Malowanie wnętrz wcale nie jest takie intuicyjne

Malowanie wnętrz wcale nie jest takie intuicyjne

Malowanie wnętrz w domach nie jest specjalnie skomplikowane, ale nie można dać się ponieść. Istnieje tutaj całkiem sporo kwestii, których trzeba być świadomym przed rozpoczęciem jakiegokolwiek, nawet drobnego projektu. Profesjonaliści w tej branży jak najbardziej istnieją i wcale nie są przypadkowymi osobami zajmującymi się tym przy okazji. 

Odpowiednie ściereczki do czyszczenia powierzchni

Przed malowaniem powierzchnie muszą być w odpowiedni sposób oczyszczone. Robi się to na wiele sposobów, ale tym właściwym jest wykorzystanie ściereczek tack. Zbudowane są z płótna serowego, które zostało zaimpregnowane woskiem pszczelim, co pozwala na skuteczne ściąganie trocin i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z przygotowywanych do malowania powierzchni. Szmatka ta ma właściwości przylepne, dzięki czemu nie ma potrzeby używania elementów mokrych. Jeśli naprawdę nie chcemy pracować tylko na sucho, możemy ją lekko zamoczyć, ale trzeba ją potem przed użyciem dokładnie wycisnąć. Wilgotną szmatka przecierać należy raczej powierzchnie niemalowane niż malowane, a także te najprostsze, jak sufity i ściany. Należy pamiętać, by nie naciskać szmatką zbyt mocno, gdyż pozostawi to trudne do usunięcia plamy z wosku.

Pokrowce na wałki i szczotki

Elementem, o którym często się zapomina lub w ogóle nie myśli, są dobrej jakości pokrowce na wałki i szczotki. TE niskiej jakości mają tendencję do zostawiania na przyrządach malarskich paprochów i kłaczków. Nawet jeśli będziemy się starali je potem ręcznie usuwać, część z nich pozostanie, a potem zamoczy się w farbie i ostatecznie zostanie przeniesiona na malowane powierzchnie lub sprawi, że będą one pomalowane nierównomiernie. A to bardzo trudno się naprawia. Co więcej, do porządnego malowania potrzebny jest porządny sprzęt, który w takich pokrowcach się niszczy. Profesjonaliści i osoby pracujące na poważnie korzystają z odpowiednich narzędzi, a nie z tych tanich, które tak naprawdę powinny być jednorazowo wykorzystywane z klejami czy rozpuszczalnikami, a nie farbami. Podobnie w przypadku wałków warto jest dopłacić kilka złotych, a potem o swój sprzęt dbać.

Dobra farba

Zakup dobrej farby to kwestia oczywista. Trzeba wiedzieć, ze farby tanie mają w sobie mało substancji stałych, które nadają powierzchniom malarskim ich jakość. Ich przeznaczenie to tworzenie zagruntowań czy prostych powłok w budowlance, ale nie powinno się ich wykorzystywać do prac wykończeniowych. Do tego celu trzeba zakupić porządne farby.

Test podłoża

Impregnacja podłoża jest często zbyteczna, ale niejednokrotnie ma kluczowe znaczenie dla powodzenia malowania. Żeby sprawdzić, czy powierzchnia będzie trzymać, należy przykleić na nią pasek taśmy klejącej kanałowej i szybko oderwać. Jeśli płatki farby na taśmie będą maleńki, można spokojnie malować.

Rękawice

W czasie malowania powinno się korzystać z rękawic lateksowych lub nitrylowych. Łatwo je oczyścić, dzięki czemu na rękach nie będzie się przenosiło resztek farby i innych substancji, niszcząc w ten sposób swój sprzęt.

Więcej na http://studiointerio.pl/

Previous Indywidualne zaproszenia ślubne. Wydrukuj je razem z Lobos.promo! 
Next Kiedy należy przeprowadzić weryfikację jakości wody?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W styczniu rusza druga część dopłat z programu MdM z wypłatą w 2017 r

Na początku stycznia zostanie uruchomiona druga część środków z programu Mieszkanie dla Młodych przewidziana na 2017 rok. Czasu na złożenie wniosku o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania może być niewiele. Eksperci prognozują,

Wiadomości 8 komentarzy

Czy inwestowanie w złoto ma dzisiaj jakiś sens?

Złoto uważane jest za pewne zabezpieczenie na wypadek kryzysów czy wojen. Okazuje się jednak, że jednoznaczna odpowiedź na pytanie, czy dzisiaj warto inwestować w złoto, nie jest prosta. Faktem jest,

Wiadomości 0 Comments

Polska powinna jak najszybciej wejść do strefy euro. W przeciwnym razie sama zepchnie się na margines

Polska mogłaby wejść do strefy euro, wprowadzając podobne rozwiązanie jak wcześniej Bułgaria, która zmagała się z hiperinflacją. Tzw. currency board, czyli sztywny kurs złotego do euro, zapobiegłby wahaniom, pozwolił na spokojny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post