Jak bezpiecznie inwestować? 6 najważniejszych porad

Jak bezpiecznie inwestować? 6 najważniejszych porad

Celem inwestowania pieniędzy jest bez wątpienia uzyskiwanie jak najwyższych stóp zwrotu. Niestety, im większe potencjalne zyski, tym większe ryzyko trzeba ponieść. Czasem, w pogoni za lukratywnymi inwestycjami zapomina się wielu czyhających niebezpieczeństwach. W jaki sposób ich unikać i inwestować bezpiecznie?

Zasady bezpiecznego inwestowania

 1. Dobry plan inwestycyjny – należy wiedzieć w jakim celu się inwestuje i na jak długo chce się ulokować swoje pieniądze. Bez opracowania strategii i wytrwałego trzymania się jej ciężko będzie o wysokie i stabilne zyski.
 2. Wybór odpowiednich instrumentów finansowych – warto inwestować wyłącznie w te rzeczy, które są bezpieczne i przynoszą zyski w ujęciu długoterminowym. Ważne jest również dobre zrozumienie produktów, które chce się nabyć.
 3. Ograniczenie wpływu emocji – ekscytacja i strach, często obecne przy inwestycjach, są jednak złymi doradcami. Decyzje związanie z pieniędzmi należy podejmować w spokoju, opierając się wyłącznie o fakty i rzetelne kalkulacje.
 4. Dywersyfikacja zawartości portfela – ulokowanie wszystkich środków w jeden, nawet najlepszy produkt może prowadzić do dużych wahań kapitału, a w skrajnych przypadkach do niepowodzenia inwestycji. Lepszą strategią jest wybór kilku produktów, najlepiej z odrębnych kategorii aktywów.
 5. Stałe monitorowanie inwestycji – nawet najstaranniej podjęta decyzja może okazać się błędna. Jeśli rynek nie zachowuje się zgodnie z przewidywaniami, należy umieć przyznać się do błędu i w porę uciąć straty. Z czasem coraz trudniej będzie je odrobić.
 6. Korzystanie z wiedzy ekspertów – nie da się być specjalistą od wszystkiego. Inni ludzie posiadają wiedzę, z której warto korzystać. Można dzięki niej nie tylko uniknąć wielu błędów, ale i stawać się coraz lepszym inwestorem.

Inwestowanie z domem maklerskim Michael/Ström

Dom maklerski Michael/Ström (https://michaelstrom.pl/) może być doskonałym parterem dla wszystkich tych, którzy skutecznie pomnażać swoje oszczędności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz popartej praktyką wiedzy ekonomicznej, maklerzy Michael/Ström oferują swoim klientom jedynie godne zaufania produkty inwestycyjne.

Filozofia Michael/Ström zakłada tradycyjne, oparte na prostych i zrozumiałych zasadach podejście do pomnażania pieniędzy. Klienci zachęcani są do podejmowania spokojnych i świadomych decyzji, które w połączeniu z odpowiednią dywersyfikacją portfela dają duże szanse na zyskowne inwestycje.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Za pół roku nowe prawo upadłościowe. Poprawi ono sytuację firm i ich wierzycieli
Next Biurokracja jednym z głównym hamulców polskiego wzrostu gospodarczego. Uderza przede wszystkim w małe i średnie firmy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Konto osobiste korzystne dla kierowcy – dowiedz się, jak znaleźć taki produkt

Dobre konto osobiste powinno być dopasowane do potrzeb właściciela. Decydując się na otwarcie ROR-u, warto poszukać banku, który zaproponuje Ci skrojone na miarę profity i spełni konkretne oczekiwania. Podpowiadamy, jak

Wiadomości 1Comments

800 mln zł gwarancji kredytowych dla firm z sektora MŚP

Umowa pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego a grupą 11 banków pozwoli na udzielenie gwarancji kredytowych nawet 5 tysiącom firm z sektora MŚP. Łączna kwota gwarancji wyniesie nawet 800 mln zł, co przełoży

Wiadomości 0 Comments

5 mln Polaków ma na smartfonie aplikację bankową

Ponad 14 mln Polaków aktywnie korzysta z bankowości internetowej, a blisko 5 mln ma na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację bankową. Jak wynika z badania firmy Deloitte, banki nie potrafią jednak wykorzystać w pełni potencjału

4 komentarze

 1. hal
  06 sierpnia, 17:55 Reply
  Celem inwestowania pieniędzy jest bez wątpienia uzyskiwanie jak najwyższych stóp zwrotu, ale czy każda inwestycja na pewno jest bezpieczna?
 2. mania
  16 stycznia, 12:59 Reply
  Tak na prawdę to nie ma inwestycji bez ryzyka. Każda ma jakieś ryzyko i należy o tym pamiętać.
 3. asicca
  29 stycznia, 15:49 Reply
  Nie ma bezpiecznego inwestowania, ten kto chociaż raz próbował inwestowania to wie, jakie to ryzyko.
 4. jeży
  04 lutego, 16:49 Reply
  Moim zdaniem nie ma bezpiecznego inwestowania. Jeżeli inwestujemy to musimy się już liczyć z ryzykiem.

Zostaw odpowiedź