Wyjazd do opieki za granicę – jak się przygotować?

Wyjazd do opieki za granicę – jak się przygotować?

Po powrocie z Niemiec, gdzie pracowałam w roli opiekunki osoby starszej, mogę śmiało podzielić się już swoimi wrażeniami. Świetnie trafiłam, wiec to były naprawdę mile spędzone miesiące. Oczywiście, to nadal praca, za którą otrzymuje się zapłatę i trzeba o tym pamiętać, jednak miła podopieczna i piękne miejsce sprawiają, że czas mija szybko. Nie będę opisywać dokładnie jak wygląda życie codzienne na miejscu, ponieważ zapewne w każdym przypadku prezentuje się to inaczej.

Dodam tylko, że praca opiekunki w Niemczech przy sprawnej osobie starszej pozwala na spędzanie sporej ilości czasu na zewnątrz – na spacerach, na łonie przyrody i w mieście. Oczywiście, trzeba również pomagać w kwestiach codziennych i ogarniać dom, jednak można też liczyć na miłą rozmowę i ciekawe opowieści. Zainteresowanym opiszę jednak krótko jak trzeba się przygotować do takiego wyjazdu, by praca w opiece w innym kraju była w pełni bezpieczna i dająca satysfakcję!

Wybranie oferty i zgłoszenie kandydatury

Opieka w Niemczech nad osobą starszą jest przeznaczona dla osób, które mają doświadczenie w troszczeniu się o seniorów i które choć trochę mówią po niemiecku. Pod jednym i drugim względem można liczyć na dużą pomoc ze strony firmy pośredniczącej między zleceniodawcą a zleceniobiorcą, jednak mimo wszystko brak tych umiejętności mógłby być kłopotliwy. Jak zacząć, gdy chce się zacząć? Warto przeglądać oferty i skontaktować się z pośrednikiem pracy – takim jak firma ATERIMA MED. Można wysłać swój formularz zgłoszeniowy online, zadzwonić, przyjść do placówki… Po takiej rejestracji będziemy otrzymywać interesujące ogłoszenia. Na stronie firmy możemy przeglądać aktualne oferty i kandydować na nie. Jeśli zostaniemy wybrane, wszystko potoczy się bardzo szybko.

Formalności, podróż, aklimatyzacja

Nie trzeba się martwić załatwianiem przed wyjazdem tysiąca spraw. Przez cały ten proces przeprowadzają nas fachowcy z firmy pośredniczącej. Pomagają w załatwieniu wszystkich formalności. Otrzymujemy też darmowe materiały szkoleniowe – w tym związane z opieką nad seniorem oraz z nauką języka niemieckiego. Koszty podróży zostają zwrócone – i to w obie strony. Tym również nie musimy się więc martwić. Niedługo po przybyciu na miejsce skontaktuje się z nami koordynator. W ATERIMA MED bardzo dba się o pracowników. Można też liczyć na poradę i pomoc w każdej sytuacji. Mamy kontakt z pielęgniarką, a także stale poszerzamy swoją wiedzę językową.

Jeśli kogoś interesuje taka opieka, Niemcy to doskonały wybór. Państwo bliskie, praca u miłych, starszych osób, doskonałe zarobki. Można liczyć na pakiet ubezpieczeń, ochronę w podróży, bezpłatne konsultacje prawne, premie. Praca dla opiekunek w Niemczech jest naprawdę dobrym pomysłem, a jeśli korzysta się z usług doświadczonego, sprawdzonego pośrednika, nie trzeba się niczym martwić. Opiekunka osób starszych przed wyjazdem na pewno musi przekazać komuś bliskiemu klucze do domu, jeśli mieszka sama. Musi też spakować się, zabierając rzeczy na każdą okazję – ale przede wszystkim te wygodne, sportowe. Opiekunka do seniora powinna sobie przypomnieć także podstawowe choćby wyrażenia w języku niemieckim oraz przygotować kilka zdań o sobie, by się przedstawić podopiecznemu i jego rodzinie po przybyciu na miejsce.

Previous Jakie dodatki wybrać do wnętrza? Dołącz do naszego świata inspiracji
Next Lean management – czym jest, jakie są metody i narzędzia

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kolejne cła w światowym handlu. Na razie napięcia na linii USA – Chiny nie powinny zaszkodzić Polsce

W życie wchodzą kolejne zapowiadane przez administrację amerykańską cła na towary chińskie i zapowiadane przez władze Chin cła na towary amerykańskie. To nie pierwsze bariery w wymianie handlowej między tymi krajami, a zapowiadane są następne.

Wiadomości 0 Comments

Użytkowanie kluczy dynamometrycznych

Klucz dynamometryczny to narzędzie bardzo przydatne nie tylko w warsztatach samochodowych. Tym kluczem można bowiem nie tylko dokręcić lub odkręcić kola w samochodzie, ale także śrub w rowerze. Dobranie parametrów

Wiadomości 0 Comments

Artyści i fotografowie coraz częściej wchodzą na drogę sądową

Korzystanie z twórczości innej osoby może naruszać jej prawa majątkowe i osobiste. Plagiat jest zjawiskiem stosunkowo częstym w szkolnictwie, zwłaszcza wyższym. Coraz większa jest jednak świadomość konieczności walki z tym zjawiskiem na uczelniach. Rośnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post