Na czym polega audyt bezpieczeństwa w firmie?

Na czym polega audyt bezpieczeństwa w firmie?

Audyt bezpieczeństwa w firmie to szereg działań mających na celu ocenę zgodności prowadzonych prac ze standardami firmy. Taka forma kontroli – opinii wskazuje słabe strony działania firmy.

Audyt ogólny – na czym polega?

Audyt ogólny przedstawia informacje na temat bezpieczeństwa. Taką opinię wydaje biegły rewident. Zazwyczaj obejmuje następujące czynności:

– analiza całej dokumentacji stanowiącej o bezpieczeństwie w firmie;
– ocena systemu bezpieczeństwa;
– zaopiniowanie rozwiązań przyjętych w przedsiębiorstwie;
– opinia w zakresie struktury bezpieczeństwa;
– ocena efektywności przyjętych rozwiązań;
– określenie ewentualnych możliwych zagrożeń;
– wskazanie obszarów w firmie, które wymagają wzmocnienia struktury bezpieczeństwa;
– określenie czynności, które mają wpłynąć na poprawę systemu bezpieczeństwa;

Jaki audyt wybrać dla swojej firmy?

Audyt zazwyczaj określany jest indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zleceniodawca konkretnie określa swoje zapotrzebowania i według takich wytycznych wybiera się rodzaj przeprowadzanego opinii.
Audyt szczegółowych obszarów bezpieczeństwa jest formą kontroli obszarów ważnych dla firmy i jej bezpieczeństwa. Niezależny biegły rewident wydaję odpowiednią ocenę i przedstawia wyniki kontroli.
Audyt bezpieczeństwa organów zarządzających to kontrola członków zarządu. Osoby posiadające dostęp do informacji tajnych i niejawnych badane są pod względem swojej wiarygodności i lojalności wobec firmy. Tutaj konieczne jest również ustalenie odpowiednich działań, mających na celu prewencję przed ewentualnymi zagrożeniami. Efektem końcowym jest rzeczowy raport, który wskazuje słabe strony struktury bezpieczeństwa.
Audyt bezpieczeństwa osobowego dotyczy procedur rekrutacyjnych pracowników, kategoryzacji zatrudnionych, ewaluacji kontroli pracowników i wskazuje zagrożenia, na które zatrudniony może być podatny.

Bezpieczeństwo biznesu jest niezwykle istotne, gdyż poprawia jego efektywność i weryfikuje stopień spełniania wymagań określonych przez odpowiednie przepisy i normy. To również cenny raport, który wskazuje błędy oraz pozwala wprowadzić odpowiednie działania naprawcze w celu udoskonalenia systemu bezpieczeństwa.

Previous Najpopularniejsze formy rozrywki internetowej
Next Innowacja wkracza do polskich firm - Business Process Outsourcing

Może to Ci się spodoba

Drukarki Konica Minolta kontra HP

Obie wymienione marki cieszą się bardzo dobra opinią na rynku, są to najbardziej rozpoznawalne (lub jedne z) firmy branżowe na rynku. Nie tylko są one najbardziej popularne, ale i należą

45 mln zł dla firm z Mazowsza na wsparcie innowacji, badań i rozwoju

Jesienią Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych planuje uruchomić kolejne konkursy dla firm z Mazowsza dotyczące wsparcia innowacji, badań i rozwoju. Do rozdysponowania będzie łącznie około 45 mln zł. Jednostka kończy właśnie opracowywanie dokumentacji

Jak rozkręcić biznes hafciarski w domu? Kredyt 60 tys. złotych

Dzisiejsza technologia stale się rozwija i potrafi zaskakiwać. Przeciętny człowiek nigdy nawet nie będzie świadomy, w jaki sposób rozwinęły się rzemiosła istniejące odsetek lat. Znakomitym tego przykładem jest haft komputerowy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post