Małe przedsiębiorstwa w obliczu zatorów finansowych

Małe przedsiębiorstwa w obliczu zatorów finansowych

Ponad 61% małych i średnich przedsiębiorców ma problem z utrzymaniem płynności finansowej. Nie otrzymanie zapłaty od klienta oznacza nie przekazanie środków kontrahentom i tak kumulują się zobowiązania.

Zatory finansowe to poważny problem. Małe przedsiębiorstwa, szczególnie na początku swojej działalności, mają mały obrót towarami. Ciężko jest znaleźć klientów na towary i usługi. Opóźnienia w otrzymaniu zapłaty za wydane towary, powodują zachwianie budżetu firmy. Mały przedsiębiorcy w obliczu takiej sytuacji zmuszeni są do redukcji zatrudnienia, czy odkładaniu inwestycji na później. Sprawa wygląda inaczej w przypadku dużych firm, gdzie problem ten dotyka 10% przedsiębiorców.

Duże korporacje ubiegają się o kredyty z tytułu wysokich obrotów. Zaczynając działalność mikro firmy finansują ją z własnych środków i tego, co zarobią. Jeśli środków nie przybywa, ogłaszają upadłość, zanim tak naprawdę zdążą spróbować swoich sił na polskim rynku.

Według dostępnych danych największe problemy finansowe mają firmy budowlane oraz telekomunikacyjne. Ponad połowa przedsiębiorców z wschodnich terenów kraju deklaruje problemy z płynnością finansową. Średni dług statystycznego biznesmena to około 5 tysięcy złoty. Spora kwota, która dla firm rozpoczynających działalność jest nie do pokonania.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje nieco ponad 2 miliony firm. Spora część z nich nie uniknie bankructwa. Zobowiązania szybko kumulują się do ogromnych kwot, które powodują nie wypłacalność przedsiębiorstwa.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jakie znaki towarowe nie mogą być chronione przez prawo ochronne?
Next Fundusze unijne na start

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Czy firmy powinny organizować grupową integrację?

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe stosunki między pracownikami to fundament zdrowej atmosfery w pracy. W związku z tym każdy przełożony musi dbać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich poprawianie.

Mała firma 0 Comments

Czym są opłaty produktowe?

Przystąpienie do UE oznaczało dla przedsiębiorców wiele zmian. Wzrosła edukacja, głównie w sprawie zanieczyszczenia przyrody i poruszono tematy związane z ekologią. Nie powinien zatem dziwić fakt, że wprowadzono odpowiednie przepisy

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda kontrola Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Zgodnie z funkcjonującym prawem ZUS może kontrolować działalności gospodarczych. Zazwyczaj chodzi o uiszczanie płatności i składek do budżetu państwa. Jak wyglądają czynności kontrolne? Na jakich warunkach wybiera się konkretne przedsiębiorstwa?

Mała firma 0 Comments

Jak prawnie wyznaczyć powierzchnię mieszkalną pod biuro?

Często zdarza się, że biznesmen prowadzi działalność gospodarczą we własnym domu. Zaprasza kontrahentów lub prowadzi biuro na wyznaczonej przestrzeni mieszkalnej. W związku z tym ma prawo on zaliczyć do wydatków

Mała firma 0 Comments

Na jakie dodatki urlopowe od pracodawcy możemy liczyć?

Firmowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to pewnego rodzaju majątek w oparciu o który są organizowane wycieczki i urlopy pracowników. Czy wydatki poniesione z tytułu gwarancji godnego urlopu podwładnym są opodatkowane? Zgodnie

Mała firma 0 Comments

Jak firma powinna ogłosić swoją upadłość?

W ostatnim czasie wiele przedsiębiorstw zauważa problemy finansowe. Zazwyczaj powodem jest kryzys gospodarczy i bezwzględna konkurencja. Trudności związane z zachowaniem stabilnej pozycji na rynku często kończą się tragicznie. Jak właściciel

3 komentarze

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź