Jak zarobić bez wychodzenia z domu?

Jak zarobić bez wychodzenia z domu?

Marzysz o tym, aby pracować bez wychodzenia z domu? Podczas gdy inni stoją w korkach, Ty wolałbyś zostać w łóżku i włączyć komputer? W tym artykule podpowiemy Ci, dlaczego opłaca się pracować w domu i jak znaleźć ciekawe oferty. Dowiesz się, jakie zawody są opłacalne oraz jak uniknąć internetowych oszustów.

Dlaczego warto pracować z domu?

Praca w domu wymaga od nas dyscypliny. Warunki, w których wypoczywamy, często odciągają naszą uwagę od pracy. Jednak home office przynosi również wiele korzyści:

 1. Możesz pracować z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy że masz dostęp do internetu.
 2. Samodzielnie decydujesz, jak zaplanujesz swój czas. Praca zdalna pozwala na dużą elastyczność. To szczególnie ważne dla rodziców, którzy czasem muszą zostać w domu z dzieckiem lub odebrać je wcześniej z przedszkola.
 3. Oszczędzasz czas, który inni przeznaczają na dojazdy. Nie jesteś zależny od korków na mieście oraz od komunikacji miejskiej.
 4. Możesz dopasować warunki pracy do swoich potrzeb. Lubisz pracować przy muzyce? Wolisz wygodną kanapę zamiast biurowego krzesła? W domu pracujesz tak, jak Ci wygodnie i nikt nie zwróci Ci uwagi.
 5. Jeśli dotychczas pracowałeś w biurze typu open space, na pewno docenisz spokój we własnym domu. Nikt nie będzie kręcił się wokół Twojego miejsca pracy i będziesz mógł pracować efektywniej.

Gdzie szukać ciekawych ofert?

Praca w domu jeszcze kilka lat temu nie była tak popularna, jak dziś. Obecnie home office nikogo już nie dziwi. W internecie znajdziesz coraz więcej ciekawych ofert tego typu. Jeśli dopiero zaczynasz, proponujemy Ci zarejestrowanie się na różnych serwisach. Tam zleceniodawcy wystawiają swoje oferty. Warto również śledzić media społecznościowe, gdzie dowiesz się o różnych możliwościach zarobku.

Jaką pracę możesz wykonywać w domu?

Jeśli masz dosyć pracy biurowej od 9 do 17, to mamy dla Ciebie kilka dobrze płatnych propozycji. Rozwój technologii pozwoli Ci wykonywać większość z nich bez wychodzenia z domu.

1. Tworzenie bloga

Lubisz pisać i jesteś gotowy na stopniowe budowanie swojej pozycji? Przemyśl założenie bloga. Jeśli będziesz regularnie zamieszczać ciekawe teksty, szybko przyciągniesz stałych odbiorców oraz reklamodawców. Blog powinien dotyczyć tematu, którym się pasjonujesz lub Twojego codziennego życia. Najważniejsze, aby tworzyć ciekawe wpisy. Zadbaj o oryginalny styl pisania i wykup własną domenę.

2. Sprzedaż internetowa

Możesz prowadzić sprzedaż bez wychodzenia z domu. Do wyboru masz serwisy aukcyjne lub otworzenie własnego sklepu. Towary możesz ściągać z zagranicy lub kupować na promocjach i wyprzedażach. Sprzedaż internetowa to również świetne rozwiązanie dla twórców rękodzieła. Możesz tworzyć obrazy rzeźby, biżuterię i wiele innych przedmiotów.

3. Inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty to świetna metoda na pomnożenie środków. Ten sposób może przynieść Ci spore zyski, jednak wiąże się z dużym ryzykiem. Właśnie dlatego polecamy Ci oprogramowanie, które pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje finansowe. Zaawansowane kryptoboty, takie jak Bitcoin Trader, wyszukają okazje do zarobienia nawet kiedy śpisz.

4. Udział w programach partnerskich

Jeśli znasz się na marketingu, potrafisz promować produkty i usługi, warto zainteresować się programami partnerskimi. Dzięki tej formie współpracy, możesz uzyskać premię od sprzedaży. Nie musisz wybierać firm oferujących ubezpieczenia lub pożyczki. Zdecydowanie łatwiej zareklamować gry mobilne, aplikacje lub ładne gadżety. W celu promowania produktów możesz wykorzystywać media społecznościowe, grupy dyskusyjne, blogi i różne serwisy internetowe.

5. Tłumaczenia tekstów

Jeśli znasz biegle jeden z języków obcych, na pewno szybko znajdziesz zlecenia z tekstami do przetłumaczenia. Zapotrzebowanie na tłumaczy jest duże, dlatego nie musisz obawiać się o brak pracy. Możesz wykonywać zlecenia dla osób prywatnych oraz dużych korporacji. Jeśli chciałbyś pracować jako tłumacz, ale czujesz, że musisz się jeszcze podszkolić, łatwo zrobisz to w domu.

6. Zdalne korepetycje

Czujesz się dobry z matematyki lub innego przedmiotu szkolnego? A może studiowałeś polonistykę lub geografię, a teraz chciałbyś wykorzystać swoją wiedzę w pracy zawodowej? Zdalne korepetycje to świetne rozwiązanie! Obecnie bez problemu skontaktujesz się z uczniami dzięki komunikatorom internetowym. Możesz wykorzystać różne serwisy internetowe, aby zareklamować swoje usługi.

Oprócz powyższych propozycji, możesz pracować w domu np. jako:

 • grafik,
 • copywriter,
 • tester,
 • architekt,
 • korektor.

Jeśli chciałbyś rozpocząć pracę w domu, a nie czujesz się w pełni przygotowany do wykonywania zawodu, nie musisz się martwić. W internecie znajdziesz mnóstwo kursów, które pomogą Ci się wyszkolić i nabyć konieczne umiejętności.

Jak uchronić się przed oszustami w internecie?

Kiedy szukasz zdalnej pracy, musisz zachować szczególną czujność. Niestety w internecie jest mnóstwo oszustów, którzy będą próbować wyłudzić Twoje dane i pieniądze. Powinieneś zachować szczególną czujność jeśli potencjalny pracodawca:

 • prosi Cię o wykonanie przelewu,
 • wymaga przesłania skanu dowodu,
 • zleca Ci wykonanie kursu płatnego z góry,
 • z góry prosi Cię o szczegółowe dane, takie jak numer dowodu, czy numer PESEL.
Previous UE zaostrza politykę klimatyczną. Polska poza głównym nurtem
Next Płaca minimalna w tym roku wyższa niż w ubiegłym o 350 zł

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na Boże Narodzenie wydamy średnio 720 zł

Na zorganizowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 720 zł – wynika z Barometru Providenta. Co czwarta osoba zamknie się w kwocie 400 zł, ale co dziewiąty wyda ponad 1 tys. zł.

Wiadomości 0 Comments

Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc

Programowanie, kompetencje cyfrowe i znajomość języków obcych – to część z kompetencji, które mogą zapewnić awans w 2018 roku. Ich zdobycie wymaga kilka miesięcy pracy i w znaczący sposób przekłada się na zarobki. Osoby, które

Wiadomości 0 Comments

Największa na świecie kancelaria doradztwa prawnego otworzyła w Warszawie centrum biznesowe

Grupa Dentons, największa na świecie kancelaria doradztwa prawnego, która otworzyła w Warszawie centrum usług wspólnych, podkreśla, że o wyborze lokalizacji zadecydował dostęp do wykwalifikowanej kadry, atrakcyjna cena wynajmu, nowoczesne otoczenie biznesowe oraz infrastruktura

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post