Wzrost inwestycji w oryginalne treści – czy jakościowy content wypromuje markę?
Budżety na kampanie content marketingowe świadomych, podążających za trendami rynkowymi firm wyraźnie rosną. To istotny sygnał dla każdej marki, która chce się skutecznie wypromować.
Firma Apple zamierza w tym roku zainwestować okrągły miliard dolarów w tworzenie oryginalnego contentu (źródło: https://www.internetum.com/en/content-marketing-trends-likely-to-shape-the-year-2018/) – to ogromna suma, choć i tak wydaje się stosunkowo niewielka przy wydatkach Netflixa, który tegoroczny budżet na content oszacował na 8 miliardów dolarów (źródło: https://www.nytimes.com/2017/10/16/business/media/netflix-earnings.html). Naturalnie jedynie światowi giganci mogą sobie pozwolić na tak bogaty plan budżetowy, niemniej liczby te stanowią wskazówkę dla każdej marki, która chce utrzymać wysoką widoczność, zaufanie klientów i zainteresowanie swoimi produktami. Wysokiej jakości, i do tego oryginalna treść jest dzisiaj być może najważniejszą bronią na marketingowym polu walki.
Dlaczego content?
Content marketing wydaje się już odgrywać centralną rolę w świecie marketingu. Aby zyskać zainteresowanie, a następnie lojalność konsumentów, potrzebne jest dostarczenie im innowacyjnych, ciekawych, a jednocześnie wiarygodnych i godnych zaufania treści. Wysoką jakość i oryginalność promuje zresztą również Google od chwili zmiany algorytmu wyszukiwarki. Zaufanie odbiorcy w połączeniu z większą szansą na wysoką pozycję na liście wyników – to z pewnością coś, czego każdy pragnie dla swojej marki. Dopomóc w tym mogą specjaliści od działań marketingowych, np. z firmy Internetum. Dobrze opracowana strategia content marketingowa wykreuje markę na eksperta w danej branży. Pamiętajmy jednak, że content musi być nie tylko ciekawie skonstruowany i merytorycznie dobry. Koniecznie musi odpowiadać na potrzeby odbiorców. A tych szukajmy w komentarzach pod postami i wpisami, ilościach polubień, odpowiedziach na zadane na fanpage’u pytania czy w sondażach i ankietach. Nie zapominajmy wreszcie o szacie graficznej, układzie strony oraz SEO.
Content marketing potrafi być znacznie skuteczniejszy niż tradycyjna reklama. Wiedzą to marki, które coraz większą część swego budżetu na promocję inwestują właśnie w ten sektor. Warunkiem powodzenia jest jednak dobrze opracowana kampania poprzedzona badaniami wskazującymi potrzeby grupy docelowej odbiorców.
Może to Ci się spodoba
Prezesi polskich firm nie doceniają mediów społecznościowych
Zaledwie 30 proc. szefów polskich firm korzysta z LinkedIna, a swój profil na Twitterze ma tylko 5 proc. z nich – wynika z sierpniowego raportu ECCO International Communications Network. Prezesi nie dostrzegają jeszcze, że
Faktury mogą być lepszą inwestycją niż obligacje
Rośnie zainteresowanie nową formą inwestycji. Są nią faktury z odroczonym terminem płatności, które pod względem rentowności i poziomu ryzyka mogą stanowić alternatywę np. dla obligacji korporacyjnych. Mowa o faktoringu – czyli usłudze, która pojawiła się
Polskie panele fotowoltaiczne stopniowo wypierają z rynku chińskie, mimo że są droższe
Jeszcze w 2012 roku chińskie moduły fotowoltaiczne stanowiły 91 proc. sprzedaży w Polsce. Dziś ten odsetek spadł do 21 proc., podczas gdy udział polskich produktów wzrósł z 2 proc. do 17 proc., mimo
Pobieranie z YouTube
Youtube, zdecydowanie największy serwis wideo na naszej planecie, to prawdziwy ewenement dzisiejszych czasów. Korzystamy z niego w celu uczenia się nowych rzeczy, zdobywania informacji, ale nie oszukujmy się, większość czasu
Bezpieczeństwo i higiena pracy- kogo należy szkolić?
Każdy pracownik, bez względu na to, czy swoje obowiązki wykonuje w fabryce przy taśmie, na budowie czy przy biurku przed komputerem, powinien być przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Liczba ofert pracy dla PR-owców spada. Tak źle nie było od 2013 roku
Tylko 1,4 tys. ofert pracy w public relations – 2017 rok był dla branży pod tym względem jednym z najgorszych od lat. Najłatwiej o prace było w agencjach PR – stamtąd pochodziło ponad 60 proc.
