Wypożyczalnia samochodów, czyli pomysł na dochodowy biznes

Wypożyczalnia samochodów, czyli pomysł na dochodowy biznes

Wypożyczalnie samochodów systematycznie zyskują na popularności, co ma nierozerwalny związek ze wzrostem mobilności społeczeństwa. Jest to dość kosztowny pomysł na biznes, niemniej przy sprzyjających warunkach można liczyć na stosunkowo szybki zwrot zainwestowanych środków.

Rynek wymagający, ale z potencjałem

Wynajem samochodów to w Polsce rynek odznaczający się sporym potencjałem. Konkurencja jest co prawda duża, ale z drugiej strony rośnie też zapotrzebowanie na tego typu usługi. Do lamusa odeszły już czasy, gdy na korzystanie z nich pozwolić sobie mogli wyłącznie zamożni klienci. Obecnie usługa wynajmu jest ceniona m.in. za elastyczność w dopasowywaniu warunków umowy do potrzeb najemcy – bez względu na to, czy jest nim osoba indywidualna czy klient biznesowy.

Usługi dla biznesu

Decydując się na uruchomienie wypożyczalni aut, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić analizę rynku, na którym firma miałaby prowadzić działalność. Nie da się ukryć, iż najbardziej kalkuluje się wypożyczalnia aut w Warszawie bądź w innym dużym mieście, ale w wielu przypadkach opłaca się świadczyć omawiane usługi na znacznie mniejszą, lokalną skalę.

Przy tej okazji pod rozwagę należy poddać bardzo ważny aspekt przedsięwzięcia, jakim jest charakter działalności firmy. Najczęściej jest on rozpatrywany na płaszczyznach biznesowej i turystycznej, ale nie wolno zapominać o tym, że dla niemałej części klientów wynajem stanowi świetną alternatywę dla prywatnego samochodu. Pojawia się w tym momencie pytanie: oferować usługi kompleksowe czy zorientować się na konkretne grupy klientów?

Trzeba rozważyć plusy i minusy obu tych wariantów, aczkolwiek wypada w tym miejscu poświęcić kilka słów usługom dedykowanym dla biznesu. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z wynajmu aut, głównie na okoliczność:

 • spotkań służbowych odbywających się w różnych miastach,
 • przyjazdu gości,
 • uzupełnienia własnej floty samochodowej, np. w przypadku awarii.

Włączenie w zakres usług innowacyjnych pakietów adresowanych do firm przynosi wymierne korzyści, ponieważ w strefie biznesowej popyt na sprawne, odpowiednio wyposażone i eleganckie samochody istnieje przez cały czas. Nie bez powodu tego typu rozwiązania znajdują się w asortymencie wielu wypożyczalni, np. warszawskiej Vanfleet.

Zorientowanie na turystykę

O wypożyczalni samochodów warto myśleć również w kontekście turystyki, której dynamiczny rozwój w Polsce nastąpił głównie wraz z otwarciem granic UE oraz pojawieniem się tanich linii lotniczych. Czynniki te przyczyniły się do wzrostu liczby turystów odwiedzających Polskę. Polacy także chętniej podróżują – mają obecnie w tym zakresie znacznie lepsze możliwości niż kiedyś. I tu wynajem samochodów doskonale zdaje egzamin, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi o krótkoterminowym charakterze.

Previous Rosnące dochody skłaniają Polaków do oszczędzania. 25 proc. odkłada z myślą o dzieciach
Next Sektor energetyczny rozwija się w kierunku e-commerce i elektronicznej obsługi klienta

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Czy warto być aktywnym na portalach poświęconych karierze?

Poszukując pracy w Internecie warto zadbać o swój wizerunek i być widocznym na portalach społecznościowych poświęconych karierze i doświadczeniu zawodowemu. Szczegółowe uzupełnienie profilu oraz uczestnictwo w dyskusjach może umożliwić nam

Firma 1Comments

Sektor usług outsourcingowych w IT dynamicznie rośnie

Polski rynek IT może w tym roku osiągnąć wartość blisko 36 mld zł. Dynamicznie będą rosnąć przede wszystkim usługi outsourcingowe, których udział w rynku usług IT do 2018 roku wzrośnie do ok.

Ochrona firmowego logo. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Codziennie w obrocie gospodarczym pojawiają się nowe znaki towarowe, tworząc wartościowy element promocji oraz majątku każdego przedsiębiorstwa. Fantazyjne logo jest wizytówką każdej firmy, która staje się magnesem dla nowych klientów.

3 komentarze

 1. Nans
  24 listopada, 03:34 Reply
  gdzie warto teraz zainwestować jakąś kase?
 2. Ritak
  26 listopada, 18:41 Reply
  Zgadzam się, tak samo na przykładzie znajomych , którzy mają wypożyczalnie, (https://speedrental24.pl) zaczynali od kilku aut, a teraz są posiadają jedną z większych flot we Wrocławiu z przystępnymi cenami
 3. zbój
  28 czerwca, 19:09 Reply
  ja osobiście korzystam z RENTARS, ale ja wypożyczam tylko sportowe samochody :D

Zostaw odpowiedź