Monitoring busów z systemem e-TOLL – jak wykorzystać go w pracy?

Monitoring busów z systemem e-TOLL – jak wykorzystać go w pracy?

Monitoring GPS to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie. Swoją popularność zawdzięcza między innymi wprowadzeniu systemu e-TOLL do elektronicznego naliczania opłat drogowych na podstawie danych GPS. Do czego można wykorzystać taki system? Sprawdź, jak przydaje się GPS do busa w codziennej pracy firmy transportowej.

GPS do busa i nie tylko – wszechstronna technologia

Monitoring GPS zgodny z systemem e-TOLL to uniwersalna technologia, która może być zastosowana w każdym typie pojazdu – nie tylko w busie. W ten sposób prowadzi się też monitoring samochodów ciężarowych i osobowych oraz różnego rodzaju maszyn. Zaawansowane funkcje niektórych systemów monitoringu sprawiają ponadto, że przydaje się on nie tylko do zdalnego kontrolowania pozycji pojazdu na mapie i rozliczania pojazdów e-TOLL. Tak naprawdę, wybierając odpowiedniego operatora systemu, zyskujesz kompleksowe wsparcie w prowadzeniu działalności transportowej lub zarządzaniu flotą służbowych pojazdów.

Monitoring floty pojazdów – GPS do kontroli pracowników

Monitoring floty pojazdów, w tym busów, pomaga między innymi kontrolować pracowników. Ma to szczególne znaczenie w przypadku powierzania im samochodów służbowych i pozwala się upewnić, że nie są wykorzystywane do prywatnych celów. Ponadto odpowiedni system może ułatwiać rozliczanie tzw. kilometrówki, a także ewidencję czasu pracy, przerw itp. Dzięki temu rozliczenia z pracownikami są klarowne, a ich czas pracy nadzorowany zgodnie z przepisami. Niektóre systemy monitoringu GPS pozwalają również na zdalne odczytywanie danych z tachografów i kart kierowcy, zdecydowanie ułatwiając realizację obowiązków administracyjnych.

Monitoring GPS pomaga zwiększać bezpieczeństwo pracowników i kontrolować wykorzystanie pojazdów. Ułatwia też dokładne rozliczanie czasu pracy.

GPS do samochodu ciężarowego, osobowego busa – lepsza kontrola kosztów

Inną korzyścią z zastosowania monitoringu GPS jest kontrola kosztów. W jaki sposób jest ona wspierana przez tego typu systemy? Po pierwsze, umożliwia dokładną kontrolę tras i ich optymalizację. Po drugie, pozwala na monitorowanie stanu paliwa i jego wykorzystania. Możliwe jest też zastosowanie alertów na wypadek nagłego spadku poziomu paliwa w baku – czyli zabezpieczenie przed jego kradzieżą. Ponadto już sama świadomość monitorowania sprawia, że kierowcy busów czy samochodów ciężarowych jeżdżą ekonomiczniej, oszczędzając paliwo. Dokładna kontrola stylu jazdy pozwala też sprawdzić, który z pracowników potrzebuje przeszkolenia w zakresie eco-drivingu. W ten sposób można zmniejszyć koszty paliwa nawet o kilkadziesiąt procent.

Monitoring GPS busów w firmie transportowej może się przyczynić także do zmniejszenia kosztów:

  • napraw – dzięki opcji monitorowania przeglądów i przypominania o wizytach w warsztacie,
  • kar związanych z nieprzestrzeganiem przepisów – dzięki ułatwionym procedurom administracyjnym,
  • ubezpieczenia – dzięki wpływowi na ostrożniejszą jazdę kierowców i mniejszą ilość stłuczek czy kolizji.

Efektywny transport – monitoring GPS busów

Odpowiedni system monitoringu GPS to sposób na efektywniejszą realizację zadań transportowych. Warto wybrać usługę oferującą nie tylko integrację e-TOLL, ale również inne funkcje ułatwiające codzienną pracę. Dzięki temu Twoja firma stanie się nowocześniejsza i bardziej rentowna!

Previous Jak wygląda i ile czasu zajmuje produkcja folii LDPE?
Next Jakie substancje przesyłane w rurociągach wymagają izolacji?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rośnie konkurencja na rynku telekomunikacyjnym. Operatorzy rywalizują jakością usług

Rynek telekomunikacyjny staje się coraz bardziej konkurencyjny. Operatorzy kablowi, mobilni, stacjonarni czy satelitarni oferują podobne pakiety. Wyróżnić mogą się jednak jakością usług, ich większą dostępnością i szerszym zasięgiem. Jeden z operatorów, UPC, zapowiada podwojenie

Wiadomości 0 Comments

Korupcja w Polsce wciąż jest problemem

38 proc. Polaków postrzega korupcję jako poważny problem w naszym kraju – wynika z danych EY. To znacznie mniej niż w Europie Środkowo-Wschodniej. Mimo to skala tego zjawiska wciąż jest niepokojąco duża – ok.

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Rynek usług porządkowych w Polsce w ostatnich latach intensywnie rośnie, a według organizatorów targów ISSA/INTERCLEAN, wartość tej branży w 2015 r. przekroczyła 4 mld zł. Tylko w samej Warszawie rejestruje

Wiadomości 0 Comments

Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Masz świadomość, jak korzystne może być ubezpieczenie AC. Ty jednak jesteś właścicielem starszego pojazdu, dlatego zastanawiasz się nad zasadnością polisy. Sprawdź, czy taka dodatkowa polisa jest rzeczywiście korzystna. Jako właściciel

Wiadomości 0 Comments

Polscy eksporterzy i importerzy będą mogli skorzystać z nowego połączenia kolejowego do Chin

Licząca ok. 70 mln mieszkańców chińska prowincja Hunan położona w południowo-wschodniej części kraju chce współpracować z Polską. Operator intermodalny Loconi podpisał porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju przewozów kolejowych między tą prowincją a Polską.

Wiadomości 0 Comments

Przyszły rok będzie pełny rewolucyjnych zmian dla ubezpieczycieli

W 2018 roku sektor ubezpieczeń czeka rewolucja, głównie ze względu na nowe regulacje prawne. RODO, IDD, czyli dyrektywa o dystrybucji ubezpieczeń, i dyrektywa regulująca rynek płatności, czyli PSD2, wymuszą duże zmiany, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź