Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Inwestycje w nieruchomości w aktualnej sytuacji rynkowej

Pandemia koronawirusa zaskoczyła cały świat. Takie zdarzenia mają ogromny wpływ na sytuację rynkową oraz stan światowej gospodarki. Jak w tych warunkach najrozsądniej zabezpieczyć swój kapitał? Przedstawiamy opinie ekspertów z Grupy Pracownia Finansowa, czy inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne.

Pandemia koronawirusa a inwestycje w nieruchomości

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa oraz rosnąca liczba przypadków zachorowania na COVID-19 zahamowały światową gospodarkę. Działania mające na celu odciążenie służby zdrowia doprowadziły do upadku wielu przedsiębiorstw, masowych zwolnień oraz innych dramatów. Już teraz można mówić o kryzysie. Wszystkie sektory odczują konsekwencje pandemii. Jedne mierzą się z większymi kłopotami, a inne z mniejszymi. Wiele osób zastanawia się, czy w takich warunkach inwestycje w nieruchomości nadal się opłacają. Opinie specjalistów w tej dziedzinie są raczej zgodne. Założyciele Grupy Pracownia Finansowa – dynamicznie rozwijającej się spółki crowdfundingowej, także je potwierdzają.

Eksperci Grupy Pracownia Finansowa o obecnej sytuacji na rynku nieruchomości

Czy w obliczu kryzysu opłaca się inwestować w deweloperkę? Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa odpowiadają, że tak. Uspokajają, że rynek nieruchomości najpóźniej reaguje na wszelkie zawirowania. Według ich obserwacji i doświadczeń, to właśnie tutaj migruje największy kapitał w niespokojnych czasach. Od wieków nieruchomości są uznawane za najbezpieczniejsze aktywa. Gdy rząd masowo dodrukowuje pieniądze, możemy spodziewać się szybszego spadku ich wartości, którą Inwestorzy starają się chronić, inwestując w nieruchomości – podsumowuje Tomasz Wiśniewski, Wiceprezes Pracowni Finansowej. W ten sposób lokuje się pieniądze w jednym z najbezpieczniejszych aktywów ostatnich lat, z perspektywą atrakcyjnych zysków. – dodaje.

W projektach Grupy Pracownia Finansowa inwestorzy przystępują do spółki i stają się pośrednio współwłaścicielami jej majątku, czyli głównie nieruchomości. Jest to sposób na zabezpieczenie mniejszych kwot, które nie wystarczyłaby na zakup mieszkania czy domu. Wybierając taką formę inwestycji minimalizują także ryzyko, ewentualnego spadku popytu, gdyż nieruchomości budowane w Grupie PF wypełniają niszę na rynku. Dobrze skomunikowane, modnie zaprojektowane domy szeregowe, w granicach miasta, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem specjalistów kryzys ma minimalnie odbić się na rynku nieruchomości, powodując jedynie okresowe spowolnienie wzrostu cen.

Czy inwestycje w nieruchomości są w tej chwili opłacalne?

Wszystko wskazuje na to, że wbrew pozorom inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne. Zdecydowanie jest to jeden z rozsądniejszych sposobów na zabezpieczenie kapitału. Wartość waluty spada i póki co osiągnęła najniższy poziom od wielu lat. Przetrzymywanie w tej chwili nadwyżek pieniędzy na koncie wydaje się więc mniej rozsądne niż ulokowanie ich w odpowiednim projekcie inwestycyjnym. Na korzyść inwestycji deweloperskich w systemie crowdufndingowym przemawia również fakt, iż takie projekty są zwykle realizowane przez okres ok. 1-2 lat, więc kapitał będzie zabezpieczony do czasu, aż sytuacja na świecie się już ustabilizuje.

Previous Jak możemy zgłosić wierzytelność
Next Najważniejsze rozwiązania tarczy antykryzysowej 2.0

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 6 komentarzy

Firmy prowadzone przez kobiety są bardziej stabilne

Wciąż więcej mężczyzn niż kobiet prowadzi własny biznes, jednak to firmy prowadzone przez płeć piękną są w lepszej sytuacji. Kobiety to również większe optymistki. Co trzecia uważa, że najbliższe miesiące przyniosą poprawę

Wiadomości 0 Comments

Nietrafione prezenty można oddać

Nietrafiony prezent potrafi skutecznie popsuć święta. Choć większość Polaków źle dobrany prezent odstawia po prostu na półkę, część osób decyduje się go zwrócić do sklepu. O ile w sklepach stacjonarnych dużo

Wiadomości 0 Comments

Jak zawiesić spłatę rat?

Zawieszenie spłaty rat kredytu to doskonała opcja dla tych kredytobiorców, którzy mają chwilowe problemy finansowe. Dzięki wakacjom kredytowy, płata zadłużenia jest przesunięta w czasie, co pozwala na zgromadzenie środków na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post