Jakie informacje zawiera świadectwo pracy?

Jakie informacje zawiera świadectwo pracy?

Zadaniem każdego pracodawcy, który żegna dotychczasowego pracownika, jest wystawienie świadectwa pracy. Zwykle dokument przekazywany jest podczas podsumowującej rozmowy lub wysyłany listownie. Jakie informacje powinny znaleźć się w świadectwie pracy? Co jest najważniejsze?

W zgodzie z prawem świadectwo pracy powinno zostać wygenerowanie w chwili zamknięcia współpracy. Z całą pewnością podwładny powinien przejrzeć wszystkie dane zawarte w dokumencie i zgłosić możliwe korekty w przypadku błędów.

Świadectwo pracy zazwyczaj informuje o okresie pracy w konkretnej firmie, zajmowanym stanowisku, całej liście powinności, przebytych kursach i szkoleniach. Sporadycznie dodaje się wzmiankę o przyczynach zakończenia współpracy oraz dodatkowe wiadomości (opinia, rekomendacja), które będą miały wpływ na dalszą karierę zawodową podwładnego.

Trzeba pamiętać, że świadectwo zostanie przekazane tylko wtedy, gdy podwładny był zatrudniony w ramach dowolnej umowy o pracę. W pozostałych przypadkach nie jest to najważniejsze i raczej niestosowane.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy warto organizować kapitał rezerwowy?
Next Wszystko o fakturze pro-forma

Może to Ci się spodoba

Wypowiedzenie 0 Comments

Czy przełożony może zwolnić uprawnionego do emerytury?

W chwili osiągnięcia wieku emerytalnego wiele osób odchodzi ze swojego miejsca pracy. Jednak są tez tacy, którzy mają ochotę na dalszy rozwój zawodowy. Czy w takiej sytuacji przełożony może usunąć

Kodeks pracy 3 komentarze

Zwolnienia grupowe dla każdego?

Jedną z podstawowych, a zarazem najbardziej pożądanych przez osoby szukające zatrudnienia na rynku pracy, form zatrudnienia, jest umowa o pracę. Polski ustawodawca nie tylko podkreśla znaczenie stosunku pracy dla gospodarki,

Wypowiedzenie 0 Comments

Dlaczego chcemy zmienić pracę?

Proces rekrutacji, a następnie wprowadzenie nowego zatrudnionego w obowiązki, wymaga od pracodawcy sporego nakładu czasu, pracy oraz nakładów finansowych. Dlatego też zrozumiałym wydaje się fakt, że pracodawca chcąc uniknąć ryzyka

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post