Jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową?

Jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową?

Pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej to klucz do maksymalizacji efektywności kosztowej. W rezultacie możesz na mniejszej powierzchni, magazynować jeszcze więcej towarów. Jednak, jak tego dokonać? Jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową, aby zwielokrotnić wydajność?

Co dają regały magazynowe?

Właściwe zagospodarowanie wolnej przestrzeni magazynowej pozwala na składowanie większej ilości towaru, co przekłada się na potencjalne zyski całego przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na postawione w tytule pytanie są regały magazynowe. Ta pozornie prosta odpowiedź, kryje w sobie wszystko, czego potrzebujesz do efektywnego wykorzystania przestrzeni. Dzięki odpowiednio dobranym regałom do typu magazynowanych towarów zyskujesz:

• sprawny transport wewnętrzny,
• efektywny przepływ materiałów,
• dostępność zasobów i elementów,
• najskuteczniejsze rozwiązania intralogistyczne.
WDX zajmuje się produkowaniem regałów magazynowych, z których skorzystało już ponad 10 000 obiektów w Polsce i Europie. Opierając się na 30-letnim doświadczeniu, przybliżmy Ci korzyści, które odniesiesz z wyboru właściwego systemu składowania towarów.

Regały magazynowe do palet

Ten rodzaj regałów jest podstawowym wyposażeniem obiektów logistycznych. Możesz na nich składować: kosze, paletopojemniki czy szpule. Wybór regałów powinien być podyktowane wielkością, ciężarem i kształtem towaru. Najpopularniejsze regały magazynowe do palet to:

• rzędowe,
• mobilne,
• Push Back,
• satelitarne,
• przepływowe,
• wjezdne Drive-In.

Regały magazynowe półkowe

Wykorzystanie regałów półkowych dotyczy najczęściej składowania drobnych materiałów. Należą do nich m.in.: pojemniki, kartony i towary luzem. Wybierając regał, zwróć uwagę na możliwość konfiguracji. Najlepsze rozwiązania na rynku pozwalają na możliwość dopasowania poziomu składowania.

Regały magazynowe półkowe, którymi warto się zainteresować to:

  • regały półkowe MID – przeznaczone do składowania towarów lekkich,
    • systemy półkowe MAX – do składowania towarów drobnych lub luzem,
    • regały kompletacyjne – wykorzystywane w magazynach e-commerce.

    Odpowiedź na pytanie, jak dobrze wykorzystać przestrzeń magazynową, tkwi w szczegółach. Najważniejsze to dogłębna analiza potrzeb i możliwość intralogistycznych Twojego obiektu. Dopiero wtedy możesz zastanowić się, które regały magazynowe pozwolą na składowanie jeszcze większej ilości towarów.

Jak wykorzystać przestrzeń magazynową? Regały na wymiar!

Alternatywą do wskazanych w artykule regałów magazynowych, są systemy składowania tworzone na wymiar. W rezultacie nie musisz martwić się efektem, bo otrzymujesz rozwiązanie, odpowiadające Twoim potrzebom pod względem: zastosowania i modyfikacji. Polecamy wybrać sprawdzonego producenta, który oprócz projektu, zajmie się również implementacją systemu w Twoim obiekcie.

Regały magazynowe na wymiar to zdecydowanie najpewniejsza opcja w przypadku chęci wykorzystania dostępnej przestrzeni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś samodzielnie wybrał regał magazynowy. To Ty podejmujesz tutaj decyzję.

Jak ona brzmi?

Previous Wyjątkowa narzędzia do profesjonalnej kuchni
Next Jaki typ krzesła pasuje do Twojej Sali konferencyjnej w biurze?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Internet – źródło wiedzy czy pułapka?

Zagrożenia płynące z regularnego korzystania z komputera to temat na niejedną dyskusję. Czy marnujemy czas, patrząc godzinami ekran, czy może korzystamy z niedostępnego wcześniej na taką skalę źródła wiedzy i

Wiadomości 0 Comments

Na jakich warunkach firmy otrzymują kredyty?

Kiepska sytuacja materialna przedsiębiorstw to żadna nowość. Większość małych i średnich działalności ma poważne kłopoty z zachowaniem stabilizacji pieniężnej i nie może sobie pozwolić na większe wydatki. Często właściciele starają

Wiadomości 0 Comments

Za granicą pracuje ponad 2,5 mln Polaków

Starzenie się polskiego społeczeństwa może w kolejnych latach hamować tempo rozwoju gospodarczego – wskazuje prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski. GUS szacuje, że w 2050 r. osoby w wieku 65+ będą już stanowić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post