Prowadzisz sprzedaż wysyłkową? Sprawdź, dlaczego powinieneś zwracać uwagę na rodzaj opakowania

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową? Sprawdź, dlaczego powinieneś zwracać uwagę na rodzaj opakowania

Na sukces w e-commerce składa się wiele czynników. Nie będą to tylko działania prowadzone w sieci, ale także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i rodzaj opakowania. Warto pamiętać, że za uszkodzenia towaru w trakcie transportu odpowiedzialność spada na e-sprzedawcę. Co prawda istnieją wyjątki od tej reguły, jednak zazwyczaj koszty związane z uszkodzoną przesyłką będzie musiał ponieść właściciel sklepu internetowego.

W branży e-commerce szansę dla siebie dostrzega coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wyróżnienie się na tle konkurencji i zaistnienie w świadomości klientów może być trudne. Dotyczy to zwłaszcza tych produktów, które oferowane są przez wielu sprzedawców. Zatem, co można zrobić, by pokonać konkurencję i przekonać do siebie kupujących?

Dla branży e-commerce – nie tylko e-marketing

Zazwyczaj e-sprzedawcy najwięcej uwagi poświęcają na marketing internetowy i metody, jakie można wykorzystać, by przyciągnąć klientów na stronę e-sklepu. Jest to zjawisko pozytywne o tyle, o ile sprzedawca pamięta też o innych istotnych aspektach, takich jak bezpieczne pakowanie towarów oraz nawiązywanie i utrzymywanie pozytywnych, trwałych relacji z klientami. Pozycjonowanie sklepu, banery reklamowe, czy reklama kontekstowa jest bardzo istotna, jednak koncentrowanie się wyłącznie na niej bez zwrócenia uwagi na to, czy towar dociera do kupujących w stanie niepogorszonym, może zniszczyć biznes internetowy. Zatem, na co powinno się zwrócić uwagę w kontekście pakowania i zabezpieczania sprzedawanych produktów?

Szeroki wybór akcesoriów do pakowania

Bardzo istotny jest wybór właściwego opakowania, które pozwoli przesyłkom dotrzeć do klienta w dobrym stanie. Szeroki wybór akcesoriów do pakowania pozwala na sprzedaż na odległość towarów  o zróżnicowanych cechach. Dziś mogą to być zarówno książki i odzież, jak i kruche i podatne na uszkodzenie produkty, takie jak ceramika, kryształy, elektronika. Niezwykle istotne pozostaje tu dopasowanie rodzaju opakowania do konkretnego produktu. Pomoże w tym E-hurtownia-opakowan.pl, w której znajdziemy zarówno kartony tekturowe o różnych rozmiarach i kształtach, jak i takie opakowania jak tuby tekturowe oraz koperty bąbelkowe.

Rodzaj opakowania należy uzależnić od rozmiaru produktu jego wagi oraz jego podatności na uszkodzenia. W zależności od materiału, z jakiego został wykonany przedmiot, negatywnie może na niego oddziaływać wilgoć, drgania, wstrząsy, wysokie albo niskie temperatury itp. Niezwykle istotne są również wypełniacze do paczek, których zadaniem jest wypełnienie pustych przestrzeni pomiędzy pudełkiem a pakowanym produktem. Dzięki temu ograniczone zostanie ryzyko przemieszczania się przedmiotu, a tym samym jego uszkodzenia.

Opakowanie jako forma reklamy

Należy pamiętać, że e-sprzedawca może się reklamować nie tylko w sieci. Dobrym sposobem na zareklamowanie swoich produktów i zaistnienie w świadomości klientów są opakowania z nadrukiem. Na kartonowych pudełkach albo taśmach do pakowania można umieścić nadruk, na którym znajdzie się logo oraz nazwa sprzedawcy albo slogan reklamowy. Taka reklama zapada w pamięć nie tylko osobie kupującej konkretny produkt, ale również tym, którzy pośredniczą w dostarczeniu przesyłki. Opakowania z nadrukiem to nie tylko skuteczna reklama, ale również świadectwo profesjonalizmu sprzedawcy, który dba o każdy detal prowadzonego biznesu. Umieszczone na opakowaniu logo pomaga w budowaniu marki, co ma znaczenie w długofalowych działaniach marketingowych.

Previous Dlaczego strategia CSR jest potrzebna firmie?
Next Skuteczność egzekucji z nieruchomości

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Warszawski Dworzec Centralny przejdzie modernizację

Warszawski Dworzec Centralny – jeden z głównych symboli stolicy – trafił oficjalnie do rejestru zabytków. Pozwoli to zachować jego bryłę i układ przestrzenny w niezmienionym kształcie. Spółka PKP S.A. zapowiada też modernizację obiektu,

Wiadomości 0 Comments

Ergonomia ponad wszystko

Organizując biuro, jedną z najważniejszych decyzji, a właściwie cały ciąg szalenie ważnych decyzji, będzie dotyczył tego, jakich mebli użyjemy do jego wyposażenia. Będziemy mogli mieć tutaj bardzo wiele różnych priorytetów,

Wiadomości 1Comments

Szanse i wyzwania dla branży wynajmu aut

Od kilku lat branża wypożyczania samochodów notuje spore wzrosty. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, rynek Rent a Car w ubiegłym roku urósł o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post