Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?
Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. Dlaczego stosuje się tego rodzaju umowy? Czy rzeczywiście warto decydować się na taką współpracę?
Na początku trzeba powiedzieć, że celem umowy forfaitingowej jest przeniesienie zadłużenia na bank, spółkę lub firmę o podobnym charakterze (forfaiter). Aczkolwiek zgromadzone długi muszą zostać dodane na podstawie kontraktu.
Poza tym forfaiting zawiera się na czas określony, po uiszczeniu opłaty za usługę. Zachodzi na zasadach podobnych do cesji wierzytelności, ale nie można łączyć tych dwóch procedur.
Reasumując, umowa forfaitingowa to przeniesienie wierzytelności, które odbywa z pełną wiedzą i świadomością obu stron. Przeważnie współpraca potwierdzana jest na piśmie, jednak nie ma przymusu. Obowiązuje na zasadach ogólnych (umowa kontraktowa).
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
W przyszłym roku będą obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy. Ograniczenia w umowach na czas określony
Za niecałe pół roku wejdą w życie zmiany w Kodeksie pracy. Po podpisie prezydenta nowelizacja czeka na opublikowanie w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie
Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?
Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.
Jak rozwiązać umowę?
W dzisiejszych czasach umowa o pracę jest szczególnie ważna. Pozwala na stabilne zatrudnienie, systematyczne wynagrodzenie, państwową opiekę medyczną oraz pozostałe przywileje (urlopy wypoczynkowe, macierzyńskie czy wychowawcze). Nie zawsze jednak praca
Umowa zlecenie – „śmieciówka”, czy uczciwa propozycja
Wiele osób, którzy świadczą pracę na podstawie umowy zlecenie zastanawia się czym kieruje się pracodawca zawierając z nimi umowę cywilnoprawną, a nie umowę o pracę. Czasem nie wiemy również co
O czym powinien powiadomić sprzedawca przy umowie na odległość?
Osoba prowadząca działalność gospodarczą i trudniąca się sprzedażą za pomocą serwisów aukcyjnych lub sklepu internetowego musi wypełnić określone wymogi. W sytuacji zawierania umowy na odległość konsument powinien pozyskać istotne` informacje,
Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat
Z końcem listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post