Jak zaplanować udany wypad na narty?

Jak zaplanować udany wypad na narty?

Narciarstwo i inne sporty zimowe stają się coraz popularniejsze. Trudno się temu dziwić. Wypad na narty to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy z drugą połówką. Coraz więcej osób wybiera narty jako sposób na spędzenie świąt czy sylwestra. Co zrobić, aby wypad pozytywnie i na długo zapisał się w naszej pamięci? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią organizację. Spontaniczność nie sprawdza się w przypadku podróży o podwyższonym stopniu ryzyka. Podpowiadamy o czym należy koniecznie pamiętać przed podróżą.

Podróż szyta na miarę

  • Dopasuj miejsce docelowe do grupy

Przed wybraniem kurortu, weź pod uwagę, takie czynniki, jak: wiek uczestników, stopień zaawansowania, liczbę osób, indywidualne oczekiwania. Inaczej wygląda organizacja wyjazdu z małymi dziećmi, a inaczej z grupą doświadczonych narciarzy. Każdy ośrodek narciarski ma swoje własne cechy – jedne są bardziej dostosowane do początkujących, a inne do zaawansowanych. Przed ostateczną decyzję przeczytaj opinie w internecie lub poradź się znajomych.

  • Wybierz optymalną datę

W wielu ośrodkach sezon narciarski trwa od grudnia do marca. Warto wziąć pod uwagę, że największe oblężenie ośrodków przypada na okres od świąt do końca stycznia. Jeżeli zależy Ci na bardziej kameralnej atmosferze lub chcesz zaoszczędzić na wydatkach – wybierz wyjazd pod koniec sezonu.

  • Zadbaj o buty narciarskie

Wybierając buty narciarskie warto rozważyć opcję wypożyczenia. To szczególnie praktyczne w przypadku dzieci, które szybko wyrastają z obuwia. Nie ma sensu kupować drogich butów, które posłużą tylko na jeden sezon. W większości europejskich kurortów buty można wypożyczyć za ok. 15 – 20 euro na dobę.

  • Najwygodniej samochodem

Jeśli masz taką możliwość – wybierz się na wyjazd autem. Zwykle na zimowe wypady zabieramy sporo rzeczy. Same kombinezony narciarskie zajmują dużo miejsca. Własne auto zapewnia najwyższy komfort, a w przypadku większej ekipy – jest to również najbardziej ekonomiczne wyjście.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

Bez względu na to, czy jedziesz na narty po raz pierwszy, czy doskonale radzisz sobie na stoku – zawsze pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. Zwróć uwagę, by w pakiecie znalazły się ryzyka związane z amatorskim uprawianiem sportów zimowych. Dokładnie sprawdź też obszar objęty umową ubezpieczeniową. Przykładowo, firma Signal Iduna oferuje różne warianty ubezpieczenia NNW, w zależności od celu podróży oraz planowanych aktywności. Osoby planujące narty np. w polskich Tatrach mogą skorzystać z opcji standardowej. Wyjeżdżający na Słowację czy do Czech mogą wybrać opcję SUPER (obejmuje teren Polski i 30-kilometrowy pas przygraniczny). Oczywiście firma oferuje także pakiety ubezpieczenia na terenie Europy i krajów Basenu Morza Śródziemnego lub całego świata.  Każdy ma indywidualne oczekiwania wobec wyjazdu, dlatego pakiet można rozszerzyć o koszty rehabilitacji, bagaż, sprzęt sportowy, a nawet odpowiedzialność cywilną. Dzięki temu możesz swobodnie dopasować zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb.

Previous Po dwóch latach rekordowych wzrostów branża PR spodziewa się niewielkiego spowolnienia
Next Firma z Polski stworzyła „mózg” dla inteligentnych domów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przez brexit polski wzrost gospodarczy mógłby spowolnić z 4 do 3,5 proc. Straciliby na nim eksporterzy

Skutkiem opowiedzenia się za brexitem w czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii byłby wzrost niepewności na rynkach finansowych. W efekcie na wartości straciłby złoty, a umocniłyby się bezpieczne waluty takie jak dolar i frank

Wiadomości 0 Comments

Hosting w chmurze – wygoda i oszczędność

Aby zaistnieć z własnym biznesem niezbędne jest wykupienie oprócz przestrzeni biurowej, także tej wirtualnej. Technologia chmury stała się ostatnio bardzo popularna i dla większości użytkowników sieci to już codzienność. Nie

Wiadomości 11 komentarzy

Inwestuj w ziemie dla siebie i swojej rodziny

Czy zastanawiasz się, w co zainwestować zgromadzone przez lata środki? Analizujesz wszystkie opcje, sprawdzasz co będzie zarazem opłacalne, bezpieczne i do tego korzystne dla ciebie i całej twojej rodziny? Może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post