Kiedy mówimy o przetargu publicznym?

Kiedy mówimy o przetargu publicznym?

Przetargi publiczne to jawne procedury mające na celu wyłonienie spośród otrzymanych ofert firm najlepszego realizatora planów opisanych w propozycji współpracy. Okazuje się jednak, iż nie wszystkie informacje o rywalizujących przedsiębiorstwach mogą zostać ujawnione.

O tym które dane przedsiębiorstwa będą chronione decyduje sam właściciel w chwili przekazywania swojej oferty. Jednakże rozporządzenie regulujące legalny przebieg przetargów publicznych mówi, jakie informacje muszą zostać upublicznione przez biznesmena, a dokładnie:

– nazwa firmy wraz z adresem,

– proponowane wynagrodzenie za wykonanie zlecenia,

– planowany termin zakończenia robót,

– okres trwania asekuracji po wykonaniu zadań.

Na mocy wyżej wymienionych kryteriów, urząd wydający przetarg wybiera najlepszą propozycję i zawiązuje współpracę wykonania planowanych działań.

W rzeczywistości ukrywanie niektórych faktów z życia przedsiębiorstwa ma na celu zagwarantowanie ochrony przed nieuczciwymi krokami konkurencji. Ponadto w ten sposób nowi wykonawcy chronią swoje metody funkcjonowania, by oferować indywidualne rozwiązania.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jakie są fakty dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej?
Next Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Wpływ portali społecznościowych na rozmowę kwalifikacyjną

Aktualnie strony o charakterze społecznościowym są bardzo popularne i przez większość traktowane są jako centrum towarzyskie. Umożliwiają komunikację ze znajomymi, obserwowanie istotniejszych wydarzeń z życia bliskich i przyjaciół oraz oglądania

Mała firma 0 Comments

Aktualizacja praw odnoszących się do ksiąg rachunkowych

W roku 2012 licznym podmiotom będzie trudniej uniknąć prowadzenia pełnej księgowości, jako że zmienił się limit dochodów netto. Pułap, jaki obowiązywał, równał się 5 293 440zł, z kolei teraz jest

Mała firma 0 Comments

Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracowników w czasie kryzysu?

Od kilku lat wszystkie firmy borykają się z problemami finansowymi. Bezpośredni wpływ ma na to sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na świecie. Nie ma już naiwnego, który wierzy w ,,krainę dobrobytu”.

Biuro rachunkowe 0 Comments

E-faktury muszą spełniać określone wymagania

Coraz powszechniejsze staje się dokumentowanie transakcji za pomocą e-faktur. Wystawianie faktur elektronicznych ma szereg zalet. Stosowne oprogramowanie komputerowe  umożliwia korzystanie z baz zbierających dane kontrahentów i sprzedawanych towarów oraz usług.

Mała firma 0 Comments

Jakie obowiązki ma doradca podatkowy?

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, mają kłopoty ze zrozumieniem wszystkich wytycznych i zobowiązań podatkowych. Liczba przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie powodują, że podatnicy nie mogą samodzielnie

Mała firma 0 Comments

Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Wielu Polaków pracuje we własnym domu czy mieszkaniu. Taka forma zatrudnienia generuje korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy, który unika wydatków utrzymania odrębnego biura. Do aktywności chałupniczych zaliczamy asystenta online.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź