Dlaczego warto kupić worki filtracyjne od polskiego producenta
Filtracja to jeden z najważniejszych procesów zachodzących podczas odpylania w przemyśle. Ma ona szczególne znaczenie w procesie ochrony środowiska, jak i zabezpieczenia stanowiska pracy dla pracowników wielu branż. Do filtracji wykorzystuje się różne elementy filtracyjne, najczęściej tekstylne. Jednym z najpopularniejszych są worki filtracyjne. Jednym z najważniejszych polskich producentów worków filtracyjnych dla przemysłu jest Polska firma Gwarant Eko GEKO Filtration z województwa świętokrzyskiego. Firma od ponad 20 lat zajmuje się produkcją worków filtracyjnych na potrzeby polskiego i zagranicznego przemysłu. Z sukcesem eksportuje je do wielu krajów Europy, gdzie są wykorzystywane w tamtejszym prężnie działającym przemyśle.
Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:
- z jakich materiałów produkowane są worki filtracyjne
- w jakich branżach stosuje się worki filtracyjne
- dlaczego warto kupić worki filtracyjne od polskiego producenta
Filtracja sucha oraz filtracja mokra to procesy zachodzące w przemyśle o których przeciętny Polak niewiele wie. Trudno się temu dziwić, ponieważ to bardzo ważne procesy zachodzące w procesie odpylania, na który właściwie nie zwracamy uwagi. Bez worków filtracyjnych nie mogłoby działać wiele sprzętów oraz nie funkcjonowałoby wiele branż. Worki mogą być wykorzystywane do filtracji cieczy, jak i powietrza czy materiałów sypkich.
Materiały filtracyjne z których produkuje się worek filtracyjny
Do produkcji worków filtracyjnych wykorzystuje się różnego rodzaju materiały filtracyjne. Są to między innymi takie tkaniny i włókniny filtracyjne jak:
- poliester
- Tkanina szklana z membraną PTFE
- PPS
- poliakrylonitryl
- meta-aramid
- PTFE
- poliimid
- polipropylen
Rodzaj materiału zależy od tego, do jakiej produkcji przemysłowej będzie wykorzystywany worek filtracyjny, w jakich warunkach będzie pracował i z jakimi surowcami będzie miał styczność. Składając zamówienie na worki filtracyjne warto spytać u producenta, jaki wariant worka będzie najlepszy w naszych gałęziach przemysłu. Ekspert doskonale wie, jakie worki filtracyjne polecić swoim klientom, dzięki jego wiedzy oraz zaangażowaniu odpowiednie worki do filtracji trafiają do odpowiednich produkcji przemysłowych.
Poszczególne worki filtracyjne mogą mieć różne warianty, w zależności od środowiska pracy w jakim będą się znajdować. Mogą to być worki wodoodporne, olejoodporne, z membraną PTFE, z membraną poliuretanowa, iskroodporne, antyelektrostatyczne, z mikrowłóknami lub warianty mieszane.
W jakich branżach przydatne są worki filtracyjne?
Worki filtracyjne są wykorzystywane praktycznie w większości gałęzi przemysłu. Najważniejsze to:
- Cementowy
- Gipsowy
- Ceramiczny
- Tworzyw sztucznych
- Młynarski
- Zbożowy
- Kopalniany i wydobywczy
- Stalowy
- Metalurgiczny
Poza workami istnieje wiele innych rodzajów elementów filtracyjnych:
- Kosze wsporcze
- Kompensatory tkaninowe
- Multikieszenie
- Rękawy zsypowe
- Filtry patronowe
- Filtracja mokra
- Rękawki do odsiewaczy
- Filtry kieszeniowe i kasetowe
- Filtry EPA/HEPA (absolutne)
- rękawy filtracyjne
- kieszenie filtracyjne
Filtry workowe szyte są przez profesjonalne szwaczki na specjalnych maszynach do szycia worków filtracyjnych, które zapewniają im odpowiedni kształt i odpowiednie wykończenie. Dzięki temu worki filtracyjne są dopasowane i odpowiednio odporne na działanie czynników zewnętrznych.
Polski producent worków filtracyjnych – co warto o nim wiedzieć
Firma Gwarant Eko GEKO Filtration działa od lat 90 tych XX wieku. Z biegiem lat worki filtracyjne zmieniały swoje parametry, oraz dodawano nowe materiały z których wykonywano worki filtracyjne, aby nadążyć za rozwojem i potrzebami polskiego przemysłu. W ostatnich latach firma rozszerzyła swoją sprzedaż worków filtracyjnych na inne kraje Unii Europejskiej (i nie tylko) w tym Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi, kraje skandynawskie i wiele innych bardzo cenią sobie wysoką jakość polskich worków filtracyjnych.
Firma oferuje bardzo szeroki wybór worków filtracyjnych i innych elementów filtracyjnych, zarówno do filtracji suchej, jak i filtracji mokrej. Wieloletnie doświadczenie zapewnia najwyższą jakość produktów, a szeroki wybór wariantów możliwość stosowania worków w praktycznie każdych warunkach. Wszystkie worki są wykonywane na indywidualne zamówienie, w różnych rozmiarach, posiadające właściwości dopasowane do konkretnego procesu filtracji i wytycznych klienta.
Może to Ci się spodoba
Udział źródeł odnawialnych będzie się jednak zwiększał
Węgiel, biogazownie, fotowoltaika, farmy wiatrowe, gaz, atom – bezpieczeństwo energetyczne wymaga stosowania różnych źródeł energii. Zdaniem dyrektora generalnego Grupy Veolia w Polsce węgiel pozostanie najważniejszą składową polskiego miksu energetycznego, choć nowoczesne elektrownie
Namioty i balony pneumatyczne
Jak zwrócić uwagę potencjalnego klienta? Czy w świecie wypełnionym reklamami jest jeszcze miejsce na coś oryginalnego? Trzeba uczciwie przyznać, że specjaliści od działań marketingowych i reklamy nie mają łatwego zadania.
Budżet domowy – jak go kontrolować?
By utrzymać stabilną sytuację finansową i cieszyć się naprawdę zadowalającymi efektami pod każdym względem, należy w odpowiedni sposób zaplanować budżet domowy. I choć wielu osobom zadanie to wydaje się być
Reklama w internecie wzmacnia świadomość marki
Jak wynika z danych opublikowanych przez Dom Mediowy Mecglobal, równoczesne prowadzenie kampanii reklamowej w telewizji i internecie jest o 13% skuteczniejsze, jeśli chodzi o budowanie świadomości marki, w porównaniu z
Zerowy deficyt oznacza, że nie zwiększamy długu publicznego
Nie milkną komentarze po przyjęciu projektu przyszłorocznego budżetu, który zakłada zerowy deficyt, czyli dochody na poziomie wydatków. Zdaniem prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbiety Mączyńskiej jest on nie tylko realny, choć
System viaTOLL działa w Polsce 6 lat. Na modernizację i budowę dróg trafiło ponad 8 mld zł
Ponad 8 mld zł wpłynęło w ciągu ostatnich 6 lat do Krajowego Funduszu Drogowego na modernizację i budowę dróg z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych. Dziennie viaTOLL dokładał do KFD 4–5 mln zł. Dodatkowo
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post