Jak wyrobić podpis elektroniczny?

Jak wyrobić podpis elektroniczny?

Internet stał się obecnie źródłem wielu różnych wiadomości. Poza tym ułatwia komunikację, rozwija umiejętności, edukuje i bawi. Siłą rzeczy jest także miejscem zawierania współpracy oraz pozyskiwania klientów. Niejednokrotnie trzeba wysyłać podpisane dokumenty. Wiarygodność pisma podwyższa podpis elektroniczny. Jak go zdobyć?

W zgodzie z postanowieniami Ministerstwo Gospodarki wystawiło pozwolenie pięciu firmom na wyrabianie podpisów elektronicznym. To przede wszystkim: Krajowa Izba Rozliczeniowa, MobiCert, Enigma S.O.I., Unizeto Technologies oraz Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Tylko wskazane wyżej instytucje mogą sporządzić licencjonowany certyfikat gwarantujący wiarygodność podpisu elektronicznego. Działanie ta ma charakter komercyjny, dlatego trzeba uiścić opłatę za uzyskanie podpisu. Koszty rozpoczynają się od 40 zł rocznie, a osiągają 200 lub 300 zł za podpis z czytnikiem.

Na koniec warto powiedzieć, że pozwolenie wyrabiane jest czasowo. Inaczej mówiąc certyfikat traci ważność po upływie wskazanego terminu (zwykle 2 lata) i trzeba starać się o przedłużenie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym charakteryzuje się opłata targowa?
Next Czym jest wzór przemysłowy?

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Jak rozwiązać umowę?

W dzisiejszych czasach umowa o pracę jest szczególnie ważna. Pozwala na stabilne zatrudnienie, systematyczne wynagrodzenie, państwową opiekę medyczną oraz pozostałe przywileje (urlopy wypoczynkowe, macierzyńskie czy wychowawcze). Nie zawsze jednak praca

Umowa o dzieło. To powinieneś o niej wiedzieć

Umowa o dzieło oraz umowa zlecenie nazywane są umowami śmieciowymi. Obecnie ustawodawcy zmierzają do ograniczania nadmiernego wykorzystywania tych umów w relacjach przedsiębiorca – osoba świadcząca pracę, zmieniając przepisy dotyczące „oskładkowania”

Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?

Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.

Pracodawcy szukają sposobów na zatrzymanie pracowników tymczasowych. Część z nich przejdzie na etat

Z końcem listopada upływa 18-miesięczny limit długości zatrudnienia pracownika tymczasowego u jednego pracodawcy. W wielu firmach, które opierają się w dużej mierze na pracownikach tymczasowych, może to oznaczać zmianę strategii zatrudnienia.

W jakim celu zawiera się umowę agencyjną?

Wedle Kodeksu cywilnego każda umowa agencyjna zakłada istnienie agenta oraz zlecającego zadanie do wykonania. Innymi słowy określa reguły pośredniczenia w transakcjach usługowych. Po co zawiera się umowę agencyjną? Kiedy warto

Czynności zamawiającego przy nie wywiązaniu się z umowy o dzieło

W przypadku umowy o dzieło, dziełobiorca jest zobowiązany do wykonania zlecone mu dzieło tak, aby w sposób niewadliwy. W zamian za wytworzone dzieło przysługuje mu prawo do otrzymania wynagrodzenia ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź