Jak wygląda procedura otwierania fundacji?

Jak wygląda procedura otwierania fundacji?

Obecnie w kraju funkcjonuje wiele fundacji, które chcą udzielać pomocy pokrzywdzonym. Każda z nich podejmuje odrębny temat, wyznacza sobie bardzo różne cele i buduje sprecyzowany program działania. Czy prowadzenie fundacji od początku jest kłopotliwe? Jakie dokumenty wypełnić?

Po pierwsze rejestracja fundacji jest prawie taka sama jak podczas otwierania działalności gospodarczej. Najważniejsze, żeby została wciągnięta do Krajowego Rejestru Sądowego, a tym samym uzyska osobowość prawną.

Oprócz tego założyciel powinien udać się do notariusza, aby utworzyć statut oraz potwierdzić go prawnie. Trzeba zawrzeć w nim dane dotyczące siedziby, stanu majątkowego, przyczyn uruchomienia oraz zakresu wdrażanych czynności. Jeśli nie ma pieczęci notariusza dokument należy uważać za nieważny. Za skorzystanie z pomocy trzeba przekazać odpowiednią opłatę.

Oczywiście podstawą funkcjonowania jest wskazanie powodu, dla którego została otwarta fundacja. Plan działania może być rozbudowany (np. pomoc dzieciom) lub zawężać się do sporadycznie występującego problemu (np. agresja wobec dzieci przez osoby uzależnione od narkotyków). Z upływem czasu fundacja jest w stanie delikatnie przekształcić swój profil, aczkolwiek baza musi zostać bez zmian.

Na koniec warto wspomnieć, że fundacja nie osiąga osobistych korzyści materialnych za wykonywanie swoich działań. Głównie finansowana jest przez sponsorów, którzy przekazują środki na pracę oraz pomoc fundacji.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Za co pobierana jest opłata środowiskowa?
Next Na co zwrócić uwagę podczas pisania biznesplanu?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 1Comments

Jak promować usługi pogrzebowe?

Otwarcie firmy pogrzebowej to duże przedsięwzięcie, które wymaga wkładu finansowego oraz mnóstwa czasu i orientacji w tematyce. Warto zastanowić się nad skuteczną i ciekawą reklamą dla swojego biznesu. Jak trafnie

Zakładam firmę 0 Comments

Z jakiego powodu przedsiębiorcy piszą biznesplany?

Każdy przyszły przedsiębiorca musi pomyśleć o stworzeniu biznesplanu, żeby przeanalizować wydatki, prognozowane zyski, konkurencyjne firmy oraz prawdopodobieństwo niepowodzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale pomocne także dla starszych przedsiębiorców.

Zakładam firmę 3 komentarze

Plusy i minusy posiadania firmy w Hiszpanii

Wielu polskich inwestorów piszę się na założenie własnego biznesu za granica. Głównie dlatego, że większość kontrahentów pochodzi z różnych krajów Europy. Wśród zaufanych klientów Polski znajduje Hiszpania, w której otwiera

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post