Dotacje unijne przy zalesieniu

Dotacje unijne przy zalesieniu

W ramach Wspólnej Polityki Rolnej, UE z równą troską pochyla się nad stanem i konkurencyjnością gospodarstw rolnych, co jakością terenów zielonych i lasów. W ramach najnowszego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020, wszyscy Ci, którym zależy na dobru lasów lub chcą się podjąć zalesiania gruntów rolnych, mogą liczyć w tym względzie na pomoc realizowaną przez operację „Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów”.

UE od dawna inwestuje w tereny zielone. Dostrzega rolę lasów w całym ekosystemie oraz docenia ich wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem programu jest zwiększenie obszarów leśnych poprzez zalesianie i tworzenie terenów leśnych na gruntach rolnych.

Pomoc w tym programie będzie udzielana w różnej formie:

  • jednorazowa zryczałtowana płatność rekompensująca koszty poniesione na wykonanie zalesiania,
  • premia pielęgnacyjna w formie zryczałtowanej płatności z tytułu poniesionych kosztów na utrzymanie, pielęgnowanie i ochronę przed zwierzyną,
  • premia zalesieniowa z formie zryczałtowanej płatności na pokrycie utraconych dochodów z działalności rolniczej.

W pierwszym wymienionym przypadku wartość dotacji jest bardzo zróżnicowana, zależy nie tylko od charakteru zalesienia (iglaste/liściaste), ale także od areału przeznaczonego pod zalesianie. W dwóch pozostałych zależy tylko od wielkości terenu.


Jeśli chcesz skorzystać z dotacji unijnych na zalesianie – to już ostania szansa. Napisz, podpowiemy na jaką kwotę możesz liczyć.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wysyłając wniosek wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie (zobacz)
Previous Najnowszy program PROW 2014 – 2020
Next UE wspiera gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 i OSN. Zobacz na jakie dotacje mogą liczyć rolnicy w ramach najnowszego PROW 2014 – 2020?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Problemy z terminową spłatą długów ma już 2 mln osób

W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło ponad 2 tys. Polaków, a 2 miliony ma problemy ze spłatą zadłużenia. Często aby spłacić dług, korzystają oni z krótkoterminowych pożyczek oferowanych przez firmy pożyczkowe. Przepisy

Wiadomości 0 Comments

Rynek biur w Warszawie czekają dwa lata dynamicznego wzrostu

Około 1,4 mld euro wyniosła wartość transakcji na rynku nieruchomości biurowych w ciągu trzech kwartałów 2016 roku. Największym rynkiem pozostaje Warszawa, w której w całym roku przybyło ponad 400 tys. mkw. powierzchni, najwięcej

Wiadomości 0 Comments

Zakup smartfona – w abonamencie czy w sklepie elektronicznym?

Kupując nowego smartfona mamy do wyboru dwie podstawowe opcje – kupno telefonu w abonamencie u operatora oraz zakup na własną rękę, w sklepie elektronicznym. Jak dokonać właściwego wyboru? Sprawa nie

Wiadomości 0 Comments

Wydatki na reklamę internecie wzrosną w tym roku o 15 proc

Rosną wydatki na reklamę. W tym i w 2017 roku wzrosty mogą sięgać 4,5 proc. – wynika z prognoz firmy Carat. Choć liderem jest telewizja, to dynamicznie rozwija się segment cyfrowy. Rozwój

Wiadomości 0 Comments

EBC ogłasza wielkie drukowanie

Miesiące oczekiwań, nerwowe odliczanie do „godziny zero” i oto jest – Europejski Bank Centralny podjął decyzję w sprawie programu luzowania ilościowego (QE). Oto podstawowe założenia europejskiego programu luzowania ilościowego (QE):

Wiadomości 0 Comments

Dobre perspektywy przed polską giełdą

Zdaniem analityków Templeton Asset Management TFI jesień na światowych giełdach będzie udana, ponieważ światowa gospodarka stabilnie się rozwija. W Polsce dobre wyniki notować mogą spółki informatyczne oraz eksportowe. Eksperci przypominają, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź