Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Dlaczego AVAST dla firm to dobre rozwiązanie?

Darmowe wersje programów antywirusowych nie gwarantują odpowiedniej ochrony dla firm. Zbyt ograniczone funkcje i brak zabezpieczenia przed zagrożeniami, z którymi spotykają się przedsiębiorstwa, to podstawowy argument za tym, by wybrać wydanie komercyjne. Dlatego też Avast (poza znanym i lubianym antywirusem Free) oferuje również program dla firm.

Co oferuje Avast dla firm?

Jego zaletą jest rozbudowana ochrona i wydajny silnik. Avast chroni każdą część systemu informatycznego, bez względu na to czy to jednoosobowa działalność, czy większe przedsiębiorstwo. W testach porównawczych AV Comparatives uplasował się w ścisłej czołówce zwycięzców, wykrywając 100% zagrożeń!

Wśród najważniejszych funkcji trzeba wymienić ochronę Wi-Fi, czyli automatyczny monitoring potencjalnych zagrożeń dla sieci, oraz zabezpieczenie prywatności użytkownika (m.in. poprzez blokowanie nieautoryzowanego dostępu do komputera i ochronę kamery przed podglądaczami). W większych firmach zabezpieczy również środowisko SharePoint, przesył danych (dzięki VPN-owi), a menadżer haseł pomoże zapamiętać dane do logowania.

Pewna ochrona antywirusowa

Jego atutem jest rozbudowana baza sygnatur wirusów, dzięki której potencjalne zagrożenia są wychwytywane gdy tylko się pojawią. W tej kwestii Avast nie ma sobie równych. Informacje o napotkanych „niespodziankach” są bowiem przesyłane przez 400 milionów użytkowników. Sprawia to, że program działa na najświeższej bazie, która jest regularnie aktualizowana.

Oprócz stałej bazy antywirus korzysta też z ochrony bieżącej, polegającej na przyglądaniu się programom i plikom. Podejrzane działania są blokowane, co zabezpiecza użytkownika przed zagrożeniami, które jeszcze nie zostały ujawnione online.

Możliwość zaplanowania regularnego skanowania zasobów daje dodatkową pewność, że nic nie ukryło się w pamięci podręcznej lub plikach tymczasowych. Skaner (pracujący na jednym z najlepszych obecnie silników na rynku, stworzonym przez Laboratoria Avast we współpracy z AVG) jest szybki i dokładny, ale nie generuje fałszywych alarmów. Przedsiębiorcy, u których zainstalowano Avast dla firm, mogą spać spokojnie.

Artykuł został przygotowany przez CORE – oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce

https://avtrade.pl/

Previous Jak wybrać firmę pożyczkową?
Next Fiskus coraz skuteczniejszy dzięki technologii

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup

Startupy chętnie przejmowane przez fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne typu venture capital poszukują startupów. Mimo że są one obarczone wysokim ryzykiem, dają nadzieję na duży zysk, często wielokrotnie przekraczający wartość zaangażowania. Dla krajowych przedsięwzięć tego rodzaju problemem

Firma

Polska firma pomaga rozwijać rolnictwo w Afryce

Afryka jest jednym z największych na świecie importerów żywności, choć sama ma ogromny, niewykorzystany potencjał w obszarze rolnictwa. Problemem jest jednak magazynowanie wyprodukowanej żywności. Duża jej część ulega zepsuciu i jest wyrzucana już

Firma

Co zyskasz, wdrażając system ERP w swojej firmie

W każdym przedsiębiorstwie, którego efektywność rynkowa zależy od sprawnego przepływu danych pomiędzy poszczególnymi działami, wdrożenie dopasowanego systemu ERP jest najprostszym i jednocześnie najskuteczniejszym rozwiązaniem, podnoszącym sprawność działania. System ERP, zbierając

Firma

Więcej biurokracji i utrudnienia dla firm w całej Europie

Przepisy zakładające wyrównywanie płacy minimalnej i składek socjalnych kierowców to część pakietu zmian socjalnych, które najbardziej niepokoją branżę transportową. Propozycje Brukseli mogą prowadzić do zwiększenia biurokracji i ograniczenia konkurencji – alarmują właściciele

Dotacje

Dofinansowanie unijne dla firm

Fundusze unijne to olbrzymia szansa dla polskich firm. Dzięki nim mogą nie tylko z powodzeniem konkurować na wspólnym rynku, ale także inwestować w nowe technologie. Sprawdź czy Twoja firma może

Firma

Osoby pracujące w kilku państwach nabywają prawo do emerytury w każdym z nich

Przepisy unijne i dwustronne umowy między Polską a innymi państwami pozwalają osobom, które pracowały w kilku krajach, nabyć prawa do emerytury w każdym z nich. W ubiegłym roku do ZUS wpłynęło 111,6 tys. wniosków