Pośrednicy pożyczkowi – osoby, które pomogą dobrać pożyczki w trudnych sytuacjach finansowych

Pośrednicy pożyczkowi – osoby, które pomogą dobrać pożyczki w trudnych sytuacjach finansowych

Wybór optymalnej oferty kredytowej oraz przygotowanie wymaganych przez bank dokumentów może być trudnym zadaniem. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy pośrednika? Czym różni się pośrednik kredytowy od doradcy bankowego?

Czym zajmują się pośrednicy kredytowy i pożyczkowy?

Zadaniem pośrednika jest obiektywne przedstawienie możliwości kredytowych bądź pożyczkowych  w różnych instytucjach finansowych i takie dobranie oferty, aby pasowała do aktualnych potrzeb klienta. Pośrednik pożyczkowy objaśnia zawiłości związane z wymaganiami, które należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę. Pośrednik kredytowy skupia się natomiast na służeniu swoją wiedzą i doświadczeniem w przypadku, gdy klient stara się o uzyskanie kredytu. Zazwyczaj specjaliści łączą w sobie obie role: pośrednika pożyczkowego i pośrednika kredytowego, umiejętnie dobierając najbardziej optymalne podejście.

Kiedy warto skorzystać z usług pośrednika pożyczkowego?

Jeśli świat finansów jest Ci kompletnie obcy, a oferty bankowe straszą wypisanymi małym drukiem warunkami, warto skonsultować wszelkie decyzje związane z pożyczaniem pieniędzy z wykwalifikowanym pośrednikiem finansowym. Opinia pośrednika pożyczkowego przyda się również wtedy, gdy nie wpisujesz się w standardowy profil klienta banku, a proponowane oferty nie trafiają do końca w Twoje potrzeby.

Ponadto porównanie przez pośrednika kredytowego dwóch pozornie identycznych kredytów w różnych bankach, pozwoli Ci uniknąć przeoczenia istotnych kwestii, a tym samym pozwoli zaoszczędzić na opłatach. Warto pamiętać, że kredyt będziemy spłacać przez długie lata, zatem wynegocjowanie jak najkorzystniejszych warunków powinno być naszym priorytetem. Pośrednik kredytowy pomoże także w przypadku, gdy borykasz się z trudnościami w spłacie swoich zobowiązań i przedstawi realne wyjście z niekorzystnej sytuacji finansowej, na przykład proponując kredyt konsolidacyjny. Przed spotkaniem z pośrednikiem pożyczkowym należy pamiętać o sprawdzeniu, czy ma on odpowiednie kwalifikacje oraz czy jest związany z wiarygodną firmą doradczą.

Jaka jest różnica między niezależnym pośrednikiem kredytowym a doradcą bankowym?

Pośrednik kredytowy nie jest związany z konkretnym bankiem, a jego wynagrodzenie nie zależy od wysokości kredytu, który zaciągniemy. Współpracując z nim możemy liczyć na obiektywne zaprezentowanie wachlarza dostępnych na rynku możliwości. Doradca bankowy ma za zadanie skuteczną sprzedaż oferty kredytowej dostępnej w instytucji finansowej, w której pracuje. Doradza w obrębie rozwiązań proponowanych przez jego bank, w niekorzystnym świetle przedstawiając konkurencję.

Jeśli jesteśmy w stu procentach zdecydowani na konkretny kredyt lub pożyczkę w danym banku, opinia pośrednika bankowego może być wystarczająca. W przypadku, gdy bardziej odpowiadają nam oferty szyte na miarę i jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi bankami, lepiej postawić na obiektywizm pośrednika pożyczkowego.

Previous Zakup smartfona – w abonamencie czy w sklepie elektronicznym?
Next Rozliczenie z fiskusem ze sprzedaży bitcoina

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na kursy zawodowe?

W Polsce maleje bezrobocie dlatego coraz więcej pracodawców uskarża się na problemy z obsadzeniem stanowisk. Dotyczy to głównie branż budowlanych, przemysłowych a także IT. Szczególnie pracownicy fizyczni mogą liczyć na

Wiadomości 0 Comments

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności

Łączne oszczędności Polaków wynoszą już przeszło 1,2 bln zł i rosną. Jak jednak wynika z badania firmy Lindorff co najmniej jedna trzecia społeczeństwa w ogóle nie ma odłożonych pieniędzy na przyszłość. Blisko 60 proc.

Wiadomości 0 Comments

Automatyzacja finansów osobistych to sposób na zaoszczędzenie czasu i ułatwienie płacenia rachunków

Przy wielu kontach trudniej jest śledzić rachunki i konta. Możesz stworzyć swój własny zautomatyzowany system płatności rachunków. Może być trudno płacić czynsz na czas i wysyłać rachunki za media, internet,

Wiadomości

Ile zapłacimy za miejsce postojowe w garażu podziemnym?

W jakiej cenie deweloperzy oferują miejsca postojowe w powstających osiedlach? Analitycy portalu  nieruchomości Dompress.pl przeprowadzili sondę wśród firm by sprawdzić, w których inwestycjach nabywcy mieszkań są zobligowani do ich zakupu.

Wiadomości 0 Comments

Wózek widłowy akumulatorowy – do jakich prac warto go wynająć?

Wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach. Pozwalają one na przewożenie ciężkich ładunków, zazwyczaj umieszczonych na paletach. Na rynku znaleźć można wózki akumulatorowe. Do czego są one wykorzystywane? Jak

Wiadomości 0 Comments

Wymiana prawa jazdy? Sprawdź, kiedy musisz to zrobić. Poradnik dla kierowców

Prawo jazdy to jedno z najbardziej przydatnych uprawnień – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie każdy pamięta jednak o tym, że co jakiś czas należy je wymienić. Kogo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź