Wirusy, bakterie, pleśni, czyli intruz w domu

Wirusy, bakterie, pleśni, czyli intruz w domu

Dom to miejsce, które powinno sprawiać, że każdy z domowników czuje się komfortowo i bezpiecznie. Dlatego w czasie budowy inwestujemy w zabezpieczenia antywłamaniowe, udogodnienia i systemy smart-home, ustalamy każdy szczegół tak by życie w nowym miejscu było lepsze od dotychczasowego. Niestety, nawet najbardziej przewidujący właściciel, który zainwestuje w najnowocześniejszy sprzęt nie poradzi sobie z zagrożeniami, które czyhają poza zasięgiem wzroku człowieka. Tam, gdzie są ludzie obecne są różnego rodzaju drobnoustroje i patogeny w postaci wirusów, bakterii czy też grzybów. Większość z nich jest niegroźna dla zdrowia człowieka, z niektórymi żyjemy w symbiozie. Pozostaje jednak grupa drobnoustrojów, która pojawiając się w otoczeniu człowieka może mocno namieszać. Gdy zaczynamy kichać, ciągle boli nas głowa lub gardło a my ograniczamy przebywanie na powietrzu – to niechybny znak, że zagrożenie czai się w domu a my musimy przedsięwziąć odpowiednie kroki. Dobrym wyjściem będzie np.: ozonowanie pomieszczeń.

Dezynfekcja krok po kroku

Gdy już wykryjemy w naszym domu niebezpieczne czynniki – warto przeprowadzić we wnętrzach dezynfekcję pomieszczeń. Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych sposobów odkażania przestrzeni jest ozonowanie we Wrocławiu. Ozon to naturalnie występujący w atmosferze gaz. Jest to związek trzech atomów tlenu. Najczęściej ozon kojarzy się z zapachem świeżego powietrza po burzy. Jednak w większych stężeniach ozon jest naturalnym dezynfektorem, co czyni go idealnym środkiem do odkażania pomieszczeń – zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się dzieci. Ozonowanie pomieszczeń polega na wpuszczeniu w dużym stężeniu ozon, generowanego przez generatory pary. Osiada on na różnych powierzchniach i oczyszcza powietrze ze wszelkiego rodzaju wirusów, bakterii i grzybów. Jego dodatkową zaletą jest również usuwanie brzydkich zapachów. Ozonowanie we Wrocławiu warto więc przeprowadzać również w miejscach, które były świadkiem zaprószenia ognia lub długotrwałego gotowania bez wietrzenia.

Kto powinien przeprowadzać ozonowanie we Wrocławiu?

Mimo iż ozon pozostaje gazem występującym w przyrodzie naturalnie, jego duże stężenie może być groźne dla zdrowia ludzi. Stąd chcąc przeprowadzić ozonowanie, należy stawiać na profesjonalne firmy, które dokonają tego zgodnie z zasadami sztuki – mierząc poziom stężenia ozonu po przeprowadzonym zabiegu. Tylko wtedy ozonowanie we Wrocławiu będzie bezpieczne i skuteczne.

Previous Woda zawsze w pogotowiu
Next Suknia ślubna na co zwrócić uwagę przy jej zakupie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Karta – dla klienta, dla pracownika, dla członka

Płacimy nią za zakupy, przy jej użyciu wypłacamy pieniądze, nagrywamy na nią bilet komunikacji miejskiej, a nawet umieszczamy w telefonie, by móc skontaktować się z bliskimi. Elektroniczna karta może mieć

Wiadomości 0 Comments

Blisko 40 proc. kobiet samodzielnie podejmuje decyzje finansowe

Rośnie rola kobiet w świecie finansów. Blisko 40 proc. pań samodzielne podejmuje decyzje finansowe, a ponad 60 proc. deklaruje, że jest  do tego dobrze przygotowana – wynika z raportu Pramerica Insight. Kobiety przykładają też

Wiadomości 0 Comments

Rządowe dopłaty napędzą sprzedaż aut elektrycznych. Chce z nich skorzystać nawet połowa polskich firm

W życie wchodzi rządowy program dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, który w pierwszym etapie obejmie nabywców indywidualnych. Ci mogą uzyskać 30 proc. dofinansowania do zakupu elektryka, którego cena nie przekracza 125 tys.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post