Jakie są błędne przekonania na temat SEO?

Jakie są błędne przekonania na temat SEO?

W okresie istnienia branży SEO na jej temat ukształtowało się wiele mitów. Ich podtrzymanie jest pozytywne dla agencji interaktywnych, ponieważ mogą one rozpoczynać działania, które w rezultacie są nieefektywne. Poniżej przedstawiamy kilka mitów na temat SEO.

Po pierwsze według specjalistów aktualnie tzw. metatagi nie są już takie kluczowe w stwarzaniu rankingu portali na frazy kluczowe jak w początkach powstania takiej możliwości. Nie oznacza to jednak, że trzeba z nich zrezygnować, ale powinno się je określać w taki sposób, aby ułatwiały odbiorcom odnalezienie właściwej strony w obszarze serwisu.

Następnym wyznacznikiem jest zastosowany przez jedną z najchętniej wykorzystywanych wyszukiwarek internetowych indeks PageRank. Ma on za zadanie kontrolę jakości stron internetowych. Jednak okazuje się, że wartości tego wskaźnika wcale nie są kryterium wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Portale z niskim PageRank są w wielu przypadkach wyżej w rankingach wyszukiwania niż strony z wysokim PageRank.

Jednym z większych mitów jest przeświadczenie, że jeżeli zamieścimy na stronie linki odnoszące do dużych i znanych portali, wówczas poziom wyszukiwania naszej strony ulegnie wzrostowi. Nie jest to faktem, ponieważ takie działanie sprzyja przede wszystkim tym portalom, do których prowadzą linki.

Innym postępowaniem, które może narazić na ryzyko osoby rozpoczynające tworzenie stron jest ściąganie linków z zagranicznych forów i blogów przy użyciu skryptów internetowych. Może to w konsekwencji prowadzić do wykrycia linków przez wyszukiwarkę i w efekcie zapłacenie kary.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czas pracy pracowników niepełnosprawnych
Next Czy jedyny członek zarządu może świadczyć nieodpłatne świadczenie dla spółki?

Może to Ci się spodoba

e-Firma i Startup 3 komentarze

Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Przetwarzanie danych pozyskiwanych od użytkowników i zarabianie na nich przestało być domeną zastrzeżoną tylko dla firm internetowych. Dołączyły do nich firmy z innych branż, na przykład bankowości, telekomunikacji czy handlu detalicznego. Dzięki wykorzystaniu

Rozwój polskich start-upów często ograniczają nieznajomość prawa i brak odpowiednich umów

Młodym ludziom nie brakuje chęci, kreatywnych pomysłów i zapału, by ruszyć z własnym innowacyjnym start-upem. Utrudnieniem w jego rozwoju może być nieznajomość prawa i przepisów podatkowych oraz często zmieniające się ustawy. Często już na starcie młodzi

e-Firma i Startup 0 Comments

Jak działa internetowy faks?

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczyna cieszyć się korzystanie z internetowego faksu. Na czym polega użytkowanie mobilnego faksu i kto sięga po takie rozwiązanie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na

Startupy mogą liczyć na wsparcie company builders

Company Builders, czyli fabryki startupów, pomagają firmom  we wczesnym stadium działalności nie tylko poprzez środki na ich przedsięwzięcia. Główna różnica między nimi a funduszami Venture Capital polega na tym, że zapewniają

e-Firma i Startup 1Comments

Charakterystyka mobilnej pracy

Praca mobilna czyli na odległość to w dzisiejszych czasach nic nadzwyczajnego. Pracodawca, który nie jest w stanie finansować biura oraz sprzętu zleca obowiązki zawodowe podwładnym, którzy na odległość wykonują swoje

e-Firma i Startup 0 Comments

Obowiązki agencji interaktywnych

Agencje interaktywne to skutek rozwoju technologii i multimediów. Ich zadaniem jest różnorodne promowanie przedsiębiorstw za pośrednictwem internetu. Kto powinien korzystać w pomocy takich agencji? Czy to się w ogóle opłaca?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź