Precyzyjne wykrojniki do kartonu

Precyzyjne wykrojniki do kartonu

Jak kiedyś wyglądała produkcja wykrojników do pudełek?

W przeszłości wykrojniki pudełek produkowane były ręcznie, za pomocą pił, wyrzynarek oraz innych narzędzi introligatorskich. Z tego powodu ich skuteczność zależała od doświadczenia i umiejętności specjalisty, który je wykonywał. Ręczna produkcja wykrojników wiązała się niestety z niedoskonałościami oraz ograniczeniami. Elementy były wykreślane ręcznie, możliwe było wycinanie jedynie prostych kształtów.

Obecnie proces tworzenia wykrojników opiera się na mocno zinformatyzowanych oraz zmechanizowanych działaniach, dzięki czemu możliwe jest wykonanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Najczęściej projekt opakowania powstaje w branżowych, profesjonalnych programach, które rozrysowują opakowanie na płasko. W celu sprawdzenia użyteczności pudełka i jego poprawności z rozrysowanej formy można wyciąć prototyp. Po zaakceptowaniu wzoru przechodzimy do rysowania wykrojnika, wypalania go na laserze, zaopatrzenia w linie sztancujące i nagniatające, a następnie oklejania amortyzatorami gumowymi. Do produkcji wykrojników używamy specjalistycznych maszyn m.in. plotera frezującego, lasera, giętarki elektrycznej czy wycinarki wodnej. Wszystko to usprawnia proces wytwórczy i optymalizuje go. Istnieje szereg produktów dodatkowych, które ułatwiają prace z wykrojnikiem np. sekcje czyszczące czy pertinaksy, które również są dostępne w ofercie Big Plus.

Wykrojniki do kartonu

Wykrojniki znacznie usprawniają proces produkcji kartonowych opakowań, a ich precyzja daje duże możliwości projektowe. Dowolny rozmiar i kształt może być wycięty dokładnie i szybko. Aktualnie większość pudełek kartonowych produkowanych jest właśnie przy pomocy wykrojników do kartonów. Najczęściej wykrojniki pudełka wykonuje się na bazie wytycznych klienta lub sposobów składania zgodnych z katalogiem FEFCO.

Wykrojniki do pudełek – zastosowanie

Wykrojnik do kartonu to rodzaj matrycy służącej do wykrawania wszelkich kształtów z materiału. Wykrojniki mogą się różnić od siebie sposobem zamykania, składania lub perforacją. Można je stosować do wycinania całych opakowań lub jedynie wycinania fragmentarycznego.

Wykrojniki do kartonów znajdują swoje zastosowanie między innymi w:

  • przemyśle spożywczym (opakowania na żywność, pudełka na pizzę),
  • drukarniach (pudełka, teczki, materiały reklamowe),
  • produkcji artykułów papierniczych,
  • produkcja opakowań (zarówno pudełka do przechowywania, jak i eleganckie opakowania na produkty),
  • każdej dziedzinie produkującej towary zapakowane w karton (kosmetyki, elektronika).

Przy pomocy odpowiednio wykonanego wykrojnika sztancowanie opakowań będzie prostym i wydajnym procesem. Producent wykrojników Big Plus gwarantuje, że produkt zostanie wykonany z dokładnością i będzie spełniał wszystkie założenia.

 

Previous Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla pracowników firmy?
Next Tusz do drukarki HP 652

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Work-life balance a psychologia: Jak brak równowagi wpływa na efektywność pracy?

Coraz częściej mówi się o konieczności porzucenia dominującej od wielu lat mentalności „wyścigu szczurów”, polegającej na nieustannej pracy. Nowym modelem ma być bardziej zrównoważone podejście, tzw. work-life balance. W dzisiejszych

Wiadomości

Spacerując po linie, czyli pomiędzy płynnością a efektywnością finansową

Z badań przeprowadzonych w 2014 r. przez CBOS na zlecenie Konfederacji Lewiatan wynika, że ponad 50% mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP) woli rozwijać biznes wolniej, ale opierając się wyłącznie

Wiadomości 0 Comments

Quo Vadis Banking? Współpraca banków i spółek z branży Fintech

Czy spółki fintechowe, które wykorzystują nowoczesne technologie w oferowaniu usług finansowych są szansą czy zagrożeniem dla branży bankowej? Od dłuższego czasu to pytanie jest tematem dyskusji. Współpraca pomiędzy bankami a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post