potwierdzenie przybycia na przyjęcie weselne. Taki zapis jest niezbędny, zwłaszcza jeśli goście będą przyjeżdżać z daleka i konieczne będzie zorganizowanie ich pobytu wraz z noclegiem i wyżywieniem. Nie jest to konieczne, ale wskazanie gościom terminu na odpowiedź i ewentualne anulowanie udziału ma sens w przypadku dużych uroczystości, jakie odbywają się w wynajmowanych lokalach.

Liczba zaproszeń – komu je wręczamy?

Zaproszenia zazwyczaj wysyła się po jednym na gospodarstwo domowe czy też rodzinę, ale jeśli w rodzinie jest już dorosłe dziecko, dla takiej osoby należy przygotować osobne zaproszenie najlepiej z osobą towarzyszącą. Z kolei każdy współlokator mieszkania także powinien dostać swoje oddzielne zaproszenie.

Kiedy zamówić zaproszenia?

Zaproszenia powinny być gotowe z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zdążyć ze wszystkim organizacyjnie. Absolutnym minimum jest 3-6 miesięcy przed samą uroczystością, ponieważ musimy pamiętać o tym, by dać gościom czas na przygotowanie się do uroczystości oraz odpowiedź na RSVP, która także powinna zostać wysłana z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co musi zawierać zaproszenie?

Zaproszenie nie musi być specjalnie rozbudowane, zwłaszcza jeśli wręczamy je osobiście. Musi być na nich podstawowa informacja odnośnie miejsca i czasu ceremonii zaślubin oraz najlepiej to, kto będzie wychodził za kogo. Imiona osób zaproszonych nie są konieczne. Inne informacje to kwestia tego, co istotnego chcemy przekazać zaproszonym gościom.

Wysyłanie zaproszeń    Kwestia wysłania zaproszeń jest skomplikowana, ponieważ co do zasady, powinno to być jak najwcześniej. 6-8 tygodni przed uroczystością to czas, który uważa sięga wystarczający, ale w praktyce nie warto schodzić poniżej 3 miesięcy, czyli 12 tygodni.

Informacje online

Państwo młodzi coraz częściej tworzą specjalne strony internetowe z informacjami o ich najważniejszej w życiu uroczystości. Informacja o takiej stronie internetowej jak najbardziej może znajdować się na zaproszeniu. Wtedy to tak goście uzyskają informacje odnośnie najważniejszych kwestii, ale nie powinny one zniknąć całkowicie z zaproszenia.

Zaproszenie a prezenty

Prezenty nie są czymś, czego można by wymagać od gości. Nawet jeśli chcemy konkretnych rzeczy i mamy swoją listę prezentów w sklepie internetowym, nie jest to coś, o czym należy wspominać na zaproszeniu. Wrażenie byłoby bardzo złe.

Wesele bez dzieci

Coraz częściej wesela odbywają się bez udziału dzieci. Dla niektórych osób jest to nie do pomyślenia, ale niektórzy tak właśnie chcą i jest to ich wybór. Trzeba pamiętać, że jest to kwestia kontrowersyjna, więc trzeba ją bardzo jasno, ale możliwie taktownie zaznaczyć na zaproszeniu. Można też skorzystać z rozwiązania amerykańskiego, w którym zaproszenie wymienia imiennie zaproszone osoby i daje miejsce na odpowiedź w stylu „przyjmuje zaproszenie” lub „żałuje, ale nie może”. Wtedy zaproszone są tylko wskazane osoby i jasne jest, że nikt inny nie powinien się na uroczystości pojawić.

Link: Sprawdź ofertę druku zaproszeń ślubnych w drukarni internetowej Lobos.promo.

Previous Drukowanie ulotek online jako sposób na marketing Twojej firmy
Next Malowanie wnętrz wcale nie jest takie intuicyjne

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Mieszkania najdroższe od 10 lat. W przyszłym roku wzrost cen może spowolnić

Spada sprzedaż mieszkań w Polsce. Na sześciu największych rynkach sprzedano 14,2  tys. mieszkań, a liczba transakcji spadła o 9 proc. To już trzeci kwartał z rzędu, kiedy deweloperzy notują gorsze wyniki. W dużej

Wiadomości 0 Comments

Czym jest kontrakt menedżerski?

Kontrakt menedżerski to umowa tak zwanego rzetelnego działania, funkcjonująca na podobnych regułach co standardowa umowa zlecenie. W obszarze kontraktu menedżerskiego istotne jest to, że jego przestrzegania nie reguluje Kodeks Cywilny.

Wiadomości

Biurowce z ekskluzywnym wachlarzem usług

Lokowanie  w biurowcach atrakcyjnych dla najemców usług staje się istotnym elementem strategii marketingowej na rynku biurowym     Coraz większe znaczenie przywiązujemy do zdrowego trybu życia, diety i kondycji fizycznej. Chcemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post