Żyć w zgodzie z prawem.

Żyć w zgodzie z prawem.

Prawo określa i odnosi się do bardzo wielu dziedzin naszego życia. Ma wpływ zarówno na sprawy prywatne, jak i zawodowe. Niestety, przepisy prawne mają to do siebie, że są sporządzane przy pomocy specjalistycznego, zawiłego języka oraz zawierają sporą ilość kruczków. Dla osoby spoza branży może to być kłopotliwe i zniechęcające. Co więcej, każdy z nas prędzej czy później może potrzebować pomocy prawnika, co w żaden sposób nie wyklucza przestrzegania obowiązujących norm i zasad. Warto zasięgnąć wtedy rady u specjalistów i wybrać się z wizytą do kancelarii prawnej.

W rękach profesjonalistów

Kancelaria prawna to miejsce, które skupia profesjonalistów specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Uzyskamy tam kompleksową pomoc między innymi z zakresu:

  • prawa cywilnego
  • prawa pracy
  • prawa rodzinnego
  • prawa administracyjnego
  • prawa karnego

Świadczone usługi obejmują zarówno konsultacje prawne, wydawanie opinii, sporządzanie różnego rodzaju umów i pism, jak i reprezentowanie klienta w skomplikowanych sprawach, które trafiają na sądową wokandę. W przypadku osób fizycznych, współpraca sprowadza się najczęściej do pozyskiwania odszkodowania, spraw rozwodowych, spadkowych i tych związanych z dziedziczeniem, oraz rozstrzygających sporne kwestie dotyczące świadczonego stosunku pracy. Kancelaria prawna jest również podmiotem obsługującym różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Wykonuje dla nich projekty rozmaitych umów, reprezentuje przed sądem i różnego rodzaju instytucjami publicznymi oraz wydaje opinie, pomocne w podejmowaniu najkorzystniejszych decyzji i działań.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Przed nawiązaniem współpracy z daną kancelarią prawną, warto zasięgnąć informacji dotyczących jej reputacji oraz osób w niej zatrudnionych. Oszczędzi to wielu nieporozumień, rozczarowań i straty czasu. Skorzystanie z usług odpowiedniej i profesjonalnej kancelarii pozwoli nam na rozwianie wątpliwości, a także będzie stanowić gwarancję tego, że nasze interesy powierzone zostały w odpowiednie ręce i sprawy zostaną zakończone sukcesem.

Previous Myślisz o pożyczce na samochód? To warto wiedzieć
Next Sale konferencyjne CDV Poznań: funkcjonalność i design

Może to Ci się spodoba

Prawo dla firm 0 Comments

Liczba upadłości likwidacyjnych najniższa od 2009 roku

Rok temu weszło w życie nowe prawo restrukturyzacyjne, które umożliwiło przedsiębiorstwom borykającym się z problemami finansowymi skorzystanie z uproszczonych i przyspieszonych ścieżek oddłużenia i naprawy. Z drugiej strony ułatwiło też dochodzenie roszczeń wierzycielom. Zdaniem ekspertów

Prawo dla firm 0 Comments

Kolejne miesiące przyniosą wiele nowych obowiązków dla przedsiębiorców

2018 rok to rekordowa skala zmian prawnych dla przedsiębiorców. Od tego roku obowiązkiem prowadzenia rejestru elektronicznego w postaci JPK zostali objęci, po dużych i średnich, także mali przedsiębiorcy. Również sprawozdania do KRS będą

Prawo dla firm 0 Comments

Jakie obowiązki mają organizacje pozarządowe?

O organizacji pozarządowej należy mówić w stosunku do jednostek, które prosperują z prywatnej inicjatywy, aczkolwiek planują wspierać publiczne interesy(przetargi). Celem nie jest otrzymywanie przychodów, ale pomoc w wybranej dziedzinie życia.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post