Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa jest najlepszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Zapewnia trwałe efekty i komfort każdego dnia. Aby wykonać ten bezpieczny zabieg, skóra nie może być podrażniona, opalona, ani przesuszona. Jak wygląda przygotowanie do depilacji laserowej? Obszar zabiegowy zostanie szczegółowo opisany. Odpowiednie przygotowanie jest niezbędne do depilacji laserowej.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, aby móc postępować zgodnie z zalecaną procedurą i osiągnąć pożądane rezultaty. Oto najważniejsze wskazówki.

  • Ważne jest, aby zaplanować zabieg z wyprzedzeniem
  • Unikaj ekspozycji na słońce przez miesiąc przed zabiegiem.
  • Unikaj opalania się i chroń skórę kremem z filtrem lub wysokim faktorem ochronnym (SPF50) w słoneczne dni. Zarówno tradycyjne opalanie, jak i opalanie w solarium podlegają tym samym ograniczeniom.
  • Należy unikać samoopalaczy. Depilacja laserowa na opalonej skórze nie jest możliwa ze względu na ryzyko poparzeń lub przebarwień. Najlepiej nie planować zabiegu po powrocie z wakacji.

Jak przygotować się do depilacji laserowej w domu

Należy unikać wszelkich metod depilacji, które usuwają mieszki włosowe lub mogą podrażniać skórę, takich jak: woski i pasty cukrowe, depilatory mechaniczne i ręczne, pęsety, nitkowanie, depilatory mechaniczne. Te metody usuwania włosów powinny zostać wstrzymane na co najmniej miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej. Najlepiej jest używać zwykłej maszynki do golenia i delikatnego żelu lub kremu do depilacji w piance, który ma sprawdzone działanie.

Pacjent musi przygotować się do depilacji laserowej poprzez samodzielną depilację w domu. Obszary, które mają być depilowane powinny być ogolone co najmniej jeden dzień przed wizytą. Używamy do tego celu standardowej maszynki jednorazowej. Jeśli włosy szybko odrastają, depilacja może być wykonana tego samego dnia co zabieg. Aby uniknąć uszkodzenia skóry, samodzielna depilacja powinna być wykonywana na obszarze, który ma być poddany zabiegowi laserowemu.

Czytaj także: Jak powiększa się usta kwasem hialuronowym?

Można zrezygnować z odpowiednich substancji

Ważne jest również, aby zaprzestać stosowania fotouczulających substancji chemicznych, które można znaleźć w herbatach, ziołach i suplementach (np. witaminę A, C i E należy przyjmować 2 tygodnie przed zabiegiem, a następnie antybiotyki przez 3-4 tygodnie. Przestaniemy przyjmować dziurawiec, rumianek, nagietek, zioła skrzypu polnego. Ketonal, Aspiryna lub Ibuprofen muszą być przyjmowane co najmniej 24 godziny przed zabiegiem. Kremy z retinolem (np. Jeśli stosujesz je w okolicy, w której chcesz mieć zabieg, musisz przestać je stosować co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem. Należy zaprzestać stosowania doustnych retinoidów co najmniej pół roku przed zabiegiem.

Zalecamy, aby przygotować się do depilacji laserowej poprzez unikanie peelingów chemicznych i mechanicznych. Należy również unikać kąpieli w chlorowanej wodzie oraz innych zabiegów, które mogą podrażnić skórę.

Warto nawilżać skórę kremami i balsamami. Ważne jest odpowiednie nawilżanie ciała. W dniu zabiegu nie wolno nakładać na skórę żadnych kosmetyków. Do depilacji laserowej pach nie można używać antyperspirantów ani dezodorantów.

Previous Jak działają profesjonalne drukarnie?
Next Która przyczepa budowlana jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wydawcy muszą w tym roku wydrukować i dostarczyć do szkół 34 mln nowych podręczników

Tegoroczna reforma oświaty znacząco wpłynęła na rynek podręczników. Przed nowym rokiem szkolnym wydawcy edukacyjni muszą wydrukować i dostarczyć do szkół 34 mln podręczników i ćwiczeń zgodnych z nową podstawą programową. By to się

Wiadomości 0 Comments

Co trzeba zmienić w urzędach pracy?

Od dłuższego czasu wiadomo, że urzędy pracy mają poważne kłopoty z powierzonymi obowiązkami. Znalezienie miejsca pracy dla bezrobotnych jest trudne, a dodatkowe kursy nie zawsze okazują się pomocne. Jakie modyfikacje

Wiadomości 3 komentarze

„Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży” – książka Roberta Grzybka już w księgarniach

Na rynku wydawniczym ukazała się inspirowana biblią marketingu Kotlera książka „Sprzedaż osobista i zarządzanie zespołem sprzedaży”. Jej autorem jest Robert Grzybek – uznany trener, konsultant i coach. Publikacja koncentruje się

Wiadomości 0 Comments

Polska wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla portugalskich inwestycji

Wartość portugalskich inwestycji w Polsce przekroczyła w ubiegłym roku 1,2 mld euro. Na polskim rynku rozwija się nie tylko Jeronimo Martins i handlowa sieć Biedronka, lecz także około 150 innych podmiotów z portugalskim kapitałem, reprezentujących

Wiadomości 0 Comments

Nietrafione prezenty można oddać

Nietrafiony prezent potrafi skutecznie popsuć święta. Choć większość Polaków źle dobrany prezent odstawia po prostu na półkę, część osób decyduje się go zwrócić do sklepu. O ile w sklepach stacjonarnych dużo

Wiadomości 0 Comments

Polska branża lotnicza w czołówce pod względem innowacyjności

Śląski Klaster Lotniczy – jako pierwszy klaster w Polsce – zdobył najwyższy certyfikat Gold Label, przyznawany przez Europejski Sekretariat ds. Analizy Klastrów (ESCA) za jakość zarządzania. To stawia go w szeregu z najlepszymi klastrami w Europie. Eksperci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź