Jak założyć sklep internetowy na WooCommerce?

Jak założyć sklep internetowy na WooCommerce?

Zakupy przez Internet robi zdecydowana większość osób. Prowadząc działalność obejmującą sprzedaż produktów warto więc założyć sklep internetowy. Nie trzeba w tym celu angażować programisty – można to zrobić samodzielnie. Pomoże w tym popularny i ceniony system WordPress. Sklep internetowy WooCommerce jest prosty i intuicyjny, a przy tym funkcjonalny i pozwala właścicielom różnej wielkości biznesów rozwinąć swoją działalność.

Czym jest WordPress i WooCommerce?

WordPress jest systemem zarządzania treścią stworzonym jako platforma dla blogerów. Wzrost jego popularności sprawił, że deweloperzy z całego świata zaczęli rozwijać funkcjonalności, dzięki którym użytkownicy zyskali możliwość tworzenia profesjonalnych stron i sklepów internetowych, a nawet aplikacji mobilnych. Aż 25% sklepów internetowych na świecie korzysta z tego oprogramowania. Do założenia sklepu konieczne jest zainstalowanie wtyczki WooCommerce, która zapewnia funkcjonalności niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży online.

Jakie są zalety używania systemu WordPress jako platformy sprzedażowej?

Korzystanie z WordPress i WooCommerce nie wiąże się niemal z żadnymi wydatkami. Konieczne jest jedynie wykupienie hostingu i domeny. Darmowa wersja sklepu posiada oczywiście ograniczenia, ale będzie w pełni funkcjonalna. Duża ilość wtyczek umożliwia każdej osobie, nawet tej nieznającej się na programowaniu, wdrażać różnego rodzaju funkcjonalności na stronie. Za swobodną edycję wyglądu strony odpowiadają motywy. Mogą być one darmowe lub płatne. Graficzne edytory są łatwe w obsłudze i nie wymagają znajomości zagadnień technicznych. Z WordPressa korzysta wiele osób na całym świecie, dlatego w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie. Zaletą WooCommerce jest także możliwość sprzedaży różnego rodzaju produktów lub usług. Mogą to być:

  • fizyczne produkty,
  • produkty cyfrowe (e-booki, kursy online),
  • usługi,
  • bilety,
  • personalizowane towary.

Jak założyć sklep internetowy przy użyciu WordPress?

Przed założeniem sklepu na WooCommerce warto wybrać model sprzedaży produktów. Model klasyczny przeznaczony jest dla osób posiadających własny magazyn, które po dokonaniu zakupu przez klienta wysyłają produkt samodzielnie. Inna opcja to model dropshipping, która polega na przeniesieniu odpowiedzialności za magazynowanie towaru na dostawcę. Osoba zakładająca sklep zarządza sprzedażą, a towar wysyłany jest z magazynu dostawcy. Zakładając sklep należy zakupić domenę oraz hosting. Następnie trzeba połączyć je ze sobą w panelu serwera. Konieczne jest też zakupienie lub dodanie certyfikatu SSL. Po upływie wymaganego czasu można zainstalować WordPress na serwerze. Da się to zrobić manualnie lub łatwiej – automatycznie – przy użyciu specjalnej aplikacji. Przed zainstalowaniem wtyczki WooCommerce należy zmienić kilka ustawień. Od razu po zainstalowaniu strony trzeba włączyć certyfikat SSL, a także wybrać i pobrać jeden z dostępnych motywów. Następnie można zainstalować wtyczkę WooCommerce i wstępnie ją skonfigurować poprzez zmianę ustawień metod płatności, podatków i wysyłki oraz przygotowanie personalizowanych maili do klientów. W dzisiejszych czasach sklepy internetowe powinny oferować szeroki wachlarz sposobów płatności.

Podsumowanie

Założenie sklepu internetowego nie musi być trudne i kosztowne. Niemal bezpłatnie można to zrobić za pomocą wtyczki WooCommerce od WordPress. Taki sklep internetowy będzie nieskomplikowany, lecz spełni swoją podstawową funkcję. To rozwiązanie przeznaczone jest również dla osób niemających wiedzy na temat programowania.

Previous Transport towarów do Niemiec - aspekty prawne
Next Na czym polega produkcja folii i jakie technologie się wykorzystuje?

Może to Ci się spodoba

Polskie firmy coraz częściej wymieniają służbowe samochody

Firmy wymieniają flotę co 3-5 lat, więc stanowią bardzo ważny segment dla branży motoryzacyjnej. Tylko w I półroczu 2017 roku przedsiębiorstwa kupiły w Polsce ponad 167 tys. nowych samochodów osobowych, czyli 67 proc.

Ponad 1/3 Polaków uważa handel za atrakcyjną branżę na własny biznes

Rosnąca zamożność społeczeństwa i dobre nastroje konsumentów sprawiają, że handel dynamicznie się rozwija. Ponad 1/3 Polaków uważa, że to branża, w której warto rozpocząć własny biznes – wynika z badania TNS dla Grupy Muszkieterów.

Utrata firmowych danych – jak jej uniknąć?

Utrata cyfrowych danych może pociągnąć za sobą wymierne straty finansowe. W jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do usunięcia ważnych plików? W jaki sposób można się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami? Ludzkie błędy

Firmy inwestują w zarządzanie doświadczeniem klienta

Firmy coraz częściej stawiają na customer experience, czyli zsumowane doświadczenia, jakie klient zyskuje z daną firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu. Niezadowolony klient stosunkowo rzadko składa skargę, ale o negatywnych doświadczeniach opowie znajomym.

4F wchodzi na zagraniczne rynki

4F chce być firmą globalną. Do końca tego roku ma powstać kilkanaście sklepów w krajach europejskich. Firma chce również wejść na rynek amerykański, gdzie skupi się na sprzedaży hurtowej. Dzięki współpracy

Firma 1Comments

250 mln zł gwarancji na rozwój innowacyjnych technologii dla mikro-, małych i średnich firm

Do końca grudnia mikro-, małe i średnie firmy mogą się ubiegać o gwarancje kredytowe na wdrażanie innowacji. Budżet programu wynosi 250 mln zł, co pozwoli na uruchomienie kredytów w wysokości blisko 420 mln

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź