Pierścionki z brylantem na zaręczyny

Pierścionki z brylantem na zaręczyny

Pierścionek z brylantem jest jedną z najpopularniejszych biżuterii. Ten bezbarwny lub lekko żółtawy kamień jest w stanie odbijać i załamywać promienie świetlne, dając blask we wszystkich kolorach tęczy. Pierścionek z brylantem ma szczególne, niemal święte znaczenie.

Skąd biorą się brylanty?

Brylanty to diamenty z pełnym okrągłym szlifem. Diamenty są wydobywane na prawie wszystkich kontynentach. Dziesięć największych złóż mineralnych jest znanych na całym świecie. Pięć z nich jest w Rosji. Są to kamieniołomy Yubileiny i Udachnyi w Jakucji, V.P. Grzyb i Łomonosow w regionie Archangielska, rura Botuobinsk w Jakucji. W Australii diamenty są wydobywane na polu Argyle. W Angoli źródłem jest kamieniołom Katok; w Południowej Afryce kamieniołom w Wenecji w Botswanie, Orapie i Jwaneng.

Diamenty są popularne nie tylko ze względu na swoje właściwości. Ważną rolę odegrała genialna kampania marketingowa De Beers, Diamonds Forever, w 1946 roku. Hasło reklamowe zostało użyte w nazwie jednego z filmów o Jamesie Bondzie z udziałem Seana Connery’ego. Celem kampanii reklamowej było wprowadzenie diamentów do regularnego użytku. Przestały być przywilejem elity i zyskały szerokie grono klientów. Od tego czasu pierścionki zaręczynowe z brylantem stał się koniecznością dla panny młodej w dniu jej zaręczyn, a klasyczny pierścionek zaręczynowy wykonany ze złota bez wstawek otrzymał alternatywę w postaci pierścionka z brylantem. Zostało to skutecznie połączone z przyjęciem zaręczynowym na tym samym palcu. Nieco później jubilerzy zaczęli produkować zestawy pierścionków zaręczynowych.

Zasady noszenia tego kamienia

Każdy może nosić diamenty. Jednak konstrukcja pierścionka z brylantem zależy od wieku. Młode dziewczyny noszą elegancką biżuterię, kobiety w wieku 35-40 lat mogą sobie pozwolić na duże pierścionki. Możesz nosić pierścionek z brylantem na dowolnym palcu. Jeśli jest to biżuteria zaręczynowa lub zaręczynowa, musisz nosić ją tylko na palcu serdecznym. W Rosji i niektórych krajach Europy Wschodniej zamężne kobiety noszą obrączkę po prawej stronie, w Europie Zachodniej i USA po lewej. Ta sama zasada dotyczy pierścionków zaręczynowych. Ozdobne pierścienie można nosić na dowolnym palcu, w tym na palcu wskazującym i kciuku.

Diament jako symbol niekończącej się miłości

Pierścień jako symbol miłości i nieskończonej wierności znany jest od starożytnego Egiptu. Tradycja wstawiania diamentów w pierścionki zaręczynowe powstały z powodu prawie nieskończonej żywotności tego kamienia. Podobnie jak kształt pierścienia symbolizuje siłę i nienaruszalność uczuć wobec ukochanej kobiety. Ważny jest także kolor tego kamienia. Jego przezroczystość i krystaliczna czystość wskazują na czystość intencji człowieka. Dając pierścionek z brylantem, gwarantujemy dziewczynie uczciwość i niezniszczalną ochronę przez całe życie. Rozmiar diamentu nie ma większego znaczenia. Oczywiście im większy, tym droższy prezent. Pod względem etykiety diament jest odpowiedni dla wszystkich: kobiet i mężczyzn, dorosłych i młodych ludzi. W latach 30 – tych nosiły ją tylko zamężne kobiety. Dziś ta zasada jest nieaktualna. Diament pasuje do każdego stylu garderoby.

Previous Garść informacji o wizytówkach
Next Niszczenie dokumentów przez firmę zewnętrzną a RODO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nowy bank na polskim rynku

Od listopada Bank SMART i BIZ Bank zostaną zastąpione przez markę Nest Bank. Nowy podmiot będzie mieć pełną ofertę dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw. W tej chwili działa 90 placówek, z czego 40 w ramach franczyzy.

Wiadomości 0 Comments

7 skutecznych porad na organizację własnej konferencji

Organizacja konferencji to zawsze przedsięwzięcie skomplikowane i odpowiedzialne. Na sukces składa się wiele czynników, poza tymi merytorycznymi (agenda, uczestnicy), istotną rolę odgrywają także takie elementy jak lokalizacja obiektu, dojazd, udogodnienia,

Wiadomości 2 komentarze

Kieszonkowe na ferie karta czy gotówka?

Rozpoczął się sezon zimowych wyjazdów. Dzieci, które spędzą ferie na różnego rodzaju obozach i wycieczkach, zwykle dostają od rodziców trochę pieniędzy. Expander podpowiada, aby kwota kieszonkowego nie była zbyt duża,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post