W jakim celu tworzy się oświadczenie majątkowe?

W jakim celu tworzy się oświadczenie majątkowe?

Według ustawy obowiązkiem każdego działacza samorządowego jest sporządzanie oświadczenia majątkowego minimum raz w roku. Inaczej mówiąc należy przedstawić zgromadzone dochody, papiery wartościowe, nieruchomości i inne cenne rzeczy. Po co oddaje się oświadczenie majątkowe? Czy naprawdę odzwierciedla sytuację rzeczywistą?

Oświadczenia majątkowe wprowadzono, aby pracownicy samorządowi nie propagowali działań korupcyjnych. Obowiązkiem każdego z nich jest spisanie swoich rocznych przychodów, oszczędności oraz zakupionego mienia i przedstawienie przełożonemu.

Warto wspomnieć, że odpowiednie wypełnienie oświadczenia majątkowego generuje wiele kłopotów. Mało osób pamięta, że deklaracja obejmuje nie tylko stan gotówkowy na rachunku bankowym, ale również akcje, obligacje, produkty inwestycyjne czy lokaty.

Przekazanie oświadczenia błędnego, które przedstawia informacje niemające potwierdzenia w rzeczywistości jest karane. Zakres sankcji zależy od konkretnego przypadku i może być przyznawany indywidualnie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous O czym pamiętać podczas rozmowy z nerwowym klientem?
Next Czym charakteryzuje się niepełnosprawność?

Może to Ci się spodoba

Prawo dla firm 0 Comments

Jak analiza prawna marki może ochronić Cię przed problemami?

Analiza prawna marki to tzw. badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego. Osobom „niewtajemniczonym” pewnie niewiele to mówi. Poniżej wyjaśniam na czym taka analiza polega i dlaczego warto ją przeprowadzić jeszcze zanim

Prawo dla firm 0 Comments

Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE. Może to się zmienić w maju po wejściu w życie zmian

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców.

Prawo dla firm 0 Comments

Podwyżki cen energii mogą postawić pod znakiem zapytania konkurencyjność polskiego przemysłu

Przedsiębiorstwa z powodu podwyżek cen energii są zmuszone do szukania własnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej. Wzrosty najdotkliwiej odczuwa przemysł energochłonny. – W dłuższej perspektywie mogą one zagrozić konkurencyjności polskich firm

Prawo dla firm 0 Comments

Czym jest bezpodstawne wzbogacenie?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których przychody osiąga się kosztem ofiar. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu? Jak

Spółki 1Comments

Likwidacja spółki z o.o. a nowe interesy

Likwidacja spółki z o.o. zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych jest zbiorem działań podejmowanych przez jej likwidatorów, zmierzających do zakończenia działalności tej spółki. Takimi działaniami mogą być np.

Prawo dla firm 0 Comments

Pracodawcy po pandemii nie zaczną masowo rezygnować z pracy zdalne

Co trzeci pracujący zdalnie regularnie wyrabia nadgodziny w znacznie większym stopniu niż podczas pracy w biurze. – Powodem jest brak kontroli nad swoim czasem pracy, a także nierespektowanie godzin pracy przez przełożonych – wyjaśnia Łukasz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź