Obostrzenia w galeriach handlowych – jakich zasad przestrzegać?

Obostrzenia w galeriach handlowych – jakich zasad przestrzegać?

Od początku lutego ponownie otwarte mogą być wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Po ponad miesięcznej przerwie butiki oraz sklepy oferujące między innymi odzież, akcesoria i dodatki do domów i mieszkań mogły wrócić do prawie normalnego funkcjonowania. Prawie, bo nie można zapominać o ograniczeniach i zasadach bezpieczeństwa, których muszą przestrzegać zarówno handlowcy, jak i klienci. Jakie obostrzenia obowiązują na terenie galerii handlowych w Polsce i dlaczego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń rządu i próśb pracowników sklepów?

Wzmożone środki ostrożności podczas robienia zakupów

Ponowne otwarcie galerii handlowych było bardzo ważnym postulatem ze strony przedstawicieli przedsiębiorstw handlowo-usługowych. Od tego zależało przetrwanie wielu firm działających w tej branży oraz uchronienie licznych miejsc pracy. W związku z koniecznością ochrony interesów pracowników branży usługowo-handlowej podczas pierwszej fali pandemii w Polsce, czyli w pierwszej połowie 2020 roku, powstał Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Reprezentuje on stanowisko firm z branży oraz ich pracowników przede  wszystkim w kwestiach związanych z ograniczeniami w handlu nakładanymi przez rząd na skutek pandemii. Obecnie branża może odetchnąć z ulgą, bo centra handlowe na szczęście znowu funkcjonują. Otwarte mogą być w nich wszystkie sklepy i butiki, dzięki czemu firmy handlowe mogą ponownie prowadzić swoją działalność.

Otwarcie galerii nie mogło obyć się bez wzmożonych środków ostrożności, które zostały wprowadzone na terenach galerii handlowych w kraju. Ich przestrzeganie jest bardzo istotne i firmy z branży handlu i usług doskonale zdają sobie z tego sprawę. Na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność, bo to ich zadaniem jest pilnowanie przestrzegania wszelkich obostrzeń i zaleceń ze strony władzy. W sklepach może przebywać określona liczba klientów na metr kwadratowy, a klienci oraz personel butiku muszą bezwzględnie przestrzegać nakazu zakrywania nosa i ust. Bardzo ważnym zadaniem jest także pilnowanie wykorzystywania przez klientów środków do dezynfekcji, które powinny znajdować się zaraz przy wejściu do sklepu w widocznym miejscu.

Dbajmy wspólnie o swoje wzajemne dobro

Dodatkowe środki ostrożności i ograniczenia podczas robienia zakupów w galeriach handlowych są niezbędne w celu zapewnienia klientom i pracownikom bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie odgrywa kluczową rolę w tym procesie, dlatego też pracownicy w butikach są szkoleni oraz instruowani, w jaki sposób pilnować respektowania wszystkich istotnych zasad. Aby jednak wszystko mogło poprawnie funkcjonować, niezbędna jest współpraca między pracownikami sklepów, a ich klientami. Wspólne działanie w tym zakresie jest bardzo ważne, dlatego wybierając się na zakupy, koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu maseczki oraz o zachowywaniu bezpiecznych odstępów od innych kupujących i dezynfekcji rąk w trakcie zakupów.

Utrzymanie otwartych galerii handlowych to dla wielu przedsiębiorstw z branży handlowo-usługowej być albo nie być. Brak możliwości sprzedaży stacjonarnej bardzo negatywnie odbija się na przychodach firm, przez co bardzo trudno jest utrzymać im zatrudnienie na dotychczasowym poziomie. Dlatego też, aby uniknąć zwolnień oraz bankructwa firm z tej branży, bardzo istotne jest, aby galerie mogły stale funkcjonować i pozostawały otwarte dla klientów z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

Previous Na czym polega integracja systemów ERP?
Next Jak zdobyć dobrych kontrahentów w Polsce?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Cyber Monday 2020. Na jakie laptopy polować podczas wyprzedaży?

Nie każdy wie, że na ostatnim piątku listopada obniżki cen się nie kończą. Trwają praktycznie przez cały weekend, a w poniedziałek nadchodzi Cyber Monday, czyli wielkie promocje na sprzęt elektroniczny

Wiadomości 1Comments

Dlaczego nie warto korzystać z chwilówek?

O popularnych chwilówkach słyszał praktycznie każdy. Wszechobecne w telewizji reklamy, wyskakujące banery na stronach internetowych oraz e-maile – wszystkie one usiłują nas przekonać do zaciągnięcia pożyczki i tym samym szybkiego

Wiadomości 0 Comments

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki cyfrowych zmian w firmach

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z globalnego badania Accenture. Już w tym momencie 76 proc. CFO ocenia, że rola i zakres ich obowiązków ulegają dużym przeobrażeniom. Oprócz nadzorowania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post