Comarch IBARD – sposób na udostępnianie szyfrowanych plików w Internecie

Comarch IBARD – sposób na udostępnianie szyfrowanych plików w Internecie

Szyfrowanie udostępnianych plików w sieci, to gwarancja, że zawarte w nich dane wrażliwe nie trafią w niepowołane ręce. Zobacz, jakie możliwości W zakresie udostępniania i szyfrowania dokumentów w pracy zdalnej oferuje aplikacja Comarch IBARD.

Bezpieczeństwo danych – klucz do sukcesu

Udostępnianie plików w Internecie oraz wspólna praca na dokumentach to integralne elementy pracy zdalnej w wielu obszarach cyfrowej gospodarki. Kluczem do sukcesu w tej materii jest ochrona danych wrażliwych zawartych w dokumentach przed dostępem osób niepowołanych. Najlepszy sposób na zabezpieczenie plików to szyfrowanie. Co prawda proste szyfrowanie umożliwiają programy pocztowe, jednak to nie jest wystarczający sposób na zabezpieczenie danych firmy i klientów, a poza tym przesyłanie plików o dużej pojemności w ten sposób jest mało funkcjonalne. O wiele lepszym sposobem jest zamieszczenie plików w chmurze, a następnie udzielenie do nich dostępu wyznaczonym osobom z pomocą specjalnej aplikacji. Takiej, jak choćby Comarch IBARD.

Comarch IBARD

To wielofunkcyjna aplikacja umożliwiająca nie tylko bezpieczny i intuicyjny backup danych, zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych, ale także synchronizację i szyfrowanie danych oraz zaawansowane udostępnianie wewnątrz i zewnątrz firmy. To narzędzie pozwalające w gruncie rzeczy pracować zdalnie wielu osobom przy zachowaniu najwyższego poziomu ochrony danych firmowych.

Aplikacja Comarch IBARD umożliwia:

  • Bezpieczne przechowywanie plików w chmurze – wykorzystywany w programie protokół SSL gwarantuje, że dane firmowe są w pełni bezpieczne. Transfer plików z chmury na komputer pracownika jest szyfrowany, co oznacza, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do danych firmowych, nawet w przypadku połączenia z obcego urządzenia przez aplikację WWW.
  • Bezpieczne udostępnianie danych pracownikom – aplikacja umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie dokumentów. W praktyce wygląda to tak, że administrator lub osoba do tego powołana generuje prosty link do wybranego pliku, lub katalogu i przesyła go osobie, która ma uzyskać dostęp do dokumentów. Dodatkowo dane można zabezpieczyć hasłem oraz datą możliwości pobrania (osoba upoważniona, kiedy tylko plik może zostać pobrany).
  • Współdzielenie plików z innymi użytkownikami – aplikacja umożliwia udostępnianie wybranych zasobów dowolnej liczbie współpracowników przy jednoczesnym nadawaniu uprawnień do „odczytu” lub „odczytu i zapisu”. To rozwiązanie czyni wymianę plików bezpiecznym, a współpracę zespołową niezwykle efektywną. Pracownicy mogą się skupić na swoich zadaniach, nie muszą skupiać się na bezpieczeństwie danych, te są chronione w skuteczny sposób.
  • Praca grupowa na firmowych plikach – program umożliwia nie tylko szybką i łatwą wymianę dokumentów pomiędzy oddziałami firmy, ale także definiowanie grup i uprawnień czy możliwość podzielenia konta głównego na wielu użytkowników. Dzięki temu możliwa jest praca grupowa na firmowych plikach niemal w „czasie rzeczywistym”. Inni pracownicy nie muszą czekać, aż informacje zostaną zapisane we wspólnym pliku, tylko są widoczne na bieżąco dla innych członków zespołu roboczego.
  • Udostępnianie danych w Internecie – wymiana dokumentów w sieci z partnerami biznesowymi czy kontrahentami dla wielu firm to immanentny element bieżącej działalności. Aplikacja stanowi skuteczniejszą i bezpieczniejszą alternatywę dla wysyłania dużych załączników w wiadomościach e-mail. Użytkownicy, dzięki możliwości szybkiego i prostego wygenerowania linku do pliku oraz opcjonalnie zabezpieczenia go hasłem mogą bezpiecznie udostępniać pliku na zewnątrz bez obaw, że trafią w niepowołane ręce. W zakresie bezpiecznego udostępniania dokumentów aplikacja posiada wiele więcej funkcjonalności, na przykład pozwala na ustalenie terminu widoczności pliku w sieci. Firma ma też wgląd do informacji, jak często plik był pobierany.
  • Własny klucz szyfrujący – ostatnio wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda komunikowanie się za pomocą prywatnych wiadomości bez narzędzi szyfrujących (atak hakerski na skrzynkę mailową ministra Dworczyka). Dzięki szyfrowaniu wszystkie dokumenty nawet po ich przejęciu czy zagubieniu stają się bezużyteczne dla osób trzecich. Aplikacja wykorzystuje generator kluczy AES256. Ponadto istnieje możliwość przekazania klucza osobom, które mają plik odczytać. A co najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa, klucz nie jest przesyłany do chmury, można go przechowywać na nośniku zewnętrznym lub na swoim dysku. Warte uwagi jest także, że dane można bezpośrednio zaszyfrować w aplikacji.

 

  • Dwustronna synchronizacja – dzięki wykorzystaniu foldera synchronizacji (Comarch IBARD Sync) pracownicy mogą pracować nad wspólnym dokumentem w czasie rzeczywistym na dowolnym urządzeniu. Pliki znajdujące się w tym folderze można edytować na smartfonie, a zmiany będą od razu widoczne w chmurze i osób, którym plik jest udostępniany. To daje ogromny komfort pracy, pracownicy mogą pracować z każdego miejsca na świecie przy użyciu dowolnego urządzenia.

 

  • Wersjowanie plików – trudno sobie dzisiaj wyobrazić wspólną pracę nad dokumentem bez tej opcji. Dzięki tej możliwości można w dowolnym momencie przywrócić poprzednią wersję dokumentu. Można ją pobrać bez konieczności nadpisywania aktualnej wersji.

Podsumowanie

Comarch IBARD to profesjonalne narzędzie opracowane głównie z myślą o wygodnej i bezpiecznej pracy grupowej w firmie. Pracownicy mogą się skupić na swoich zadaniach, bez nadmiernej troski o bezpieczeństwo danych wrażliwych. O to zadba sama aplikacja i mechanizmy w niej wbudowane.

 

Previous Na rynku brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Liczba wakatów wzrosła przez pandemię i pracę zdalną
Next Meble biurowe - czym się kierować podczas wyboru?

Może to Ci się spodoba

78 proc. firm otrzymuje płatności nawet 30 dni po terminie

Ponad połowa polskich firm została zmuszona do zaakceptowania dłuższych terminów płatności – wynika z Europejskiego Raportu Płatności 2017 przygotowanego przez Intrum Justitia. Zdecydowania większość przedsiębiorców otrzymuje zapłatę 30 dni po terminie, a

Prawie 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych

Z danych agencji We Are Social wynika, że blisko 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych, spędzając na nich blisko dwie godziny dziennie. To szansa dla firm i marek, które za pomocą

Firma 1Comments

Wyjazd integracyjny czy szkolenie?

Czy możliwe jest połączenie wyjazdu integracyjnego dla pracowników i szkolenia z zarządzania? Czy pracownicy mogą nauczyć się czegoś pożytecznego, jednocześnie bawiąc się i relaksując? Oczywiście. To właśnie wspólne przeżycia najlepiej

Czy owoce do biura to dobry benefit?

Owoce zamawiane do biur są chętnie wybieranym benefitem dla pracowników, a owocowe dni na stałe wpisały się w kalendarze wielu firm. Nic dziwnego – to nie tylko przejaw troski o

Dobre wynagrodzenie i benefity najlepiej motywują menadżerów do pracy

Zdecydowana większość menadżerów uznaje benefity pozapłacowe za istotny czynnik wpływający na zadowolenie z pracy. Największą popularnością wśród nich cieszą się dodatkowa opieka medyczna, służbowy samochód oraz szkolenia. Coraz bardziej doceniają oni atrakcyjność

Globalne wydatki na reklamę wideo w internecie wzrosną w tym roku o 23 proc

Reklama wideo coraz mocniej wpływa na decyzje zakupowe. Większość osób chętniej ogląda treści wideo, niż sięga po informacje w formie tekstu. Na treści wideo w internecie statystyczny Polak przeznacza 40 minut. Większe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź