Sprawdzamy opinie o autobaza – serwisie z historią pojazdu

Sprawdzamy opinie o autobaza – serwisie z historią pojazdu

Pozytywne czy negatywne opinie o autobaza – jakie są fakty dotyczące korzystania z serwisu?

Raporty historii pojazdu nie są niczym nowym na rynku. Na pewno wiodącym serwisem w tym zakresie jest autobaza.pl – dlatego postanowiliśmy sprawdzić opinie użytkowników o autobaza i podzielić się z wami naszymi spostrzeżeniami.

Zapewne opinii o serwisie autobaza.pl jest tyle ile użytkowników. Można ich jednak podzielić na dwie kategorie: zadowoleni i niezadowoleni.

Opinie o autobaza

Czasami głosy niezadowolonych użytkowników są bardziej słyszalne niż zadowolonych. W przypadku opinii o autobaza tych zadowolonych głosów jest zdecydowanie więcej.

Należą one przeważnie do użytkowników, którzy odkryli “drugie dno” w historii wybranego pojazdu, i gdyby nie wykupili raportu autobaza, wpadliby na niezłą minę.

Tak właśnie niewiele potrzeba, aby uniknąć błędnego zakupu. Wystarczy odżałować te kilkadziesiąt złotych i kupić raport historii pojazdu od autobaza.pl

Nie ma większego błędu, niż zawierzenie sprzedawcy, szczególnie jeżeli komplet wymaganych dokumentów, takich jak karta pojazdu, czy potwierdzenie napraw serwisowych przepadły w nieodgadnionych okolicznościach.

Pamiętajcie, że handlarz ma tylko jeden cel: sprzedać wam samochód. I powie dosłownie wszystko co chcecie usłyszeć, aby tylko móc zarobić.

Oczywiście nie wszyscy sprzedają buble, ale prawie każdy ma coś do ukrycia, więc kupuj z głową i zacznij od prześwietlenia historii pojazdu.

Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze potrzebne na wykonanie oględzin pojazdu. Kupując raport możesz w bardzo łatwy sposób odsiać samochody, których wolałbyś unikać. Opinie o autobaza bardzo często poruszają właśnie ten aspekt:

“Dzięki raportowi od autobaza zaoszczędziłem czas i pieniądze. Auto okazało się nie warte mojej uwagi.”

Ponadto bardzo często w raportach możemy zobaczyć iż np. rok modelowy jest starszy niż rok produkcji. Nie jest to może kluczowa informacja z punktu widzenia użytkowania pojazdu, jednak ma ona wpływ na jego wycenę. I tak posiadając tego typu informacje, zawsze można urwać troszkę z ceny pojazdu.

 

W przypadku, gdy wykryjemy inne zdarzenia, nie na tyle istotne aby rezygnować z zakupu pojazdu, zawsze mamy wtedy otwartą drogę do negocjacji ceny, a dzięki raportowi będziemy mieć przewagę.

Cena raportu a cena auta

Cena raportu, w zależności od ilości zawartych w nim danych, które możesz sprawdzić jeszcze przed zakupem, oscyluje wokół 40, 60 czy 80 PLN. Składa się na to wiele czynników, jednak pieniądze wydane na raport z pewnością do nas wrócą po udanych negocjacjach ceny na podstawie informacji w nim zawartych.

Rynek wtórny pełny jest fałszywych okazji, na które musimy szczególnie być wyczuleni. Pamiętaj, że nikt ci nie odda samochodu po kosztach, bo mu się to po prostu nie opłaca.

Jeżeli więc trafisz na super okazję to poproś o numer VIN sprzedającego, aby ją dokładnie prześwietlić. W większości wypadków, jeżeli będziesz rozmawiał przez telefon usłyszysz wykręty…

Z naszych doświadczeń wynika, iż okazje się nie zdarzają, za to pełno jest handlarzy żerujących na naiwności kupujących.

Dziwi fakt, iż nadal ludzie łapią się na takie oszustwa, szczególnie w czasach kiedy dostęp do informacji jest ułatwiony i wystarczy poświęcić raptem 5 min., aby przeglądać historię pojazdu.

Opinie o autobaza są jednoznaczne w tym zakresie : “kupno raportu pomogło w negocjacji ceny.”

 Informacje dotyczące przebiegu auta

W raportach autobaza często można znaleźć również informacje na temat historycznych przebiegów auta, odnotowanych podczas incydentów z udziałem sprawdzanego pojazdu lub wpisy przebiegu z historycznych aukcji internetowych.

Pozwoli to w łatwy sposób zweryfikować historyczne przebiegi – czy układają się one chronologicznie?

Pamiętaj, nigdy nie jest za wiele informacji o oglądanych pojazdach. Wykorzystaj potencjał jaki daje ci autobaza przy zakupie samochodu używanego. Możesz sprawdzać historię pojazdu oraz skorzystać z oferty dodatkowych raportów, jak, np. wyceny INFO-Ekspert.

Tutaj po wprowadzeniu wymaganych parametrów dowiesz się jak wyceniane jest auto. Jeżeli sprzedawca przesadził z wyceną, to masz solidną podstawę do dyskusji na ten temat.

Sprawdzenie zawartości raportów

Sprawdzenie VIN jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy wpisać numer VIN w odpowiednią rubrykę na stronie, aby odpowiednie algorytmy przeszukały tysiące baz danych szukając dla ciebie odpowiedzi.

Wynik ukaże ci się w postaci liczby dostępnych informacji o sprawdzanych pojazdach. Raporty VIN są zróżnicowane i nie ma dwóch takich samych. Wszystko dlatego, że każdy pojazd posiada unikalną historię.

Dlatego za jeden raport możesz zapłacić 38 zł, a za inny 58 zł.

Unikniesz rozczarowania zawartością raportu, jeżeli przy zakupie raportu sprawdzisz dostępność takich danych jak zdjęcia, przebiegi, incydenty…

Negatywne opinie o autobaza.pl biorą się głównie z frustracji zawartością raportów użytkowników, którzy przed zakupem nie sprawdzili dokładnie co znajdą w raporcie.

A takie informacje podawane są za każdym razem.

Pamiętaj, że warto przed zakupem pojazdu zasięgnąć informacji o historii pojazdu. Możesz tylko zyskać.

Naszym zdaniem serwis autobaza.pl posiada wiele informacji o pojazdach i grzechem byłoby z nich nie skorzystać.

A negatywne opinie o autobaza.pl można między bajki wsadzić. Zresztą – przekonajcie się sami!

Previous Co czwarta faktura wystawiona przez małe i średnie firmy opłacana jest po terminie
Next Branża leasingowa liczy na odbicie w inwestycjach firm

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pobieranie z YouTube

Youtube, zdecydowanie największy serwis wideo na naszej planecie, to prawdziwy ewenement dzisiejszych czasów. Korzystamy z niego w celu uczenia się nowych rzeczy, zdobywania informacji, ale nie oszukujmy się, większość czasu

Wiadomości 0 Comments

Podpis kwalifikowany a profil zaufany ‒ poznaj najważniejsze różnice

Elektroniczny obieg dokumentów to ogromne ułatwienie – pozwala zaoszczędzić cenny czas, przyśpieszyć wymianę informacji. Dokumenty elektroniczne możesz podpisywać na kilka sposobów – m.in. za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.

Wiadomości 0 Comments

Na Boże Narodzenie wydamy średnio 720 zł

Na zorganizowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 720 zł – wynika z Barometru Providenta. Co czwarta osoba zamknie się w kwocie 400 zł, ale co dziewiąty wyda ponad 1 tys. zł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post