Zainstalowano już ponad 200 tysięcy terminali w Programie Polska Bezgotówkowa.  Sprawdź, czy Ty również możesz otrzymać darmowy terminal płatniczy

Zainstalowano już ponad 200 tysięcy terminali w Programie Polska Bezgotówkowa. Sprawdź, czy Ty również możesz otrzymać darmowy terminal płatniczy

Aż 79% Polaków deklaruje jako preferowaną metodę płatności karty płatnicze – wynika z raportu „Płatności Bezgotówkowe Oczami Polaków 2019”, przygotowanego przez Instytut Badań Pollster. Mimo tak jednoznacznych danych, wielu drobnych i średnich przedsiębiorców wciąż nie udostępnia klientom możliwości płatności kartą w swoich punktach handlowo-usługowych, obawiając się wysokich kosztów, niewielkiego wzrostu przychodów  i skomplikowanej obsługi terminali płatniczych. To właśnie dla nich przygotowano Program Polska Bezgotówkowa.

Polska Bezgotówkowa – założenia Programu

Program Polska Bezgotówkowa powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby zaoferować swoim klientom możliwość płatności kartą w punktach handlowo-usługowych, ale jeszcze się na to nie zdecydowali.

Na jakie wsparcie mogą liczyć w ramach Programu?

  • Przedsiębiorcy zwolnieni są nie tylko z kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego ale również kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.
  • Istnieje możliwość otrzymania aż 3 bezpłatnych terminali. Dla każdego z nich okres dofinansowania jest liczony osobno i trwa 12 miesięcy, począwszy momentu jego instalacji.

Dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa na rynku pojawiło się już 200 tysięcy terminali płatniczych, a suma wszystkich transakcji, które dzięki nim przeprowadzono, osiągnęła niebagatelną kwotę 5,5 miliarda złotych!

Warunki uczestnictwa w Programie Polska Bezgotówkowa

Warto podkreślić, że Przedsiębiorcy przysługuje możliwość otrzymania dofinansowania pod warunkiem, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego i nie oferował swoim klientom możliwości płatności bezgotówkowych. Do Programu mogą przystąpić zarówno drobni i średni Przedsiębiorcy ale również sieci handlowe, o ile nie obejmują więcej niż pięć placówek, a także franczyzobiorcy, gdy franczyza ma nie więcej niż pięć punktów.

Trzeba również pamiętać, że jeśli obrót na terminalu płatniczym przekroczy 100 tysięcy złotych w skali 12 miesięcy, wtedy przedsiębiorcy zostaną naliczane opłaty zgodne z umową z wybranym przez siebie agentem rozliczeniowym.

Czy wiesz, że…

według danych Narodowego Banku Polskiego średnia wartość transakcji bezgotówkowej w 2003 roku wynosiła 120 zł? Dziś jest to już tylko 65 złotych. Średnia wartość transakcji, przy której polscy konsumenci deklarują użycie karty, a nie gotówki, wynosi zaledwie 40 zł.

Polska Bezgotówkowa – opinie są jednoznaczne, warto przystąpić!

Program Polska Bezgotówkowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wciąż wahają się, czy oferować swoim klientom płatności bezgotówkowe. W podjęciu decyzji mogą pomóc poniższe liczby:

  • 12 000 – w tylu miejscowościach w Polsce zainstalowano już terminale płatnicze w ramach Programu Polska Bezgotówkowa,
  • 300 – tyle różnych typów działalności gospodarczej prowadzą przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się przystąpić do Programu,
  • 95% ­– taki odsetek przedsiębiorców uczestniczących w Programie Polska Bezgotówkowa poleca posiadanie terminala płatniczego i możliwość oferowania klientom płatności bezgotówkowych.

Terminal płatniczy to nie tylko szansa na zwiększenie zysków, ale również okazja, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, stworzyć im możliwość płatności kartą, a także budować wizerunek nowoczesnej firmy otwartej na nowe technologie płatnicze.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w Programie więcej informacji znajdą pod adresem https://www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/. Umożliwienie klientom płatności kartą to w dzisiejszych czasach wymóg konieczny, który pozwala Przedsiębiorcy skutecznie budować przewagę konkurencyjną na rynku, a także dostosować się do trendów zakupowych Polaków, którzy są otwarci na nowe technologie i coraz częściej chcą płacić nie tylko kartą ale również telefonem, zegarkiem czy brelokiem.

Previous Jak zawiesić spłatę rat?
Next Dobra Drukarnia Internetowa ma...

Może to Ci się spodoba

Firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom programy emerytalne

Pracownicze programy emerytalne organizowane przez – zwłaszcza dużych – pracodawców do niedawna nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem wśród pracowników jako pozapłacowy benefit. Jednak dyskusja wokół wieku emerytalnego, likwidacji otwartych funduszy emerytalnych i planowanych

80 proc. polskich firm ma problem z przeterminowanymi płatnościami

Nawet 80 proc. przedsiębiorców ma problemy z terminowym odzyskaniem należności od swoich kontrahentów. Niewiele ponad połowa firm sprawdza jednak swoich partnerów przed nawiązaniem współpracy. Choć czas oczekiwania na płatność jest coraz

Mała firma 0 Comments

Inwentaryzacja środków trwałych – kluczowe pojęcia

Efektywne zarządzenie majątkiem to nie tylko obowiązek przedsiębiorcy, ale i też warunek sukcesu. Bez odpowiedniego śledzenie tego, co gdzie się znajduje i jak przebiegają w firmie kluczowe procesy „obiegu” elementów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post