Kiedy warto zorganizować wyjazd integracyjny?

Kiedy warto zorganizować wyjazd integracyjny?

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe relacje między współpracownikami to fundament przyjaznej atmosfery w firmie. W związku z tym każdy przełożony powinien zabiegać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich poprawienie. Idealnym wyjściem jest zorganizowanie wyjazdu integracyjnego. Czy to rzeczywiście odpowiedni sposób na odpowiednią komunikację w grupie?

Podstawą każdego wyjazdu integracyjnego są grupowe spotkania towarzyskie dla większych działów lub firm. Zwykle kierownik wybiera zagraniczne miasto, zapewnia aktywne spędzanie czasu wśród miejscowych zabytków, zadania szkoleniowe i rozrywkę związaną z branżą przedsiębiorstwa (na przykład zwiedzanie muzeum motoryzacji).

Często dodatkowym punktem programu są codzienne imprezy łączone z dobrym jedzeniem i alkoholem. Mają korzystnie działać na rozładowanie toksycznej atmosfery, nawiązanie nowych kontaktów, poprawienie napiętych stosunków oraz likwidować niepotrzebne konflikty.

Oczywiście każdy pracodawca powinien pokrywać koszty wyjazdu. Przeważnie są to dość wysokie kwoty, jednak korzyści płynące z integracji na pewno dużo większe.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym jest przetarg nieograniczony?
Next Jak rozwiązać konflikt zawodowy?

Może to Ci się spodoba

Wypowiedzenie 0 Comments

Jak poprawnie wypełnić świadectwo pracy pracownika?

W momencie, kiedy podwładny zostanie zwolniony lub osobiście złoży wypowiedzenie, powinien po ustaniu współpracy, otrzymać świadectwo pracy. Ważne, aby gromadziło wiele ważnych wiadomości. Jakich? Wszystkie wątpliwości rozwiewa zapis widniejący w

Zarządzanie 0 Comments

Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników

Niskie wynagrodzenie, brak możliwości rozwoju oraz nieukładająca się współpraca z przełożonym i zespołem – to najczęstsze przyczyny odejścia z pracy. Firmy nie zawsze potrafią odpowiednio zadbać o pracowników. Wprawdzie – jak wynika z raportu „Rynek Pracy 360°”

Personel 1Comments

Kto nadaje się na lidera?

Najczęściej poważne firmy zatrudniają wielu pracowników, którzy pracują we wskazanych działach i wykonują zróżnicowane zobowiązania. Każda mniejsza jednostka ma podwładnych i menadżera, który monitoruje i rozdziela obowiązki. Jakie cechy powinien

1 Comment

  1. marusik
    13 stycznia, 09:40 Reply
    Zdecydowanie warto, tylko to musi być dopracowane. Byliśmy na integracji w Zielonej Polanie w Łączkach, szef nam zapewnił pobyt z noclegiem, basenem, jedzeniem, sauną, grillowaniem, kuligiem, zwiedzaniem okolicy, painteballem. I to faktycznie pozwoliło nam inaczej na siebie spojrzeć. Moim zdaniem - gra warta świeczki.

Zostaw odpowiedź