Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Takie zdarzenia mają ogromny wpływ na sytuację rynkową oraz stan światowej gospodarki. Jak w tych warunkach najrozsądniej zabezpieczyć swój kapitał? Przedstawiamy opinie ekspertów z Grupy Pracownia Finansowa, czy inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne.

Pandemia koronawirusa a inwestycje w nieruchomości

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa oraz rosnąca liczba przypadków zachorowania na COVID-19 zahamowały światową gospodarkę. Działania mające na celu odciążenie służby zdrowia doprowadziły do upadku wielu przedsiębiorstw, masowych zwolnień oraz innych dramatów. Już teraz można mówić o kryzysie. Wszystkie sektory odczują konsekwencje pandemii. Jedne mierzą się z większymi kłopotami, a inne z mniejszymi. Wiele osób zastanawia się, czy w takich warunkach inwestycje w nieruchomości nadal się opłacają. Opinie specjalistów w tej dziedzinie są raczej zgodne. Założyciele Grupy Pracownia Finansowa – dynamicznie rozwijającej się spółki crowdfundingowej, także je potwierdzają.

Eksperci Grupy Pracownia Finansowa o obecnej sytuacji na rynku nieruchomości

Czy w obliczu kryzysu opłaca się inwestować w deweloperkę? Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa odpowiadają, że tak. Uspokajają, że rynek nieruchomości najpóźniej reaguje na wszelkie zawirowania. Według ich obserwacji i doświadczeń, to właśnie tutaj migruje największy kapitał w niespokojnych czasach. Od wieków nieruchomości są uznawane za najbezpieczniejsze aktywa. Gdy rząd masowo dodrukowuje pieniądze, możemy spodziewać się szybszego spadku ich wartości, którą Inwestorzy starają się chronić, inwestując w nieruchomości – podsumowuje Tomasz Wiśniewski, Wiceprezes Pracowni Finansowej. W ten sposób lokuje się pieniądze w jednym z najbezpieczniejszych aktywów ostatnich lat, z perspektywą atrakcyjnych zysków. – dodaje.

W projektach Grupy Pracownia Finansowa inwestorzy przystępują do spółki i stają się pośrednio współwłaścicielami jej majątku, czyli głównie nieruchomości. Jest to sposób na zabezpieczenie mniejszych kwot, które nie wystarczyłaby na zakup mieszkania czy domu. Wybierając taką formę inwestycji minimalizują także ryzyko, ewentualnego spadku popytu, gdyż nieruchomości budowane w Grupie PF wypełniają niszę na rynku. Dobrze skomunikowane, modnie zaprojektowane domy szeregowe, w granicach miasta, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem specjalistów kryzys ma minimalnie odbić się na rynku nieruchomości, powodując jedynie okresowe spowolnienie wzrostu cen.

Czy inwestycje w nieruchomości są w tej chwili opłacalne?

Wszystko wskazuje na to, że wbrew pozorom inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne. Zdecydowanie jest to jeden z rozsądniejszych sposobów na zabezpieczenie kapitału. Wartość waluty spada i póki co osiągnęła najniższy poziom od wielu lat. Przetrzymywanie w tej chwili nadwyżek pieniędzy na koncie wydaje się więc mniej rozsądne niż ulokowanie ich w odpowiednim projekcie inwestycyjnym. Na korzyść inwestycji deweloperskich w systemie crowdufndingowym przemawia również fakt, iż takie projekty są zwykle realizowane przez okres ok. 1-2 lat, więc kapitał będzie zabezpieczony do czasu, aż sytuacja na świecie się już ustabilizuje.

Previous Jak możemy zgłosić wierzytelność
Next Najważniejsze rozwiązania tarczy antykryzysowej 2.0

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Platformy VoD i gry komputerowe coraz popularniejsze

Choć niemal połowa Polaków codziennie ogląda telewizję, to pod względem popularności szybko gonią ją płatne serwisy VoD, z których przynajmniej raz w miesiącu korzysta blisko 70 proc. osób – wynika z badania „Od

Wiadomości 0 Comments

Wraz z liczbą smartfonów przybywa mobilnych zagrożeń. W ubiegłym roku aż o 85 proc.

W ubiegłym roku liczba zagrożeń mobilnych wzrosła o 85 proc. – wynika z danych Orange Polska. Przestępcy mogą nie tylko korzystać z naszych kontaktów czy haseł logowania, lecz także wykraść pieniądze z bankowego konta. Mimo to Polacy rzadko decydują

Wiadomości 4 komentarze

Polskie firmy delegują do pracy za granicą najwięcej osób w UE

Największym eksporterem usług na wewnętrznym rynku Unii Europejskiej jest Polska. W 2014 roku ZUS wydał blisko 428 tys. poświadczeń ubezpieczenia społecznego dla delegowanych pracowników. Stanowi to 36 proc. wszystkich delegowań w Unii.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post