Gotówka na rozpoczęcie działalności

Gotówka na rozpoczęcie działalności

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej dobrze jest dysponować gotówką na start. Chodzi przede wszystkim o zakup sprzętu, wyposażenie dla nowej firmy oraz pensje dla pracowników przez pierwsze miesiące. Młodzi przedsiębiorcy zwykle nie posiadają dużych oszczędności. Jak zatem pozyskać pieniądze na start?

Przede wszystkim warto zwrócić się do urzędu skarbowego (powiatowego lub wojewódzkiego), który dysponuje dotacjami i ciekawymi projektami dla startujących z własnymi biznesami. Zwykle pieniądze przyznawane są w drodze konkursu. Ocenie podlega biznesplan, jego atrakcyjność i kreatywny pomysł.

Oprócz krajowych rozwiązań otworem stoi Unia Europejska, która ma do dyspozycji różne sposoby dofinansowywania. Wszystko zależy od wybranej branży i wysokości zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorstwa. Bierze się pod uwagę również predyspozycje oraz wiek wnioskujących.

Dla zdesperowanych lub niecierpliwi mogą starać się o kredyt bankowy na start. Wiele banków chce obecnie pomagać młodym przedsiębiorcom i proponują ciekawe rozwiązania dla potrzebujących pieniędzy. Jest to jednak ryzykowne działanie i zakłada długoletnie spłaty rat.

Najgorszym z wymienionych rozwiązań jest korzystanie z usług parabankowych, które kuszą gotówką na zawołanie, jednak ściągają bardzo duży procent i ostatecznie kredyt kompletnie się nie opłaca.

 

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Jakie zadania wykonuje sekretarka?
Next Zarządzanie księgowością za pośrednictwem internetu

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Co biznesplan powinien mówić o kadrze pracowniczej?

Każdy przyszły przedsiębiorca, zanim otworzy swoją działalność gospodarczą, powinien sporządzić profesjonalny biznesplan. Może skorzystać z pomocy eksperta lub samodzielnie symulować możliwe kłopoty i utrudnienia. Dość istotne jest dopracowanie szczegółów i

Zakładam firmę 0 Comments

Jakie są istotne elementy biznesplanu?

Schemat biznesplanu zależy od rodzaju planowanej działalności gospodarczej lub instytucji, dla której go tworzymy. Nie ma sztywnych reguł, jakie określałby wzór biznesplanu. Poszczególne biznesplany mogą różnić się kolejnością rozdziałów lub

Zakładam firmę 1Comments

Jak zorganizować fundusze na rozwój firmy?

Praktycznie każdy przedsiębiorca, który planuje otwarcie i rozwój własnej działalności gospodarczej walczy z problemami finansowymi. Bardzo trudno pozyskać gotówkę na start i zakupić potrzebne sprzęty oraz opłacić pierwsze wydatki. Funkcjonuje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post