Jakie zadania wykonuje sekretarka?

Jakie zadania wykonuje sekretarka?

Wiele firm i przedsiębiorstw stawia na dobrze rozwinięty i prawidłowo zarządzany sekretariat. Można powiedzieć, że to tam bije serce całego biznesu. Duże znaczenie ma również kim jest osoba, która zajmuje stanowisko sekretarki, bowiem nie jest to praca łatwa. Wymaga wiele zaangażowania i wytrwałości. Jakie zadanie ciążą na sekretarce?

Przede wszystkim posada sekretarki to praca biurowa, głównie z dokumentami papierowymi i programami komputerowymi. Odpowiada za całokształt przepływu pism w firmie i inne formalne kwestie.

Do podstawowych zadań sekretarki należy prowadzenie i koordynowanie spraw sekretariatu (zajęcia typowo biurowe), rejestrowanie i wysyłanie korespondencji służbowej, odbieranie telefonów, przyjmowanie interesantów, sprawdzanie dokumentów oraz utrzymywanie dobrych relacji z przełożonym (kierownikiem).

Niektóre sekretarki zajmują się także księgowością (wypełnianie faktur, rozliczanie budżetu przedsiębiorstwa), zakupem niezbędnego zaopatrzenia dla firmy (poczęstunek, artykuły biurowe, inne niezbędne zakupy).

Czasami, w porozumieniu z kierownikiem, niektóre sekretarki pełnią także rolę asystentki szefa. Oznacza to, że zajmują się dysponowanie czasu przełożonego, organizowanie wyjazdów i delegacji, załatwianie spraw i zobowiązań kierownika oraz udział w spotkaniach z kontrahentami.

 

Justyna Błahut
www.biznesgazeta.pl

Previous Na czym polega spotkanie coachingowe?
Next Gotówka na rozpoczęcie działalności

Może to Ci się spodoba

Sekretariat 1Comments

W jaki sposób przyjmować nielubianych klientów?

Fundamentalnym obowiązkiem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i chętnych do współpracy kontrahentów. Większość rozmów odbywa się przez telefon, jednak czasami mają miejsce bezpośrednie spotkania w biurze firmy. Zazwyczaj konwersacja jest

Sekretariat 1Comments

Kto organizuje delegację przełożonemu?

Zazwyczaj sekretarka jest prawą ręka kierownika. Załatwia większość jego obowiązków i organizuje sprawy formalne tak, aby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w wyznaczonym czasie. Jakie jeszcze obowiązki

Mała firma 1Comments

Jakie powinności ciążą na sekretarce?

Sekretariat jest bardzo ważnym działem dla wielu małych i średnich firm. Właśnie tam przenosi się większość formalności i podejmuje wspólników i kontrahentów. Jakie obowiązki ciążą na sekretarce? Czy jest niezbędna

Sekretariat 0 Comments

Jak przygotować delegację?

Sekretarka to niejednokrotnie nieodłączny element prezesa. Przejmuje większość jego spraw i układa kwestie formalne tak, żeby wszystko odbywało się w zgodzie z planem i w określonym terminie. Jakie jeszcze obowiązki

Sekretariat 0 Comments

Jak zbywać akwizytorów?

Akwizytorzy i przedstawiciele handlowi to nie tylko zmora osób prywatnych, ale również większych firm i przedsiębiorstw. Denerwują nachalnością i nie reagują na jednoznaczne uwagi. Jak umiejętnie zbywać natrętów i handlarzy?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź