Druk cyfrowy – co to jest?

Druk cyfrowy – co to jest?

Druk cyfrowy jest dość popularnym sposobem na uzyskanie szerokiej gamy produktów drukarskich. Nowoczesne drukarnie używają szerokiej gamy różnorodnych urządzeń do wykonywania zarówno niewielkich wydruków, jakimi mogą być ulotki reklamowe – Fotoobraz, plakaty czy zaproszenia, jak i wielkoformatowego drukowania banerów i znaków.  

Co to jest druk cyfrowy?

Technologia druku cyfrowego po raz pierwszy pojawiły się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze próbki wytworzonych w ten sposób produktów drukarskich wykonano przy użyciu drukarki laserowej. Główną cechą tej metody jest to, że nie trzeba używać oryginalnej próbki, aby uzyskać obraz lub tekst. Wystarczy mieć osobny plik o wymaganym formacie.

Całe przetwarzanie plików może być ograniczone do projektu odcieni przyszłego produktu i grubości jego konturów. W zależności od tego, które maszyny drukarskie są używane w tym procesie, rozróżnia się dwie główne technologie zastosowania niezbędnego obrazu: Elektrofotografia jest metodą, w której do przesłania niezbędnego obrazu stosuje się specjalny bęben, który jest również nazywany fotoreceptorem. Na bardzo początkowym etapie działania do takiego bębna przykładany jest ładunek elektryczny, po którym pod działaniem lasera farba jest rozprowadzana. Następnie obraz jest przenoszony z bębna na żądaną powierzchnię. Z kolei zasada drukowania atramentowego pozwala przenieść pożądany odcień za pomocą tak zwanych dysz.

Do czego służy druk cyfrowy?

Obecnie korzystanie z druku cyfrowego lub offsetowego jest dość powszechne. Korzystając z takich metod nakładania obrazów, nowoczesne drukarnie są w stanie stworzyć szeroką gamę produktów drukarskich o różnorodnych kształtach, rozmiarach i nakładach. Na przykład możesz zamówić drukowanie:

wizytówki

teczki firmowe

dyplomy lub świadectwa

pudełka i torby do pakowania

zaproszenia na wydarzenia

druk reklam małoformatowych (ulotki, broszury, ulotki itp.)

naklejki

notesy

kalendarze

czasopisma, katalogi lub książki

Ponadto wiele osób dziś zamawia drukowanie na niestandardowych powierzchniach. Mogą to być tekstylia (koszulki, poszewki na poduszki itp.), Naczynia (talerze, kubki), drukowanie wnętrz, tworzenie zdjęć, duża reklama zewnętrzna itp. Dzięki zastosowaniu druku cyfrowego możemy każdy produkt tworzyć dużo szybciej i uzyskać lepszą jakość niż przy tradycyjnych metodach wybryku.

Więcej na sprytnydruk.pl

Previous Zorganizuj sobie prace
Next Garść informacji o wizytówkach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dlaczego nie każdy może być przedstawicielem handlowym?

Od dłuższego czasu praktycznie każdy wie, że zawód przedstawiciela handlowego jest trudny, ale tym samym może dawać dużo radości. Niestety nie każdy posiada odpowiednie przygotowanie do tego stanowiska. Kto ma

Wiadomości 0 Comments

Rynek spotkań to dla gospodarki dodatkowe 1,5 mld zł i ponad 30 tys. miejsc pracy

Prawie 34 tys. spotkań i wydarzeń oraz blisko 7 mln uczestników – tak można w liczbach pokazać rynek spotkań w Polsce. To branża, która dynamicznie się rozwija i wciąż ma duży potencjał. Jej wkład w gospodarkę

Wiadomości 0 Comments

Zmienia się sposób logowania do banków

Od 14 września br. zmieni się sposób autoryzacji transakcji i logowania się do banku. Klient będzie się logował z wykorzystaniem tzw. silnego uwierzytelniania, czyli poza podaniem hasła będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja. Tak samo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post