Ostroga piętowa – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Ostroga piętowa – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Ostroga piętowa to częsta dolegliwość z dziedziny ortopedy w Sports Medic Wrocław, która dotyka coraz większą liczbę ludzi. Objawy ostrogi piętowej mogą być naprawdę uciążliwe i bolesne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak wyglądają i zapobiegać jej wystąpieniu. W niniejszym artykule omówimy szczegółowo objawy, przyczyny i sposoby leczenia ostrogi piętowej.

Ortopedia Wrocław – objawy ostrogi piętowej

Ostroga piętowa to inaczej stan zapalny rozcięgna podeszwowego, który powstaje w procesie odkładania się złogów wapnia w okolicy przyczepu do guza piętowego.

Ortopeda w Sports Medic Wrocław podkreśla, że głównym objawem ostrogi piętowej jest silny, kłujący ból w pięcie i śródstopiu, zwłaszcza rano po przebudzeniu w momencie nacisku na podłoże. Ból może być tak silny, że trudno będzie stać lub chodzić normalnie. Dodatkowe objawy wyróżniane przez specjalistów ortopedia Wrocław to:

  • obrzęk,
  • zaczerwienienie
  • wrażliwość na dotyk. Ból może wystąpić również po dłuższym siedzeniu lub staniu na twardej powierzchni.

Przyczyny i leczenie ostrogi piętowej – ortopedia Wrocław

Ortopedia Wrocław wyróżnia wiele przyczyn powstawania ostrogi piętowej, ale najczęstszą jest noszenie za małych lub zużytych butów. Innymi czynnikami, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia tej dolegliwości są: zła postawa ciała, zmiany w wielkości stóp, przeciążenie pięty i zła technika chodzenia.

Ostroga piętowa może być leczona zarówno farmakologicznie, jak i niefarmakologicznie. Najważniejszą częścią leczenia jest regularne wykonywanie ćwiczeń ortopedycznych dobranych przez lekarza ortopedę. Dodatkowo, wskazane jest odpowiednie dostosowanie butów, aby zapobiec dalszemu pogorszeniu się stanu.

Dodatkowo, farmakologiczne leczenie u boku specjalistów ortopedia Wrocław ostrogi piętowej może obejmować stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się użycie specjalnej ortezy w połączeniu z wykonaniem laseroterapii lub serii zabiegów fali uderzeniowej.

Ostroga piętowa – Sports Medic ortopedia Wrocław

Ostroga piętowa to dość powszechna dolegliwość, która może być bardzo bolesna i uciążliwa. Aby schorzenie mogło zostać jak najszybciej wyleczone, bardzo ważna jest szybka konsultacja z lekarzem ortopedą od razu po zauważeniu pierwszych objawów. Sports Medic ze specjalizacją ortopedia Wrocław to jedna z najnowocześniejszych klinik medycznych, która reprezentuje światowy poziom w tej dziedzinie. Kadra składa się z najlepszych i doświadczonych specjalistów we Wrocławiu, którzy na co dzień stale się doszkalają i współpracują z zawodowymi sportowcami profesjonalnych klubów.

Leczenie każdego schorzenia dobieramy indywidualnie w oparciu o najnowszą wiedzę i zaawansowane metody leczenia. Centrum zabiegowe Sports Medic Clinic należy do najlepiej wyposażonych w regionie, w którym przeprowadzamy pełen zakres procedur chirurgicznych. Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na konsultację już dziś!

Previous Artroskopia stawu kolanowego - ortopeda Wrocław
Next Transport międzynarodowy – czym jest i jakie usługi obejmuje?

Może to Ci się spodoba

Praca w szczególnych warunkach – dokumentacja do ZUS

Przy uwzględnieniu praw do wcześniejszej emerytury, czy też emerytury pomostowej  Zakład Ubezpieczeń Społecznych uwzględnia okresy pracy w szczególnych warunkach. Okresy te powinny być należycie udokumentowane, w przeciwnym razie nie będą

Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe

Problemy z pozyskiwaniem pracowników, a z drugiej strony rosnący popyt na wykwalifikowane kadry zaostrzają konkurencję między pracodawcami, napędzają wzrost płac i wymuszają większe skupienie na obszarze employer brandingu. Ten przestał już być dla firm

Kadry 1Comments

Wszystko o umiejętnościach miękkich

Na temat umiejętności miękkich można powiedzieć bardzo dużo. Jednak najczęściej mówi się o nich w odniesieniu do pewności siebie, empatycznych zachowań, zdolności pracy w grupie, bezproblemowym podejściu do życia, komunikacji

Kadry 1Comments

Outsourcing procesów rekrutacji pozwala oszczędzić czas i koszty. W Polsce popularność takich usług jest jednak wciąż niewielka

Światowy rynek outsourcingu rekrutacji stałych rośnie w tempie 15 proc. rocznie. W 2016 roku jego wartość może wynieść 4,9 mld dolarów. Na Zachodzie z tego typu usług korzysta coraz więcej firm, m.in.

Zatrudnienie 0 Comments

Zmieniają się zasady zatrudniania osób niepełnosprawnych

Od 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Ulga, o jaką pracodawcy mogą obniżyć wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zostanie obniżona z 80 do 50 proc. To oznacza więcej

Kadry 1Comments

ZUS ZLA. Kiedy trzeba dostarczyć zwolnienie lekarskie pracodawcy?

Rok 2015 jest pierwszym rokiem, w którym w życie wprowadza się tzw. e-zwolnienia. Na całkowite wdrożenie systemu informatycznego obsługującego przesył zwolnień bezpośrednio z gabinetu lekarskiego do ZUS oraz pracodawcy trzeba

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź