Na czym polega integracja systemów ERP?

Na czym polega integracja systemów ERP?

Integracja systemów ERP powinna być przeprowadzona w sposób kompleksowy i zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb zlecającej ją firmy. Obejmuje ona proces łączenia i wymiany danych oraz ich synchronizacji między wdrażanym systemem ERP a pozostałym oprogramowaniem wspierającym do tej pory pracę firmy. Z uwagi na złożoność i skomplikowany charakter, integrację systemów ERP warto powierzyć profesjonalistom, najlepiej firmie dostarczającej oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.

Systemy ERP dla firm i ich rola w działalności biznesowej

Systemy ERP to zaawansowane technologicznie oprogramowanie informatyczne dla firm, które ma za zadanie umożliwienie kompleksowego zarządzania wszystkimi zasobami znajdującymi się w posiadaniu danego przedsiębiorstwa. Należą do nich nie tylko fizyczne elementy, ale także informacje, dane i składniki firmowego majątku. System ERP działa w oparciu o jedną bazę danych, z którą łączą się wszystkie wchodzące w jego skład moduły odpowiedzialne za obsługę różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Taki charakter gwarantuje sprawną wymianę informacji oraz zapewnia dostęp do zawsze aktualnych danych.

Dobrej jakości systemy ERP pełnią niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu firm. Ich zadaniem jest pełna integracja wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa i co za tym idzie, poprawa jakości pracy, przyspieszenie podejmowania decyzji, oszczędność czasu i pieniędzy oraz uporządkowanie i skuteczne zarządzanie procesami biznesowymi realizowanymi przez przedsiębiorstwo. Aby wybrane oprogramowanie prawidłowo spełniało swoje zadania, konieczne jest odpowiednie dostosowanie jego funkcjonalności do indywidualnych, bieżących potrzeb każdej firmy-użytkownika, a często także zintegrowanie nowego systemu ERP z już wdrożonym i funkcjonującym w środowisku informatycznym oprogramowaniem.

Integracja systemów ERP w teorii i praktyce

Integracja systemów ERP obejmuje kompleksowy proces łączenia, wymiany danych oraz ich synchronizacji między nowym, wprowadzanym do eksosystemu informatycznego firmy systemem ERP a innymi systemami, aplikacjami i pozostałymi narzędziami informatycznymi, które do tej pory skutecznie wspierały pracę firmy oraz będą to robiły w dalszym ciągu. Proces integracji powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej firmy oraz odzwierciedlać wszystkie jej bieżące potrzeby. W tym celu tworzone są specjalne integratory, których zadaniem jest umożliwienie wymiany lub migracji danych pomiędzy niekompatybilnymi firmowymi aplikacjami.

Profesjonalna integracja systemów ERP pozwala na zsynchronizowanie nowego oprogramowania do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa z popularnymi systemami e-commerce, do których należą m. in. Shoper, PrestaShop, Magento i Baselinker, tworzenie rozszerzeń funkcjonujących w firmie aplikacji w celu rozszerzenia bazowej funkcjonalności systemu ERP, wymianę danych z programami księgowymi, eksportowanie danych do przelewów do dowolnego systemu bankowego oraz wymianę danych i ich synchronizacji między programami obsługującymi tzw. małą księgowość. Prawidłowo przeprowadzona integracja systemów ERP gwarantuje wzrost efektywności pracy firmy oraz pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w całym wykorzystywanym przez nią oprogramowaniu.

Previous Sprzedaż fotobudek - czy to biznes dla Ciebie?
Next Obostrzenia w galeriach handlowych – jakich zasad przestrzegać?

Może to Ci się spodoba

Sytuacja większości firm w Polsce w tym roku poprawiła się

2018 rok był bardzo udany dla polskiej gospodarki i rynku pracy – ocenia Polski Instytut Ekonomiczny. Dobra koniunktura przełożyła się na kondycję firm, dla których największym problemem pozostaje jednak presja płacowa i wzrost kosztów

Branża motoryzacyjna zabiega o ręce do pracy

Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostów rejestracji nowych samochodów. Od początku roku zarejestrowano o ponad 12 proc. więcej aut osobowych i dostawczych niż w analogicznym okresie 2017 roku. Wzrosty notują też producenci części i akcesoriów,

Polska na czele wyścigu o nowe centra usług dla biznesu

Polska ma szansę osiągnąć pozycję globalnego lidera branży BPO/SSC. Pod względem zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu zajmujemy pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie, a zagranicznych inwestorów przyciągają konkurencyjne koszty pracy, dostępność

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post