UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN.  Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN. Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

UE jest jedną z organizacji międzynarodowych, która bardzo poważnie podchodzi do ekologii. Wspiera nie tylko wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do ochrony środowiska, ale także inwestuje w odnawialne źródła energii. W najnowszym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich znajdziemy dwa instrumenty w tym zakresie „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” oraz „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”.

Celem programu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” jest wsparcie rozwoju inwestycji związanych z rolniczym wykorzystaniem łąk i pastwisk oraz produkcją zwierzęcą prowadzoną zgodnie ze standardami ochrony środowiska obowiązującymi na obszarach Natura 2000. To program, który do problemu ekologii podchodzi bardzo szeroko, wpisuje się w ogólną strategię w tym aspekcie, propagowaną od lat przez UE. Jej celem jest zwiększenie stosowania nowych rozwiązań technologicznych w zakresie ochrony środowiska i czystości klimatu we wszystkich sferach życia społecznego.

W ramach tego programu beneficjenci mogą liczyć na wsparcie:

  • 60% kosztów kwalifikowanych operacji dla młodych rolników,
  • 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku innych rolników.

Jeśli idzie o maksymalną kwotę pomocy, która może być udzielona jednemu wnioskującemu na jedno gospodarstwo rolne, to nie może ona przekroczyć:

  • 200 tys. zł na inwestycje niezwiązane z budową i modernizacją budynków inwentarskich,
  • 500 tys. zł w przypadku budowy i modernizacji budynków inwentarskich lub adaptację już istniejących w gospodarstwie zabudowań na budynki inwentarskie.

Z kolei program „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” dotyczy pomocy rolnikom w dostosowaniu gospodarstw położonych na obszarze OSN i prowadzących produkcję zwierzęca. W efekcie gospodarstwa muszą zostać wyposażone w urządzenia do składowania nawozów naturalnych o pojemności (powierzchni) odpowiadającej co najmniej 6 – miesięcznej produkcji nawozów naturalnych w tym gospodarstwie.

System wsparcia obejmuje koszty budowy (a także przebudowy lub rozbudowy) urządzeń przystosowanych do gromadzenia, magazynowania i aplikacji nawozów oraz przechowywania pasz soczystych. Wynosi:

  • 60% kosztów kwalifikowanych dla młodych rolników,
  • 50% kosztów kwalifikowanych w przypadku pozostałej grupy rolników.

W przypadku tego programu UE wyznaczyła maksymalną kwotę pomocy dla jednego rolnika na 50 tys. zł.


Jeśli chcesz skorzystać z unijnej pomocy przy budowie urządzeń mających na celu ochronę środowiska – napisz. Postaramy się podpowiedzieć, jak aplikować o pomoc!* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wysyłając wniosek wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie (zobacz)
Previous Dotacje unijne przy zalesieniu
Next Urlop na żądanie tylko za zgodą pracodawcy

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup 1Comments

5 aplikacji biznesowych na komórkę przydatnych każdemu z Nas

W gąszczu aplikacji mobilnych, jakie są nam polecane każdego dnia trudno jest się odnaleźć. Z natury rzeczy wybieramy te, które w danej chwili są nam potrzebne lub wydają się nam

Firma 1Comments

Usługi informatyczne dla firmy – jak wybrać najlepszego dostawcę?

W życiu każdej firmy pojawia się moment, kiedy niezbędne jest zewnętrzne wsparcie z zakresu IT. Bardzo często wybór właściwego dostawcy warunkuje prawidłowe działanie wszystkich działów firmy. Co tak naprawdę oznacza

50 proc. firm w Polsce ma problem z zatorami płatniczymi. 2/3 z nich otrzymuje tylko część należności z faktury

Połowa firm w Polsce ma problem z zatorami płatniczymi. 2/3 z nich ostatecznie dostaje przelew, ale na kwotę znacząco niższą niż należność wynikająca z faktury. Co dziesiąta w ogóle nie otrzyma zapłaty za swoje towary i usługi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post