Pokonaj swoje długi! Rusza bezpłatny kurs wychodzenia z długów

Pokonaj swoje długi! Rusza bezpłatny kurs wychodzenia z długów

Już ponad 2,38 mln Polaków ma problemy z terminowym płaceniem rat kredytów. Na pytanie jak wyjść ze spirali zadłużenia rujnującego nasze życie, odpowiada multimedialny kurs „Pokonaj swoje długi”. Ten autorski projekt Michała Szafrańskiego, twórcy nagradzanego bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl” i uznanego eksperta w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi, jest bezpłatny i dostępny dla każdego poprzez platformę www.pokonajswojedlugi.pl.

Pokonaj swoje długi!

Czy bez wygranej w Lotto lub niespodziewanego spadku od przysłowiowej cioci z Ameryki możemy wyjść ze spirali długów? Odpowiedź brzmi „tak”, ale musimy tego naprawdę chcieć i podejść z głową do wojny
z długami. To właśnie z myślą o osobach, które chcą nauczyć się, jak umiejętnie zarządzać domowym budżetem, wyjść na finansową prostą i zmienić jakość swojego życia, powstał kurs „Pokonaj swoje długi”.

To autorski projekt Michała Szafrańskiego, uznanego eksperta w dziedzinie zarządzania finansami osobistymi i autora poczytnego bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl”. Idea kursu zrodziła się z potrzeby pomocy czytelnikom bloga Michała, którzy popadli w tarapaty finansowe, a także z chęci edukacji finansowej Polaków.

Nie ma tygodnia, w którym nie otrzymywałbym próśb o pomoc od osób, które mają problemy finansowe lub wpadły w spiralę długów. Coraz trudniej jest mi pochylić się nad sytuacją każdej osoby i rodziny oddzielnie.
A z drugiej strony frustrująca jest świadomość, że mam wiedzę, która jest im potrzebna, lecz po prostu nie starcza mi fizycznie czasu na jej przekazanie. Stąd pomysł na opracowanie kursu „Pokonaj swoje długi”. Zawiera on esencję moich kilkuletnich doświadczeń i setek e-maili wymienionych z zadłużonymi Czytelnikami mojego bloga. To oni dają mi dowód na to, że to co robię jest dobre i przydaje się innym, nie tylko dając im nadzieję, ale także realną szansę na wyjście z długów
” – mówi Michał Szafrański.

Jak skorzystać z kursu?

Kurs „Pokonaj swoje długi” jest prowadzącym krok po kroku wideo-poradnikiem pomagającym zbudować fundament zdrowych finansów osobistych i scenariusz samodzielnego wyjścia z długów. Kurs jest przeznaczony nie tylko dla osób stale zadłużonych i tych, nad którymi wisi już widmo komornika. Cenne rady znajdą w nim także osoby, które nie mają problemów z długami, ale chciałyby lepiej zarządzać swoimi finansami osobistymi, aby w przyszłości długów uniknąć.

Aby skorzystać z kursu wystarczy wejść na stronę www.pokonajswojedlugi.pl i zarejestrować się.
Po rejestracji otrzymujemy login i hasło do platformy internetowej, na której bezpłatnie udostępniony jest kurs. Cały kurs trwa pięć tygodni i składa się z 25 lekcji wideo, które pomogą nam w uświadomieniu sobie problemu, znalezieniu motywacji do walki, a także pokażą jak zrobić inwentaryzację naszej aktualnej sytuacji finansowej i ułożyć plan wychodzenia z długów. Dowiemy się, gdzie szukać oszczędności i jak ograniczać wydatki, a wreszcie jak zdobywać dodatkowe środki na spłatę długów i jak nimi zarządzać.

Wierzę, że kurs jest dobrym krokiem w kierunku edukacji finansowej Polaków, a osobom, które żyją
w stresie – pomoże odzyskać poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Proces, przez który przeprowadzam, wymaga dużego zaangażowania, ale daje jednocześnie amunicję niezbędną na wojnie z długami
” – podkreśla Michał Szafrański.

Uczestnik kursu musi poświęcić około 30-45 minut każdego dnia na obejrzenie wideo oraz wykonanie zaplanowanej na dany dzień pracy domowej. Może również pobrać liczne materiały dodatkowe, np. szablon budżetu domowego oraz dodatkowe artykuły – w tym ponad 200 konkretnych porad dotyczących oszczędzania i zarabiania dodatkowych pieniędzy. Każda z 25 lekcji wideo jest również dostępna w wersji audio, co pozwoli np. na wysłuchanie danej lekcji w drodze do pracy czy na uczelnię. Dzięki temu, że na stronie internetowej kursu dostępne są także transkrypty każdej lekcji, mogą
z niego skorzystać także osoby niesłyszące
.

Partnerem strategicznym kursu jest MasterCard i to właśnie dzięki zaangażowaniu tej firmy możliwe jest całkowicie bezpłatne korzystanie z kursu „Pokonaj swoje długi!” przez wszystkie zainteresowane osoby.

MasterCard ogromną wagę przywiązuje do edukacji finansowej Polaków. Z jednej strony Polska jest uznawana za jeden z najbardziej innowacyjnych rynków płatniczych na świecie, a z drugiej wciąż istnieje potrzeba szerzenia wiedzy na temat funkcjonowania niektórych produktów czy usług finansowych. Realizujemy ją m.in. we współpracy z Michałem z „Jak oszczędzać pieniądze”, który nie tylko pisze jak mądrze korzystać
z instrumentów płatniczych, ale także wyciąga pomocną dłoń do tych osób, które wpadły w problemy finansowe
” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Kurs „Pokonaj swoje długi” dostępny będzie bez ograniczeń czasowych. Zainteresowani mogą zarejestrować się na platformie w dogodnym dla nich momencie i korzystać z materiałów szkoleniowych
w dowolnym tempie.

Kurs-Pokonaj-swoje-dlugi-2_2

Życie na kredyt – cała prawda o zadłużeniu Polaków

Jak powstaje zadłużenie? Scenariusze są różne. Część z nich to po prostu nieostrożność lub niefrasobliwość finansowa. Wydajemy więcej niż zarabiamy, czasami nawet sobie tego nie uświadamiając. Nie prowadzimy budżetu domowego. Nie wiemy dokładnie, ile i na co wydajemy. Jednocześnie współczesny świat, reklamy w telewizji, przykłady znajomych, doradcy finansowi – przekonują nas, że trzeba być głupim, by nie korzystać ze zdolności kredytowej. Normą staje się więc spełnianie marzeń, bez względu na to, czy nas na to stać czy nie. Chcemy mieć wszystko tu i teraz. Telewizor, samochód, mieszkanie, egzotyczne wakacje. Kupujemy mniej lub bardziej potrzebne rzeczy za pieniądze, których nie posiadamy. Korzystamy z kredytów konsumpcyjnych, pożyczamy od znajomych, a  także firm, oferujących tzw. pożyczki „chwilówki”. Stopniowo przyzwyczajamy się do życia na kredyt, a to prosta droga do zadłużenia i ciągłego życia pod presją jego spłaty. Nieustanny stres, bezsenne noce, poczucie osaczenia i odosobnienia w nierównej walce z długami, a w końcu utrata poczucia własnej wartości czy nawet ukrywanie przed najbliższymi, że wpadliśmy w zadłużenie – to coraz częstszy finał nadmiernego konsumpcjonizmu.

Według danych z raportu InfoDług z 2014 roku[1]2 378 523 osób czyli około 6 proc. Polaków ma opóźnienia w płaceniu rat kredytów. Łączna kwota tych zaległości to aż 41,55 mld złotych! To więcej niż wartość całego rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2013 roku. A gdyby zainwestować tę kwotę w drogi, moglibyśmy mieć ponad 900 km dodatkowych autostrad… Najbardziej zadłużeni są mieszkańcy Śląska – nie spłacają w terminie zobowiązań na łączną kwotę ponad 7,8 mld zł. Na drugim miejscu jest Mazowsze (ponad 6,5 mld zł). Najlepiej wypada województwo świętokrzyskie (ponad 590 mln zł). Co ciekawe, aż 67 proc. wszystkich zaległych zobowiązań to stosunkowo niskie kwoty, nie przekraczające 5 000 złotych. Można więc założyć, że przy większym wysiłku i dyscyplinie finansowej uregulowanie przeterminowanego zadłużenia jest w naszym zasięgu. Oczywiście są też i większe kwoty – rekordzista ma ponad 115 mln zł zadłużenia! To kwota równa cenie najdroższego sprzedanego samochodu marki Ferrari w historii…

Skuteczna walka z długami – historie osób, które wygrały z długami

Kurs nie jest uniwersalną receptą dla wszystkich i na rozwiązanie wszystkich problemów, ale na pewno pokazuje właściwy kierunek i inspiruje do działania.

To między innymi historie samych czytelników bloga „jakoszczedzacpieniadze.pl”, którzy zainspirowali się poradami Michała i jego artykułami na blogu, są przykładem na to, że z długami można sobie poradzić – także samodzielnie.

Jedną z takich osób jest Julia, która napisała do Michała:

W sierpniu zeszłego roku trafiłam na twojego bloga. Był to czas, w którym zaczęłam zastanawiać się nad swoimi finansami. Powodów było kilka. Spodziewałam się utraty pracy, miałam wiele kredytów i nie miałam pojęcia jak wyglądają moje wydatki. Jestem osobą, jak to określa pan w banku, zamożną, ale jak się domyślasz to wcale nie poprawiło mojej sytuacji majątkowej. Kroplą, która przepełniła czarę wydawania pieniędzy jak leci był fakt, że nie mogłam doliczyć się kilkudziesięciu (!) tysięcy złotych, które przeszły mi przez ręce. Dzięki Twojemu blogowi i programowi MS Money zaczęłam się przyglądać temu, co robię. Konkluzje były na tyle przerażające, że wdrożyłam plan oszczędzania (poprzez niewydawanie), zapisywania wydatków, budżetowania, a w końcu prawdziwego oszczędzania. Dzisiaj, po ośmiu miesiącach, osiągnęłam swój cel: pozbyłam się zbędnych kredytów, spłaciłam kartę i zostało mi tylko zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego. Poza tym zrezygnowałam z bezsensownego funduszu inwestycyjnego, założyłam IKZE
i zmieniłam pracę na lepszą, co pozwala mi regularnie oszczędzać prawie 30% przychodów. Nie wydarzyłoby się to tak szybko, gdyby nie lektura Twoich postów – za co jeszcze raz dziękuję!

W dużo gorszej sytuacji finansowej była Kasia, która sama przyznała się, że pomimo niewysokich zarobków wykazywała się dużą niefrasobliwością finansową. Na szczęście ten etap ma już za sobą:

„Mieliśmy 67 tys. zł długu. W chwili obecnej jest to 17,5 tys. z tendencją malejącą. Zobowiązania zaczęliśmy spłacać od najwyżej oprocentowanych, tak jak sugerował Michał, opisując na swoim blogu historię redukcji zadłużenia Czytelnika Przemka. Jak widać pomaga i pojawiło się światełko w tunelu.”  – historia ta opisana jest tutaj: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zaczac-splacac-kredyty.


Informacja o autorze kursu „Pokonaj swoje długi!”

Michał Szafrański – od sierpnia 2013 roku „pełnoetatowy” bloger prowadzący blog Jak oszczędzać pieniądzehttp://jakoszczedzacpieniadze.pl.

Zdobywca trzech nagród w konkursie Blog Roku 2013, m.in. dla „Najbardziej inspirującego bloga”. W październiku 2014 roku wyróżniony tytułem „Społecznie odpowiedzialnego blogera” na Blog Forum Gdańsk 2014. W maju 2014 r. zdobył II miejsce w konkursie na „Ekonomiczny Blog Roku 2014” organizowanym przez Money.pl.

Autorytet w dziedzinie mądrego oszczędzania, który zdecydował się porzucić dobrze płatny etat na rzecz życia ze swojej pasji, którą jest szerzenie edukacji finansowej bez zbędnego zadęcia. Długodystansowiec. W ciągu zaledwie roku zbudował najpoczytniejszy, niezależny blog finansowy
w Polsce, który aktualnie czyta ponad 250 000 osób miesięcznie. Michał w przystępny sposób opisuje, jak zapanować nad domowym budżetem, mądrze oszczędzać, wychodzić z długów i systematycznie powiększać swój majątek. Nie unika także trudnych tematów, np. szczegółowych analiz dotyczących zarabiania na rynku nieruchomości i rentowności wynajmu mieszkań. Autor przewodników „Zakup mieszkania”, „Budżet domowy”, „BIK i dobra historia kredytowa”, „Elementarz Inwestora”, „Savoir-vivre kart bankowych”. Regularnie zapraszany do mediów w charakterze eksperta.

Dawniej dyrektor ds. rozwoju w firmie informatycznej bezpośrednio odpowiadający za relacje z najbardziej wymagającymi klientami. Wcześniej także wieloletni dziennikarz prasy informatycznej i nie tylko: Computerworld, Gazeta Wyborcza, Bajtek. Magister Public Relations, który nigdy nie pracował „w zawodzie”.

[1] Raport InfoDług – ogólnopolski raport o zaległym zadłużeniu i klientach podwyższonego ryzyka opracowany przez BIG Info Monitor na podstawie Rejestru Dłużników, danych z bazy Biura Informacji Kredytowej i Bankowego Rejestru Związku Banków Polskich, październik 2014.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Dzięki rejestrom dłużników gminy mazowieckiego poprawią ściągalność alimentów
Next Planujesz zakup używanego wózka widłowego? Obejrzyj nasz ranking

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dotacje unijne przy zalesieniu

W ramach Wspólnej Polityki Rolnej, UE z równą troską pochyla się nad stanem i konkurencyjnością gospodarstw rolnych, co jakością terenów zielonych i lasów. W ramach najnowszego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Wiadomości 0 Comments

Jest duża nieufność zagranicznych inwestorów do polskich banków

Wprowadzenie podatku bankowego oraz niepewność dotycząca portfela kredytów hipotecznych to główne powody nieufności zagranicznych inwestorów do polskich banków – uważa Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu. W jego ocenie tę

Wiadomości 2 komentarze

Wypadki komunikacyjne – firmy ubezpieczeniowe chętniej naprawią samochód niż nasze zdrowie!

W Polsce średnio rocznie dochodzi do ponad 37 000 wypadków komunikacyjnych. Firmy ubezpieczeniowe nie mają najczęściej problemu z pokryciem pełnej szkody naprawy samochodu, niezależnie czy chcemy jej dokonać w autoryzowanym serwisie

Wiadomości 0 Comments

Polska jest liderem w legislacji dotyczącej dronów. Przepisy pobudzą rynek wart ok. 150 mln zł

Ostatnie zmiany w prawie, które określają m.in. zasady lotów dronów poza zasięgiem wzroku, zdecydowanie uproszczą zasady ich użytkowania i będą impulsem do rozwoju branży – podkreśla Michał Wojas, prezes FlyTech UAV. Jak ocenia,

Wiadomości 0 Comments

Aplikacje do namierzania telefonów komórkowych

Telefon jest dziś jednym z najważniejszych urządzeń w naszym życiu codziennym. Większość z nas praktycznie się z nim nie rozstaje. Znajduje się w nim dzięki temu mnóstwo prywatnych wiadomości na

Wiadomości 0 Comments

Na świecie w 2020 roku będzie 45 zetabajtów danych

Rynek danych rozwija się dziś sześć razy szybciej niż cała branża IT. Za cztery lata jego wartość przekroczy 200 mld dol. Ze względu na to, że na analityce danych opartych

1 Comment

  1. milena
    05 lutego, 14:48 Reply
    Swoje długi nie jest tak łatwo pokonać, jeżeli nie mamy żadnych sznas na jakieś pieniądze na spłatę zadłużenia.

Zostaw odpowiedź