Jakie dokumenty są potrzebne by otrzymać na konto szybką pożyczkę przez Internet?

Jakie dokumenty są potrzebne by otrzymać na konto szybką pożyczkę przez Internet?

Pożyczki online to wśród Polaków jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania nieprzewidzianych wydatków. Oferujące je instytucje pozabankowe podkreślają, że klient może liczyć na proste procedury i szybki przelew środków. Sprawdź, czy rzeczywiście tak jest i jakie dokumenty musisz przedstawić, ubiegając się o pożyczkę przez Internet.

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, po pożyczkę lub kredyt klient musiał fatygować się do stacjonarnej placówki banku bądź firmy pożyczkowej. Tam czekały na niego liczne formalności i konieczność przedstawienia sporej ilości dokumentów, na podstawie których oceniano jego zdolność do spłaty zobowiązania. Pieniądze otrzymywał najczęściej dopiero po kilku dniach od momentu złożenia wniosku. Dziś, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przez całą procedurę pożyczkową można przejść za pośrednictwem Internetu, a środki trafiają na rachunek bankowy nawet w ciągu kilkunastu minut (szczegóły ekspresowego działania systemu opisano na: https://www.wonga.pl/blog/zamiast-czekac-cała-dobe-na-przelew-zasilasz-konto-w-15-minut). Nie występują przy tym żadne skomplikowane formalności, a liczba dokumentów jakie trzeba przedstawić pożyczkodawcy jest ograniczona do niezbędnego minimum. To właśnie między innymi dlatego, takie produkty finansowe nazywane są dziś szybkimi pożyczkami online.

Pożyczka przez Internet – najczęściej wystarczy sam dowód osobisty

Każda instytucja pożyczkowa prosi klienta o okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość, czyli dowodu osobistego lub paszportu. W przypadku większości z nich na tym w zasadzie kończy się lista wymaganych dokumentów.

Jeśli chodzi o pożyczki przez Internet, to oczywiście nie trzeba osobiście fatygować się do pożyczkodawcy w celu przedstawienia dowodu osobistego – wystarczy przesłać drogą mailową jego skan. Wiele firm pożyczkowych nie żąda żadnych innych dokumentów, ponieważ znając dane osobowe klienta mogą z łatwością sprawdzić go w BIK-u oraz rejestrach dłużników. To pozwala im ocenić, czy dotychczas był rzetelnym i wiarygodnym dłużnikiem. Trzeba jednak podkreślić, że w większości firm pozabankowych maksymalna kwota pożyczki na dowód sięga ok. 1-2 tys. złotych.

Czasem potrzebne jest potwierdzenie źródła dochodów

Część pożyczkodawców, poza dowodem osobistym wymaga również przedstawienia zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach lub kopii umowy zawartej z pracodawcą, a pojedyncze – wyciągu z rachunku bankowego za ostatnie kilka miesięcy. Wymóg okazania takich dokumentów pojawia się zwykle w przypadku większych pożyczek, na kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, aczkolwiek nie jest to regułą i w niektórych firmach obowiązuje niezależnie od wnioskowanej kwoty. Tego typu dokumenty pozwalają ocenić zdolność klienta do spłaty zobowiązania, tj. sprawdzić, czy jego dochody wystarczą mu zarówno na uregulowanie przyszłego zadłużenia, jak i pokrycie codziennych wydatków.

Warto przy tym zauważyć, że pożyczkodawcy uwzględniają praktycznie każde udokumentowane źródło dochodu. Poza umową o pracę, mogą być nim także: umowy cywilnoprawne, dochody z działalności gospodarczej, renta, emerytura czy alimenty. Renciści i emeryci najczęściej są proszeni o przedstawienie potwierdzeń przelewów lub odcinków otrzymywanych od listonosza bądź w urzędzie pocztowym.

Umowa pożyczki – najważniejszy dokument

Najważniejszym dokumentem, jaki pojawia się przy zaciąganiu zobowiązania jest umowa pożyczki. Jej treść pożyczkodawca przekazuje klientowi drogą elektroniczną – oczywiście pod warunkiem, że jego wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Umowę może później wydrukować i podpisać, a następnie zeskanować i przesłać e-mailem, co będzie równoznaczne z zaakceptowaniem jej warunków. Pojedyncze instytucje pozabankowe dostarczają dokumenty za pośrednictwem kuriera, w obecności którego klient składa na nich podpis; kurier odbiera podpisaną umowę i przekazuje ją pożyczkodawcy.

Instytucja pozabankowa realizuje przelew pożyczki wówczas, gdy klient prześle jej podpisaną umowę. I choć teoretycznie czas trwania wszystkich procedur może zamknąć się w kilkunastu minutach, to jednak pośpiech nie jest tutaj wskazany – zawsze należy najpierw dokładnie przeanalizować zapisy umowy pożyczki. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na oprocentowanie i łączne koszty pożyczki, a także konsekwencje jej ewentualnego niespłacenia  w terminie. Jeśli w dokumencie zawarto jakieś niejasne zapisy, koniecznie trzeba poprosić o ich wyjaśnienie konsultantów firmy pożyczkowej.

Jak otrzymać szybką pożyczkę przez Internet?

Klienci, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z danej oferty pożyczkowej, zwykle w pierwszej kolejności muszą zaznaczyć na stronie internetowej pożyczkodawcy wnioskowaną kwotę pożyczki oraz termin jej spłaty. Następnie proszeni są o założenie konta w jego serwisie, co wiąże się z koniecznością wypełnienia krótkiego formularza, w którym należy podać swoje dane osobowe oraz odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Te ostatnie mogą dotyczyć między innymi wysokości uzyskiwanych dochodów, czy też liczby osób pozostających na utrzymaniu klienta. Na tym etapie najczęściej wymagane jest też przesłanie skanu dowodu osobistego. Proces ubiegania się o pożyczkę online kończy dokonanie przelewu weryfikacyjnego – na 1 gr, 10 gr lub 1 zł, który pozwala potwierdzić tożsamość potencjalnego pożyczkobiorcy.

Jak pokazuje przykład oferty instytucji pożyczkowej Wonga (szczegóły na www.wonga.pl), na prostych i przejrzystych zasadach może odbywać się nie tylko wnioskowanie o pożyczkę online, ale również jej późniejsza spłata. Konkretniej mówiąc, każdy nowy klient może pożyczyć w niej kwotę do 1500 zł na okres do 60 dni, płacąc przy tym łącznie zaledwie 10 zł. Przykładowo, jeśli pożyczka wynosi 1000 zł, do zwrotu pozostaje kwota 1510 zł.

 

Artykuł sponsorowany.

Previous Grupowe inwestycje w nieruchomości coraz popularniejsze
Next 2/3 firm obawia się cyberzagrożeń

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czosnek niedźwiedzi – właściwości i zastosowanie czosnku niedźwiedziego

Wiosna to czas, aby jak najlepiej wykorzystać zalety czosnku niedźwiedziego. Czosnek niedźwiedzi Chociaż możemy jeść cebulki czosnku niedźwiedziego, są one zwykle zbyt małe, aby mogły być przydatne, a ich wykopanie

Wiadomości 0 Comments

Bank przyszłości będzie w telefonie klienta

Digitalizacja to priorytet polskiego sektora bankowego. Pod względem dojrzałości cyfrowej, zarówno w kanale mobilnym, jak i online, polskie banki plasują się w europejskiej czołówce. Rywalizacja z fintechami sprawia, że aby utrzymać klientów, muszą inwestować

Wiadomości 0 Comments

ZUS inwestuje w nowy serwis internetowy

Nowa odsłona strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma umożliwić korzystanie z serwisu osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Zachowanie kontrastów między linkami a tłem, odpowiednie formularze i dokumenty czy dostosowanie wyszukiwarki do osób, które

Wiadomości 0 Comments

Złom cyny i niklu: wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Intensywny rozwój przemysłu i branż pokrewnych powoduje wyczerpywanie się zasobów naturalnych. Dlatego warto poddawać surowce recyklingowi i ponownie je wykorzystywać. Cyna i nikiel w postaci złomu mogą zostać przetworzone i

Wiadomości 0 Comments

Wybór brokera – czym się kierować?

Rynek Forex, czyli międzynarodowy rynek walutowy to rynek, który niemal nigdy nie zasypia i ma ogromne obroty dobowe sięgające kilku bilionów dolarów. Do tego dochodzi rynek kontraktów CFD, czyli kontraktów

Wiadomości 0 Comments

System wsparcia dla kogeneracji na nowych zasadach

Od dwóch tygodni działa ustawa, która wprowadziła nowy system wsparcia dla energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Wygaszony z końcem 2018 roku system oparty na świadectwach pochodzenia zastąpiła procedura aukcyjna i system premiowy. Jednak aby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź