Deregulacja unijnych aktów prawnych dotyczących małych i średnich firm

Deregulacja unijnych aktów prawnych dotyczących małych i średnich firm

Jednym z ważniejszych założeń Komisji Europejskiej są działania inicjujące łatwiejsze funkcjonowanie małych oraz średnich przedsiębiorstw. Ma to na celu zapoczątkowanie wzrostu gospodarczego oraz powstawanie nowych miejsc pracy na obszarze Europy.

Komisja Europejska zwołała konsultacje społeczne, w których było obecnych ponad 1000 przedsiębiorstw i ich reprezentantów. W wyniku konsultacji wyszczególniono 10 najbardziej niekorzystnych aktów prawnych UE. Konsultacje te miały na celu sprawdzenie, w jakich obszarach unijne przepisy prawne mogą hamować rozwój oraz zatrudnienie. Innym zadaniem było także określenie sektorów i kwestii wymagających bardziej szczegółowej analizy lub zapoczątkowanie działań.

Wyniki konsultacji zostały podane do wiadomości publicznej 7 marca 2013 roku. W związku z ogłoszonymi informacjami okazuje się, że według europejskich małych i średnich przedsiębiorstw, największe wydatki i trudności dotyczą regulacji odnoszących się do substancji chemicznych (REACH), zabezpieczenia produktów, podatku od wartości dodanej (VAT), uznawania umiejętności zawodowych, ochrony danych, rynku pracy, urządzeń rejestrujących wykorzystywanych w transporcie drogowym, odpadów, nowego kodeksu celnego oraz zamówień publicznych.

Po dojściu do porozumienia, że w tych obszarach niezbędne jest ustanowienie wspólnych przepisów unijnych Komisja Europejska rozpoczęła analizę wyników konsultacji w ramach specjalnie w tym celu stworzonego programu sprawności i produktywności regulacyjnej (REFIT). Służy on do analizy przepisów UE pod względem stopnia uciążliwości i możliwych niejasności oraz pozwala poddać ocenie obowiązujące akty prawne i dokonać ich przeglądu.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym jest mobbing?
Next Odprowadzenie podatku od otrzymanej zaliczki

Może to Ci się spodoba

Jak zorganizować sprawny obieg dokumentów w firmie?

Odpowiednia organizacja obiegu dokumentów usprawnia funkcjonowanie firmy i pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, dlatego też najważniejsze jest to, aby system dostosować do potrzeb

Mała firma 0 Comments

Którą metodę amortyzacji wybrać?

Amortyzacja to sposób naliczania kosztów, którą stosują przede wszystkim przedsiębiorcy. Aczkolwiek aktualnie na rynku dostępnych jest co najmniej kilka metod amortyzowania. Która z nich jest najkorzystniejsza i dlaczego? Na wstępie

Mała firma 0 Comments

Czym jest mobbing?

Mobbingiem jest notoryczne traktowanie pracowników w sposób zły i szkodliwy. Zastraszanie pracownika czy wszelkiego rodzaju groźby są popularne w firmach. Aktualnie dużo osób przyjmuje pracę w oparciu o umowę zlecenie.

Efektywne wsparcie sprzedaży i budowanie lojalności

Zindywidualizowanie produktu czy usługi to tylko pierwszy krok do zbudowania relacji z klientem. Jak ją podtrzymać, aby klient nie szukał alternatywy? Przyjrzyjmy się programom lojalnościowym i wsparcia sprzedaży B2B2C. Jak

E-faktury muszą spełniać określone wymagania

Coraz powszechniejsze staje się dokumentowanie transakcji za pomocą e-faktur. Wystawianie faktur elektronicznych ma szereg zalet. Stosowne oprogramowanie komputerowe  umożliwia korzystanie z baz zbierających dane kontrahentów i sprzedawanych towarów oraz usług.

Zakładam firmę 0 Comments

Wszystko o Numerze Identyfikacji Podatkowej

NIP to nich innego jak kod, który jest nadawany w celach identyfikacyjnych. Numer pozwala ustalić konkretnego podatnika lub przedsiębiorstwo. Jest on preparowany na potrzeby urzędów skarbowych. Jak długo trwa wyrabianie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź