Poznaj szerokie zastosowanie druku 3D!

Poznaj szerokie zastosowanie druku 3D!

Nieustający rozwój technologiczny sprawia, że druk 3D zyskuje na popularności. Obecnie jest wykorzystywany m.in. w jubilerstwie, mechanice oraz medycynie. Istnieje jednak wiele innych branż, w których również sprawdza się doskonale. Jedną z nich jest edukacja. Wydruki 3D nadają się idealnie na materiały dydaktyczne. Za pomocą drukarki 3D można przygotować np. szkielety na biologię, figury geometryczne na matematykę czy modele atomów na chemię. Zastosowanie takich akcesoriów jest idealnym pomysłem na ożywienie oraz uatrakcyjnienie lekcji. Uczniowie są zdecydowanie bardziej aktywni i zainteresowani, kiedy mogą na własne oczy zobaczyć bądź osobiście dotknąć organizmy czy struktury omawiane na zajęciach. Przekłada się to również na łatwiejsze, szybsze a przede wszystkim przyjemniejsze przyswajanie wiedzy. Ponadto druk 3D sam w sobie jest ciekawym materiałem edukacyjnym. Drukowanie w trakcie zajęć informatyki czy techniki może być nie tylko prezentacją procesu technologicznego, ale także atrakcyjnym sposobem na zachęcenie dzieci i młodzieży do zgłębiania tajników branży IT.

Nowe technologie 3D w branży artykułów dziecięcych

Segmentem rynku, w którym druk przestrzenny znajduje szerokie zastosowanie, jest branża zabawkarska. Sporo zabawek produkuje się z tworzyw sztucznych, więc bez obaw można wytwarzać je również przy użyciu drukarek 3D. Mogą to być zarówno poszczególne części, jak i całe przedmioty. Tym sposobem, wydrukami 3D są liczne figurki, repliki oraz modele. Do druku idealnie nadają się także klocki. Ponadto, technologię 3D stosuje się przy przygotowywaniu gier planszowych. Do nich drukuje się m.in. makiety, pionki oraz kostki. Popularne wśród dziewczynek są również zabawki edukacyjne oparte na tworzeniu własnej biżuterii czy ozdób – wszystkie elementy zawarte w takich zestawach (koraliki, guziki itp.) to także przedmioty, które stworzyć można za pomocą drukarki 3D.

Druk 3D podstawą działań reklamowych

Wydruki 3D sprawdzają się doskonale w roli gadżetów. Tym sposobem często wykorzystywane są do przygotowywania artykułów reklamowych. Z pomocą drukarki 3D stworzyć można m.in. różnego rodzaju breloczki, zawieszki oraz liczne akcesoria dekoracyjne. Technologię 3D stosuje się także w reklamie zewnętrznej. Pozwala ona na wytworzenie logotypów, sloganów bądź innych przestrzennych elementów, które nierozerwalnie kojarzą się z marką. Takie przedmioty mogą być wykorzystywane do tworzenia spójnej tożsamości wizerunkowej przedsiębiorstwa. Sprawdzą się więc doskonale np. na budynkach firmowych czy stoiskach targowych.

Threedee All-in-One – drukarka 3D idealna do Twoich potrzeb!

We wszystkich wyżej wspomnianych branżach doskonale poradzi sobie drukarka 3D Threedee All-in-One. Jest to sprzęt od konstruktorów z firmy 3D Automation z Olsztyna zaprezentowany szerszej publiczności w kwietniu 2018 w trakcie Dni Druku 3D. Pracuje on w technologii utwardzania żywicy światłem UV, co sprawia, że obiekty powstałe przy jego użyciu są naprawdę wysokiej jakości. Precyzję widać chociażby na przykładzie struktury wydrukowanego elementu – jest ona bowiem całkowicie jednolita. Niedostrzegalne są na niej drobne prążki, które są charakterystyczne dla wydruków sporządzanych inną metodą (ich powstawanie związane jest z ruchem głowicy drukującej). Dzięki temu Threedee All-in-One może wytworzyć przedmioty niezwykle szczegółowe – z dokładnością do najmniejszego detalu. Sporą zaletę tej drukarki stanowi również automatyzacja procesów. W Threedee All-in-One zastosowano bowiem innowacyjne rozwiązanie – połączono drukowanie z obróbką końcową. Wydrukowany produkt zostaje samoczynnie przetransportowany do komory oczyszczającej i doświetlającej. Tym sposobem, po zakończeniu całego cyklu, wydruk jest od razu gotowy do użytku. Rozwiązanie to ma jeszcze inną zaletę – ogranicza ingerencję człowieka w przebieg drukowania. Jest więc nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze – redukuje do minimum konieczność kontaktu operatora ze szkodliwymi dla zdrowia żywicami oraz roztworami. Nic więc dziwnego, że Threedee All-in-One w trakcie swojej pierwszej prezentacji została przyjęta bardzo entuzjastycznie i wielu Klientów z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia jej sprzedaży.

Previous Czy rynek forex jest odpowiednim miejscem na biznes?
Next Powody, dla których warto zatrudnić pomoc domową

Może to Ci się spodoba

Firmy działające w internecie skorzystają na zakazie handlu w niedziele

Od marca 2018 roku wejdzie w życie zakaz handlu w część niedziel w roku. Otwarcie większości sklepów dozwolone będzie tylko w dwie niedziele w miesiącu, o ile nie przypadną akurat w jedno ze świąt ustawowo wolnych od pracy.

Wsparcie dla młodych rolników priorytetem UE. Na jakie dotacje unijne może liczyć młody rolnik?

Unia europejska od dawna stawia na młodych rolników. To oni w przyszłości będą siłą napędową rozwoju nowoczesnego rolnictwa. Od 20 września 2015 roku młodzi rolnicy mogą składać wnioski o dotacje

Duży deficyt specjalistów z branży IT

Globalnie luka kadrowa w branży szacowana jest na dwa miliony wakatów. W Polsce nieobsadzonych jest 30–50 tys. miejsc. Pracodawcy w branży IT prześcigają się w walce o pracownika. Oferują wyższe wynagrodzenia i atrakcyjne benefity, oryginalne

Firma 1Comments

Technologia polskiej spółki może zrewolucjonizować system finansowy

Technologia blockchain służy do rejestrowania transakcji w kryptowalutach. Polska spółka stworzyła rozwiązanie, które pozwala zapisywać w niej transakcje przeprowadzane tradycyjnymi walutami, takimi jak złoty, frank czy brytyjski funt. Cyfryzacja tradycyjnego pieniądza może

Składki na pracownicze plany kapitałowe to nie tylko koszt dla firm

Dzięki pracowniczym planom kapitałowym wypłacana w przyszłości emerytura może wynieść nie 25–30 proc. ostatniej pensji, tylko ok. połowy. Rząd zakłada, że do programu przystąpi 75 proc. uprawnionych, czyli ok. 8,5 mln Polaków.

Biznes musi dokonać zwrotu w kierunku wartości społecznych

Firmy nie mogą opierać swojej działalności na maksymalizacji sprzedaży produktów i wykorzystywaniu pracowników, bo to buduje wartość przedsiębiorstwa tylko w krótkim okresie – mówi prof. Jerzy Hausner. Dlatego potrzebny jest zwrot w stronę wartości

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź