Bitcoin – nowe perspektywy inwestowania. Opinie specjalisty od kontraktów CFD na BTC TeleTrade – Zbigniew Grutkowski

Bitcoin – nowe perspektywy inwestowania. Opinie specjalisty od kontraktów CFD na BTC TeleTrade – Zbigniew Grutkowski

W tym artykule zapoznamy czytelników z możliwościami jakie dają kontrakty CFD na BTC i jakie opinie na ten temat ma specjalista od kryptowalut TeleTrade – Zbigniew Grutkowski.

W tym artykule zapoznamy czytelników z możliwościami jakie dają kontrakty CFD na BTC i jakie opinie na ten temat ma specjalista od kryptowalut TeleTrade – Zbigniew Grutkowski.
Gdy w 2010 roku programista Laszlo Haneycz dokonywał pierwszej transakcji przy użyciu bitcoina, kupując dwie pizze za 10000 jego jednostek, nawet najwięksi optymiści nie mogli się spodziewać skali sukcesu, jaki 7 lat później będzie udziałem tej najpopularniejszej dziś na świecie kryptowaluty. Dziś jeden bitcoin jest warty ponad 5,5 tys. dolarów i wielu analityków sugeruje, że to nie koniec trendu wzrostowego. Co kryje się za fenomenem bitcoina i czy można na nim wciąż zarobić?

TeleTrade Opinie Bitcoin Kontrakty CFD

Przytoczone wyżej zdarzenie może wydawać się z perspektywy czasu zabawną anegdotą, miało jednak ogromne konsekwencje dla rozwoju bitcoina. Potwierdziło bowiem, że może on mieć realne zastosowanie jako środek płatniczy. Dziś przy jego pomocy możemy kupić już nie tylko kawę czy drobne artykuły spożywcze, ale też jak np. w Szwajcarii płacić podatki. Pozytywne TeleTrade opinie do wzrost zaufania bitcoina wyraźnie widać też w realnej gospodarce. Coraz więcej firm uznaje go za bezpieczną formę finansowania swoich przedsięwzięć. Warto tu wspomnieć chociażby wart 250 mln funtów deweloperski projekt Aston Plaza and Residences w Dubaju, który oferuje swoim klientom zakup nieruchomości w bitcoinach.

Źródła sukcesu Bitcoin

TeleTrade Opinie Bitcoin Kontrakty CFD

Bitcoin to cudowne dziecko globalnej ekonomii i społeczeństwa informacyjnego, dla którego Internet stał się drugim domem i najlepszym sposobem kontaktu ze światem. Sam bitcoin jest walutą opartą na matematyce i kryptografii i nie ma fizycznej postaci. Wirtualne monety powstają i są przechowywane przy użyciu specjalniej, zdecentralizowanej bazy danych rozprowadzonej w dedykowanej sieci P2P. Zaawansowane metody kryptograficzne są zaś stosowane, by zapewnić bezpieczeństwo każdej transakcji.

Odmiennie niż w przypadku tradycyjnych walut, wartość bitcoina nie bazuje na zaufaniu względem centralnego emitenta i nie podlega jego kontroli, tylko pochodzi bezpośrednio od ludzi chcących akceptować go jako jako środek płatniczy. Dzięki temu cena jego opiera się na swobodnej grze popytu i podaży. Co więcej w strukturę systemu bitcoina został wbudowany mechanizm zabezpieczający przed inflacją cen – docelowo na rynku może pojawić maksymalnie 21 mln jednostek tej waluty. Transakcje przy jego użyciu są anonimowe i błyskawicznie realizowane ponad granicami państw i systemów bankowych, co znacząco obniża koszty transakcyjne, ale też daje jego właścicielom poczucie wolności i niezależności.

Skala innowacyjności bitcoina jest tak duża, że coraz większa liczba inwestorów i konsumentów przeprowadzających dotąd operacje finansowe w euro czy dolarze,  widzi dziś w bitcoinie kuszącą alternatywę.

Bez dozy przesady można wręcz przyjąć, że pojawienie się bitcoina zniosło dotychczasowy monopol państw i banków centralnych w obszarze emisji pieniądza i kontroli jego podaży.

Czy świat nadąża za Bitcoin?

TeleTrade Opinie Bitcoin Kontrakty CFD

Potencjał rynku bitcoina został już dostrzeżony przez rządy państw i instytucje nadzorujące rynki finansowe. W ostatnim czasie wiele z nich podjęło próby unormowania prawnego statusu tej kryptowaluty. W awangardzie działań legalizacyjnych jest Japonia, która wiosną 2016 roku uznała bitcoin za pełnoprawny środek płatniczy w tym kraju. Podobne rozwiązania zostały niedawno przyjęte m. in. prze Koreę Południową, Indie i Pakistan. Ostatnie dni przyniosły złą wiadomość dla mieszkańców Wietnamu. Rząd tego kraju zabronił używania bitcoin na terenie całego kraju i określił dotkliwe kary pieniężne dla osób nie stosujących się do nowego prawa zatrzymującego rozwój bitcoin w kraju.

Polskie prawodawstwo pozostaje w tyle za tym światowym trendem i wciąż nie doczekaliśmy się ustaw regulujących w klarowny sposób status bitcoina na rodzimym rynku finansowym. Kryptowaluty zgodnie z zapisami Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z 2005 r.  nie są uznawane za instrument finansowy, a zorganizowany obrót tą walutą nie podlega jej rygorom. Taki stan rzeczy powoduje, że poza kontrolą i ochroną Komisji Nadzoru Finansowego są bitcoiny powierzane przez inwestorów firmom trzecim takim jak np. giełdy kryptowalutowe, zaś zgromadzone tam środki nie są zabezpieczone gwarancjami Bankowego Funduszu Gwaracyjnego. Czy istnieje zatem bezpieczniejszy sposób, by polski inwestor mógł zarobić na bitcoinowym boomie?

Bitcoin a kontrakty CFD BTC TeleTrade

TeleTrade Opinie Bitcoin Kontrakty CFD

Na naszym rynku finansowym ostatnio pojawiły się oferty inwestowania nie tylko w same bitcoiny, ale i w oparte na nich instrumenty pochodne. W przeciwieństwie do istniejących w Polsce giełd kryptowalutowych, brokerzy oferujący kontrakty CFD na bitcoin podlegają nadzorowi KNF, co zapewnia bezpieczeństwo depozytów zgromadzonych na kontach inwestycyjnych.

Taką możliwość zapewnia m. in internetowy broker TeleTrade, oferujący kontrakty CFD na dwóch parach: BTC/USD i BTC/EUR. Jest to ciekawa i przede wszystkim bezpieczna inwestycyjna alternatywa dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie kryptowalut bez konieczności realnego posiadania ich jednostek.

Same kontrakty CFD to innymi słowy kontrakty na różnice kursowe. Ich cena zależy od poziomu ceny instrumentu bazowego, którym mogą być m. in. akcje, obligacje, towary lub surowce. Źródłem zysku inwestora w przypadku kontraktów CFD jest zawsze trafne przewidywanie kierunku zmian cen instrumentów bazowych i zamknięcie swojej pozycji w odpowiednim momencie poprzez zajęcie pozycji przeciwnej. Inwestując w ten sposób możemy zarówno kupować kontrakty (pozycja długa) licząc na wzrost ceny instrumentu bazowego, jak i sprzedawać (pozycja krótka), oczekując spadku jego ceny.

Identycznie działają kontrakty CFD, dla których instrumentem bazowym jest bitcoin. Inwestorzy mogą wzbogacić się obstawiając zarówno wzrosty jak i spadki kursu tej kryptowaluty. Dodatkowo, by zwiększyć wartość zajętej pozycji mają do dyspozycji dźwignię finansową 1:10. Jak tłumaczy Zbigniew Grutkowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży w Teletrade, jest to instrument kierowany do klientów z wyższą skłonnością do ryzyka, który przy zainwestowaniu jedynie 10% wartości kontraktu umożliwia osiągnięcie zysków, ale też i strat równych pełnej kwocie zainwestowanej w instrumenty bazowe, czyli na rynku bitcoina.

Ponadto, dla obecnych posiadaczy bitcoinów zajęcie krótkiej pozycji na kontrakcie CFD może być dobrym sposobem na ograniczenie ryzyka strat wynikających ze spadku kursu tej krypowaluty wyjaśnia specjalista TeleTrade. Opinie eksperta znajdują poparcie w zachowaniach kursu w ostatnim roku, kiedy można było wielokrotnie zaobserwować jego wysoką zmienność w ramach trwającego trendu wzrostowego.

Rynek bitcoina jest jeszcze stosunkowo młody i jego dynamiczny rozwój oferuje wiele szans inwestycyjnych. Musimy jednak pamiętać, że warto wybierać te instrumenty finansowe, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji i depozytów. Obecnie na polskim rynku ten warunek spełniają bez wątpienia kontrakty CFD na bitcoin, zawierane poprzez platformy brokerskie nadzorowane przez KNF, konkluduje Zbigniew Grutkowski z TeleTrade.

Previous Coraz częściej to pracownicy wybierają pracodawcę
Next Twitter to istotne źródło informacji dla 90 proc. polskich dziennikarzy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Finanse państwa w dobrej kondycji. To zasługa korzystnej koniunktury i lepszej ściągalności podatków

Po pięciu miesiącach roku deficyt budżetowy Polski wyniósł zaledwie 203 mln zł. To ułamek założonej w harmonogramie kwoty 13 mld zł i znacznie mniejszy deficyt niż w maju ubiegłego roku. Mocniej od oczekiwań

Wiadomości 0 Comments

Poczta Polska chce być liderem polskiego rynku e-handlu

Poczta Polska realizuje strategię ekspansji na polskim rynku e-commerce. Jednym z jej elementów jest dwuletnia umowa ze sklepem Allegro, w ramach której dostarczy ok. 3 mln przesyłek. Zarząd pocztowej grupy oczekuje, że

Wiadomości 0 Comments

Profesjonalne kino domowe. O czym należy pamiętać?

Chcemy, aby nasz system rozrywki domowej dostarczał nam radości przez wiele kolejnych lat. Podczas konfiguracji systemu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, zapomnij o pośpiechu. To zła

Wiadomości 2 komentarze

Jak nowoczesne kobiety umawiają się do kosmetyczki?

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas żyje w biegu. Brakuje nam czasu na codzienne sprawy, a co dopiero na przyjemności. Każda kobieta jednak raz na jakiś czas chce zrobić

Wiadomości 1Comments

Sprzęt IBM – milowy krok w rozwoju technologii informatycznych

Amerykańskiego przedsiębiorstwa IBM z siedzibą w Armonk (stan Nowy Jork) nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jednakże nie wszyscy znają historię tego giganta od wielu lat działającego w branży nowoczesnych technologii.

Wiadomości 0 Comments

Internet – źródło wiedzy czy pułapka?

Zagrożenia płynące z regularnego korzystania z komputera to temat na niejedną dyskusję. Czy marnujemy czas, patrząc godzinami ekran, czy może korzystamy z niedostępnego wcześniej na taką skalę źródła wiedzy i

1 Comment

  1. alek
    12 stycznia, 12:47 Reply
    Znamion krachu na bitcoin raczej nie widać. Nowe wirtualne waluty rozwijają się dynamicznie. Myślę że warto ubezpieczyć się od ich sukcesu lokując część środków właśnie w nich. Osoby które nie chcę ryzykować mogę też wejść w posiadanie wirtualnych walut które dopiero swoje dni świetności mają przed sobą a osoby które nie chcą ryzykować własnymi środkami mogą czasami trafić na okazje na darmowe wirtualne monety np. https://actioncoin.io/ref/404655/

Zostaw odpowiedź