Koronawirus a wyjazdy służbowe do Niemiec. Praca opiekunki osób starszych w dobie pandemii

Koronawirus a wyjazdy służbowe do Niemiec. Praca opiekunki osób starszych w dobie pandemii

SARS-CoV-2 – niewidoczny przeciwnik, który błyskawicznie szybko sparaliżował praktycznie cały świat. Dziś z pandemią koronawirusa walczą między innymi Amerykanie, Chińczycy, ale także Europejczycy – z Polską i jej bezpośrednimi sąsiadami włącznie. Obecnie można zapomnieć o zagranicznych podróżach i wyjazdach do pracy w formie, w jakiej funkcjonowały jeszcze kilka miesięcy temu. Wiele krajów wciąż jest zamkniętych dla osób z zagranicy, inne natomiast wprowadzają pewne restrykcje oraz obowiązkową kwarantannę. A jak to wygląda w kontekście pracy w Niemczech?

Praca w Niemczech a kwarantanna

Obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Niemiec, został oficjalnie zniesiony dla obywateli państw Unii Europejskiej już w maju. W Polsce natomiast, kwarantanna nie obowiązuje przyjezdnych z krajów członkowskich od czerwca. Oznacza to, że jeśli poszukujesz pracy i myślisz o tym, żeby zostać opiekunką osób starszych w Niemczech, możesz bez ograniczeń podróżować w obie strony, bez obawy o to, czy będziesz musiała odbyć 2-tygodniową, domową izolację.

Opiekunki osób starszych w Niemczech – jeszcze bardziej potrzebne

Pandemia koronawirusa w krótkim czasie wstrząsnęła niemal każdą dziedziną życia. Problem ten w dużej mierze dotknął również opiekunki osób starszych w Niemczech, które nie wiedziały, co dalej zrobić ze swoją pracą. Wiele z nich zdecydowało się na powrót do Polski, inne natomiast dzielnie wykonywały swoje obowiązki, otaczając opieką seniorów, czyli osoby, które zwłaszcza w tym trudnym czasie, najbardziej tego potrzebowały. Dziś sytuacja się ustabilizowała, granice są ponownie otwarte, a praca opiekunki wydaje się być jeszcze ważniejsza i potrzebniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Praca jako opiekunka osób starszych – niedobór na rynku pracy

W Niemczech aż kilkanaście milionów obywateli to seniorzy w wieku powyżej 65. roku życia, którzy często z różnych względów wymagają fachowej opieki i pomocy w codziennych, często bardzo prozaicznych czynnościach. Nie jest tajemnicą, że u naszych zachodnich sąsiadów brakuje wykwalifikowanego personelu, który mógłby wesprzeć osoby starsze i schorowane, poprawiając ich codzienny komfort życia. Do pracy w Niemczech poszukiwani są więc empatyczni opiekunowie, którzy przede wszystkim będą towarzystwem dla seniorów, otoczą ich opieką, pomogą w prowadzeniu domu, robieniu zakupów czy wykonywaniu różnego rodzaju czynności pielęgnacyjnych. Jest to więc niewątpliwie praca odpowiedzialna i niezwykle potrzebna, a zapotrzebowanie na nią jest zwłaszcza teraz bardzo duże.

Bezpieczna praca w Niemczech – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo w dobie pandemii ma szczególnie duże znaczenie. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się nad tym, jak znaleźć dobrze płatną i przede wszystkim bezpieczną pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech, zaufaj doświadczonym liderom w branży takim, jak https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/. Poza opcją przyuczenia do zawodu, kursami językowymi i opiekuńczymi, zapewniają oni wysokie standardy bezpieczeństwa.

  • Podejście do bezpieczeństwa opiekunów

Każdy pracodawca, w tym również taki, który oferuje pracę dla opiekunów seniorów, powinien odpowiedzialnie podchodzić do zagrożenia epidemicznego i za priorytet przyjmować bezpieczeństwo ludzi. Zwróć więc uwagę, czy firma ma wprowadzone w tym zakresie procedury, które minimalizują ryzyko zarażenia się koronawirusem zarówno w trakcie pracy z seniorem, jak i podczas podróży do jego domu. Warto również sprawdzić, czy zostały w niej wdrożone procedury sprawdzające stan zdrowia opiekunów rekrutowanych do pracy w Niemczech.

  • Bezpieczeństwo transportu do seniorów

Jeśli myślisz o tym, by wyjechać do pracy w Niemczech i sprawdzić się jako opiekunka osób starszych, upewnij się, że firma wprowadziła działania, zwiększające bezpieczeństwo swoich pracowników w trakcie podróży. Powinna m.in. nadzorować wszystkie kursy, a także wyposażać kierowców w niezbędne środki przeznaczone do dezynfekcji. W czasie pandemii, wskazane jest również podróżowanie mniejszymi środkami transportu – zamiast dużych autokarów, bezpieczniejsze są małe busy na maksymalnie kilka osób.

Pandemia nie powinna więc być powodem Twojej rezygnacji z pracy w Niemczech. Przeciwnie, Twoja empatia, wiedza i umiejętności, są teraz szczególnie potrzebne seniorom. Obecnie możesz podróżować tam bez ograniczeń, ale pamiętaj, że tak, jak w Polsce, należy przestrzegać zasad higieny i stosować się do wprowadzonych ograniczeń m.in. w kontaktach z innymi osobami.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Czym jest lean manufacturing?
Next Narzędzia pneumatyczne

Może to Ci się spodoba

Inwentaryzacja środków trwałych – kluczowe pojęcia

Efektywne zarządzenie majątkiem to nie tylko obowiązek przedsiębiorcy, ale i też warunek sukcesu. Bez odpowiedniego śledzenie tego, co gdzie się znajduje i jak przebiegają w firmie kluczowe procesy „obiegu” elementów

Gdzie warto wynająć w Polsce biuro?

Zakładasz firmę, a może zastanawiasz się nad otwarciem nowego oddziału? Z pewnością szukasz zatem dogodnej lokalizacji. Warszawa wydaje się zbyt oklepana i jednocześnie przesadnie droga? A co powiesz na Katowice?

Firma 1Comments

Przeciętna polska firma przepłaca za prąd co najmniej 10-15 proc.

Polscy mali i średni przedsiębiorcy marnują prąd przez nieodpowiednie oświetlenie, ogrzewanie i zbędną pracę maszyn. Tym samym zwiększają swoje koszty średnio o 10-15 proc. Inwestycje służące obniżeniu zużycia energii zwracają się nawet wcześniej niż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post