Inwestowanie w nieruchomości komercyjne z wygodną aplikacją Social.estate

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne z wygodną aplikacją Social.estate

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne jeszcze do niedawna było zarezerwowane dla bogatych inwestorów. Dziś, dzięki aplikacji Social.estate, każdy może przystąpić do crowfundingu nieruchomości komercyjnych. Jego idea jest bardzo prosta, a zysk pewny.

Czym jest crowfunding nieruchomości komercyjnych

Kupno nieruchomości komercyjnej (powierzchni biurowej lub sklepowej) jest poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Jednocześnie tenże przeciętny Kowalski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wynajem takiej nieruchomości jest znacznie bardziej opłacalny, niż wynajem mieszkania prywatnemu najemcy.

Pojedyncze osoby nie dysponują dużą gotówką, ale co będzie, gdy takich osób zbierze się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt? Mogą oni wspólnie kupić taką nieruchomość, a później ją wynająć i czerpać korzyści z owego najmu. Tym właśnie jest crowfunding nieruchomości komercyjnych. Za pomocą aplikacji Social.estate każdy może przyłączyć się do inwestycji, wykupując udział w konkretnej nieruchomości. Zysk dzielony będzie proporcjonalnie do udziałów.

Czym jest Social.estate?

Social.estate to pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca bezpieczne inwestowanie w nieruchomości komercyjne. Pośredniczy między deweloperami a inwestorami, tym pierwszym ułatwiając sprzedaż nieruchomości, tym drugim osiągnięcie zysku przy minimalnej inwestycji. Crowfunding nieruchomości komercyjnych jest dobrze znany na zachodzie, gdzie szybko zyskał dużą popularność. Dzięki Social.estate wreszcie jest dostępny w Polsce. Innowacyjny sposób inwestowania i pomnażania pieniędzy otwiera nowe możliwości przede wszystkim przed drobnymi inwestorami, których zasoby finansowe są raczej skromne, ale nie wyklucza też wielkich graczy rynkowych. Tu każdy inwestor sam decyduje, jaką kwotę chce zainwestować.

Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w artykule: Czym jest crowdfunding nieruchomości Social.Estate?

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości komercyjne?

Przede wszystkim dlatego, że takie inwestycje przynoszą zysk, natomiast nie wymagają dużych nakładów finansowych. O ile prywatne mieszkanie trzeba wykupić i wyremontować, a do tego jeszcze znaleźć najemcę, to w przypadku nieruchomości komercyjnych sprawa przedstawia się inaczej. To raczej najemcy takich sieci jak Biedronka, Rossmann, Hebe, szukają atrakcyjnych miejsc na swoje nowe punkty i są chętni do podpisywania umów najmu na wiele lat. Dodatkowo to najemca pokrywa koszty remontu lokalu, dostosowując go do swoich potrzeb, więc inwestor nie musi wykładać dodatkowej gotówki.

Ponadto inwestycja w nieruchomości komercyjne to:

– zysk znacznie przekraczający to, co moglibyśmy zarobić na lokacie bankowej, ostrożne szacunki wskazują, że jest to nawet trzy razy więcej,

– zabezpieczenie na wypadek inflacji (najemcy nieruchomości w ramach portfela Social.estate podpisują umowę najmu uwzględniającą coroczną inflację) – niezależnie od sytuacji na rynku nieruchomości, inwestor, który kupił udziały w nieruchomości komercyjnej, zawsze na niej zarabia,

– regularny dochód przy bardzo minimalnym zaangażowaniu,

– sposób na dochód pasywny – pieniądze pojawiają się co miesiąc na koncie bez konieczności świadczenia jakichkolwiek usług. Można inwestować w więcej niż jedną nieruchomość i w ten sposób pomnażać swój kapitał w oparciu o dochód pasywny właśnie. Chyba najlepszym porównaniem będzie stwierdzenie, że pieniądze lecą z nieba. Może nie bardzo szerokim strumieniem, ale za to bardzo regularnie.

Jak przystąpić do inwestycji w nieruchomości komercyjne za pomocą aplikacji Social.estate?

Social.estate to pod każdym względem wygodna i bardzo intuicyjna aplikacja. Jej używanie będzie proste nawet dla osób średnio obznajmionych z nowymi technologiami.

Pierwszy krok to wybór nieruchomości, w którą chce się zainwestować. Wybiera się ją z listy, każda położona jest w atrakcyjnej lokalizacji i ma minimum pięcioletnią umowę na wynajem z siecią handlową.

Minimalna kwota, jaką trzeba zainwestować, to 3000 zł. Dla zobrazowania – jeden metr kwadratowy w prywatnego lokalu w nowym budownictwie w Warszawie kosztuje trzy razy więcej. Inwestor sam wybiera, ile udziałów chce kupić.

Zakup udziałów jest równoznaczny z przystąpieniem do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jego potwierdzeniem będzie akt notarialny i wpis do KRS. W dobie pandemii na pewno istotny jest fakt, iż większość formalności można załatwić online.

Każdy ze wspólników ma wgląd w dokumenty finansowe nieruchomości oraz w decyzje zarządu spółki.

Crowfunding nieruchomości komercyjnych – ile można na tym zarobić?

Pytanie jak najbardziej na miejscu, aczkolwiek odpowiedź na nie nie jest prosta. Dużo zależy od tego, ile się zainwestuje i jak dochodowa jest wybrana nieruchomość. Im mniejsze ryzyko, tym mniejszy, ale bardziej pewny zysk. Warto sobie na wstępie odpowiedzieć na pytanie, czy ważniejsza jest duża stopa zwrotu czy bezpieczeństwo inwestycji. Analitycy rynkowi wskazują, że średnia stopa zwrotu przy crowfundingowych nieruchomościach komercyjnych waha się w przedziale od pięciu do siedmiu procent rocznie.

Previous Co wpływa na koszt przeglądu samochodu?
Next Sklep Fair Play Plus – szeroki wybór środków czystości

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej Polaków kupuje prezenty świąteczne przez internet

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na zakup bożonarodzeniowych prezentów w sieci. W przedświątecznej gorączce łatwiej trafić na fałszywe promocje. Dlatego eksperci radzą, by zachować czujność. Warto przed

Wiadomości 0 Comments

Rozliczenie z fiskusem ze sprzedaży bitcoina

W ostatnim czasie mamy do czynienia z dość dużym wzrostem wartości kursu Bitcoina. Nic więc dziwnego, że wiele osób, które posiadają tę wirutalną walutę szczególnie w okresie przedświątecznym wystawia ją

Wiadomości 0 Comments

Wzrost gospodarczy w całym 2017 roku może się zbliżyć do 4 proc

Polska gospodarka w I kwartale 2017 roku urosła o 4 proc. w ujęciu rocznym, co jest wynikiem najlepszym od ostatniego kwartału 2015 roku. Pomogło ożywienie w inwestycjach samorządów i gospodarkach Europy Zachodniej oraz niska baza, czyli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post