Żyć w zgodzie z prawem.

Żyć w zgodzie z prawem.

Prawo określa i odnosi się do bardzo wielu dziedzin naszego życia. Ma wpływ zarówno na sprawy prywatne, jak i zawodowe. Niestety, przepisy prawne mają to do siebie, że są sporządzane przy pomocy specjalistycznego, zawiłego języka oraz zawierają sporą ilość kruczków. Dla osoby spoza branży może to być kłopotliwe i zniechęcające. Co więcej, każdy z nas prędzej czy później może potrzebować pomocy prawnika, co w żaden sposób nie wyklucza przestrzegania obowiązujących norm i zasad. Warto zasięgnąć wtedy rady u specjalistów i wybrać się z wizytą do kancelarii prawnej.

W rękach profesjonalistów

Kancelaria prawna to miejsce, które skupia profesjonalistów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Uzyskamy tam kompleksową pomoc między innymi z zakresu:

  • prawa cywilnego
  • prawa pracy
  • prawa rodzinnego
  • prawa administracyjnego
  • prawa karnego

Świadczone usługi obejmują zarówno konsultacje prawne, wydawanie opinii, sporządzanie różnego rodzaju umów i pism, jak i reprezentowanie klienta w skomplikowanych sprawach, które trafiają na sądową wokandę. W przypadku osób fizycznych, współpraca sprowadza się najczęściej do pozyskiwania odszkodowania, spraw rozwodowych, spadkowych i tych związanych z dziedziczeniem, oraz rozstrzygających sporne kwestie dotyczące świadczonego stosunku pracy. Kancelaria prawna jest również podmiotem obsługującym różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Wykonuje dla nich projekty rozmaitych umów, reprezentuje przed sądem i różnego rodzaju instytucjami publicznymi oraz wydaje opinie, pomocne w podejmowaniu najkorzystniejszych decyzji i działań.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Przed nawiązaniem współpracy z daną kancelarią prawną, warto zasięgnąć informacji dotyczących jej reputacji oraz osób w niej zatrudnionych. Oszczędzi to wielu nieporozumień, rozczarowań i straty czasu. Skorzystanie z usług odpowiedniej i profesjonalnej kancelarii pozwoli nam na rozwianie wątpliwości, a także będzie stanowić gwarancję tego, że nasze interesy powierzone zostały w odpowiednie ręce i sprawy zostaną zakończone sukcesem.

Previous Myślisz o pożyczce na samochód? To warto wiedzieć
Next Sale konferencyjne CDV Poznań: funkcjonalność i design

Może to Ci się spodoba

Founders agreement, co to jest i kiedy podpisywać

Founders agreement, czyli umowa założycielska to nic innego jak pierwsze, oficjalne sformalizowanie powstającego startupu i jego założeń.  Choć istnieje wiele typów i rodzajów umów bardziej rozbudowanych i o wiele bardziej

Prawo dla firm 0 Comments

Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE. Może to się zmienić w maju po wejściu w życie zmian

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców.

Przedsiębiorca w sądzie 0 Comments

Służebność przesyłu – co może zyskać właściciel gruntów?

Codziennie do każdego domu czy budynku za pomocą sieci przesyłowej i dystrybucyjnej dostarczana jest energia, woda czy też gaz.  Instalacje służące do ich dostarczenia bardzo często zlokalizowane są na gruntach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post