Myślisz o pożyczce na samochód? To warto wiedzieć

Myślisz o pożyczce na samochód? To warto wiedzieć

Kredyty samochodowe są bardzo popularne. Dzięki nim możemy kupić auto dużo szybciej. Zanim jednak skorzystamy z oferty jakiegoś banku czy firmy pożyczkowej, musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Czasy, gdy na wszystko zbierało się pieniądze w skarpety, już dawno minęły. Obecni konsumenci chcą mieć wszystko „na już”. Szczególnie jeśli chodzi o auto, które współcześnie jest traktowane jako rzecz niezbędna, a nie luksusowa. Obecnie samochód umożliwia dojazd do pracy, lekarza czy w dowolnie inne miejsce. Trudno wręcz bez niego wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Mobilność to aktualnie podstawa. Dlatego zapewne kredyty samochodowe cieszą i będą cieszyć się tak dużym zainteresowaniem wśród konsumentów na całym świecie.

Biorąc kredyty samochodowe – i jakiekolwiek inne – zawsze porównuj oferty

Wydaje się, że wystarczy zajść do pierwszego lepszego banku lub firmy pożyczkowej i wziąć kredyt. Nie jest to mądre rozwiązanie, bowiem oferty bardzo się od siebie różnią. Dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, należy je koniecznie przeanalizować. Chyba że chcemy wydać więcej niż powinniśmy.

Bez względu na to, czy interesują nas kredyty samochodowe, czy jakiekolwiek inne – propozycje banków należy koniecznie przejrzeć. Wiele osób niestety nie ma czasu ani ochoty, by biegać po placówkach, dopytywać o szczegóły i zbierać dokumenty z ofertami. Okazuje się jednak, że pojawiła się platforma, która umożliwia zebranie potrzebnych informacji w ciągu zaledwie 24 godzin. Na stronie Lendo Polska można wysłać wniosek kredytowy i po kilkudziesięciu godzinach otrzymamy propozycje różnych banków i firm, dzięki czemu będziemy mogli wybrać tę najdogodniejszą. Bardzo często takie platformy są płatne, tu na szczęście wszystko jest darmowe, nie ma też konieczności korzystania z którejś z przesłanych opcji. Takie racjonalne podejście pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Jaki kredyt wybrać?

Osoby, które decydują się na pożyczki na auto muszą być świadome, że do wyboru są kredyty samochodowe i gotówkowe. Te pierwsze wiążą się z różnymi zabezpieczeniami ze strony banków. Przyznane pieniądze mogą być wydane nie tylko na auto, ale i motocykl, łódź, traktor czy inny pojazd mechaniczny. Warto wiedzieć, że do czasu spłaty należności bank jest wpisany w dowodzie jako jego współwłaściciel. Do tego kredytobiorca ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia autocasco. Korzystając z takiej opcji, trzeba dopełnić wielu różnych formalności, co nie pasuje wszystkim zainteresowanym.

Z kolei skorzystanie z kredytu gotówkowego czy pozabankowej pożyczki pozwala przeznaczyć pieniądze na dowolny cel, a więc nie tylko na samochód, ale np. także na jego rejestrację, ewentualne naprawy czy wymianę płynów (jeśli kupujemy używany pojazd).

Na to zwróć uwagę, wybierając ofertę

Zaciągając kredyty samochodowe czy inne, trzeba zwracać uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania nominalnego, ale na wszystkie koszty, które musi ponieść kredytobiorca. Ważny jest wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywista Stopa Oprocentowania oferty – jeśli jest wysoka, to oferta jest mniej korzystna.

Previous Jak wygląda legalny eksport chemikaliów?
Next Żyć w zgodzie z prawem.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Transport drobnicowy: rekordowe obroty i ich przyczyny

Polska branża logistyczna nie może ostatnimi czasy narzekać na brak zleceń i okazji do wykazania się – szczególnie jeżeli chodzi o transport drobnicowy. Ten sektor spedycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem,

Wiadomości 0 Comments

Pośpiesz się, a dostaniesz dopłatę z MdM

2 stycznia ruszyło składanie wniosków o dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych. Już teraz, w zaledwie kilka dni dni, zarezerwowano aż 1/3 dostępnych środków. Nadal jednak do wzięcia jest prawie

Wiadomości 0 Comments

Wybieramy drukarnię internetową

Druk materiałów – bez względu na to jakich – warto zlecić naprawdę dobrej drukarni. Obecnie jednak konkurencja na rynku tego rodzaju usług jest ogromna. Ciekawym rozwiązaniem są drukarnie internetowe, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post